Могат ли Register.bg да ти отнемад домейн.

bluefighter

Active Member
Въпроса ми е следния. Ако регистрирам домейн на марака примерно mura.bg. И вафли мура решат да си пуснат един сайт и искат точно моя домейн, защото най им пасва. Въпросът ми е могат ли да ми вземат домейна, тъй като съм физическо лице.



*Загалавието на темата е Могат ли Register.bg да ти отнемат домейн
Извинявам се за грешката.
*Извинявам се на модераторите за дублираната тема
 
От: Могат ли Register.bg да ти отнемад домейн.

Аз съм присъствал на содомията godaddy да ти го отнемат, така, че бих могъл да вярвам, че и регистъра са способни, като "голямата" фирма. Вече нищо не ме очудва. ;)

GoDaddy отнемат домейн само след съдебно решение - до последно те оставят да си го ползваш - дори след това ти пращат писмо с предложение да оспориш съдебното решение

общо взето GoDaddy са точни пичове - само не им питайте суппорта за нищо, оти там нема никой :) иначе всичко им се разбира и досега от суппорт не съм имал нужда
 
От: Могат ли Register.bg да ти отнемад домейн.

Ако си регистрирал домейна без основание (примерно ей сега отиваш да регистрираш IBM.bg) и 5 години никой не те закача, то домейна става твой. Т.е. заменят условния договор с реален такъв. Ако обаче IBM си поискат домейна (понеже имат юридическо лице и/или търговска марка с името си им взел) се отива на арбитражна комисия и 99% гаранция че ти го вземат.

Един от вариантите е да минеш през registrator.bg и да дадеш 200 лв вместо 70 и тогава май не могат да ти го вземат...
 
От: Могат ли Register.bg да ти отнемад домейн.

Доколкото знам, ако в момента в който си регистрирал домейна е нямало фирма с такова име, немогат да те пипат.
Тоест ти купуваш pesho.bg, след време някой регистрира Пешо.БГ ООД (или само Пешо ООД, не съм сигурен) - неможе да ти вземе домейна, понеже я е регистрирал след тебе. Ако беше обаче преди тебе, щеше да ти го вземе.

Тоест преди да купиш домейна, трябва да се увериш че няма фирма с такова име. Това е в случай, че го взимаш без основание нали.
 
е ама тои си е взел доста сепцифичен .name домейн тези са с особена политка на регистриране .... ако беше .ком или друго щеше да е нп донякъде...
.name REPRESENTATIONS. As a .name domain name Registrant, you hereby represent that:
(i) the registered domain name or second level domain ("SLD") email address is your Personal Name.
само за това може да се ползват точка неим например pertov.name peter@ petrov.name или peterpetrov.name ако някои си смени имената на каквото му трябва няма да му го вземът ..... биг баллс.наме само отиваш и си сменяш имената в съда :) и си нп иначе където и да го беше регнал щеше да изгори...

ама като някои не четът тос и после се сърдят

пп и аз не чета тосове много ама след този случаи вече ги гледам
 
Последно редактирано от модератор:
От: Могат ли Register.bg да ти отнемад домейн.

Затуий много хора предпочитат да НЕ ползват ГоуДеди. Популярни са с туй че много лесно сдават именцето ако възникне някав спор. Сърчнете из Интернетя.
Аз само инфота за предимно краткосрочна употреба си земам от тях.
 
От: Могат ли Register.bg да ти отнемад домейн.

Въпроса ми е следния. Ако регистрирам домейн на марака примерно mura.bg. И вафли мура решат да си пуснат един сайт и искат точно моя домейн, защото най им пасва. Въпросът ми е могат ли да ми вземат домейна, тъй като съм физическо лице.

Ако "Мура" ООД е регистрирано преди да придобиеш домейна - гориш
 
От: Могат ли Register.bg да ти отнемад домейн.

а от къде мога да разбера "Мура" ООД дали е регистрирано
 
От: Могат ли Register.bg да ти отнемад домейн.

След като дадохте някакъв отговор на човека, може да продължим темата. Някой от форума взимал ли е голяма сума за .bg домейн. Примерно да го е потърсила някоя фирма и да му е купила домейна без да се стига до арбитраж ?
 
От: Могат ли Register.bg да ти отнемад домейн.

След като дадохте някакъв отговор на човека, може да продължим темата. Някой от форума взимал ли е голяма сума за .bg домейн. Примерно да го е потърсила някоя фирма и да му е купила домейна без да се стига до арбитраж ?

Търсили са ме, но и в трите случая не стигнахме до сделка ... искаха да минат много тънко
 
От: Могат ли Register.bg да ти отнемад домейн.

а може ли регитрираната фирма да е на латицница и да има английско значение примерно Airplane ОДД или ще е Еирплейн ООД
 
От: Могат ли Register.bg да ти отнемад домейн.

Доколкото знам фирмата винаги се регистрира на кирилица.
 
От: Могат ли Register.bg да ти отнемад домейн.

Факт е, че ако искат да го направят и има желание се получава. Бях наскоро на основаването на едно движение и там един дедо се оплака, че ГЕРБ било регнато през 2005 от тях, обаче Бойко и Ко са им го звели 2006 (края). Показа и докоменти, че наистина те са учредителите. Така, че независимо какви са законите и правата ни, ако някой по така има интерес, може и да ни прецакат. Godaddy не правят изключение, да не говорим за бг реги9странти. Кофти е, но съм склонен да вярвам повече, че така се случват нещата. :)
 
От: Могат ли Register.bg да ти отнемад домейн.

А примерно Мура се казва вафлата, а фирмата примерно Мурагруп ООД. Сега ще ми вземат ли мура.бг ?
 
От: Могат ли Register.bg да ти отнемад домейн.

Ако Мура е търговска марка на групата, вероятно ще ти го вземат.
Сега гледах че от формула 1 така са откраднали българския clubf1.net, заради това F1 в името, което е тяхна запазена марка.
 
От: Могат ли Register.bg да ти отнемад домейн.

Ако Мура е търговска марка на групата, вероятно ще ти го вземат.
Сега гледах че от формула 1 така са откраднали българския clubf1.net, заради това F1 в името, което е тяхна запазена марка.

е как така са им взели името бре?
може да са им платили ?
 
От: Могат ли Register.bg да ти отнемад домейн.

В повечето случай плескат документите, че имат права и готово. До пари не се стига, независимо кой колко е развивал домейна и сайта на него. Представяш ли си за някакъв .net? Няма значение какъв е, ако някой реши (като и регистранта не е изключено да е един от тях) ти го взима на някакво уснования. Има и случаи, в които не те и предопреждават, което е педеращина голяма.

Дано не се случи на никого. Просто един познат така го надупиха, лошата. И си става дума за .com, който не съдържаше бранд в него. Абе като си голям си правиш каквото искаш, защото се знае, че малките най-лесно се дупят. Нали? Каква изненада!
 
От: Могат ли Register.bg да ти отнемад домейн.

е как така са им взели името бре?
може да са им платили ?

Ми може, незнам как точно са го сдали, ама нашенците са се преместили на clubs1.bg вече. Даже и името на списанието са сменили.

http://clubs1.bg/forums/index.php?showtopic=35746
 

Горе