Е как очакваш някой да ти отговори на въпроса, какво ще де удовлетворява, като отговор на този въпрос можеш да си дадеш само ти?
Разликата между гореизброените е огромна. "Онлайн бизнес-а" като цяло е прекалено обширно понятие и ще ти изброя защо:
- Можеш да се насочиш към администрация - Това изисква познания свързани с операционните системи, приложенията които се ползват, правилната тяхна конфигурация, както и познания на тяхната работа.
- Можеш да се насочиш към разработка на уебсайтове:
1) За себе си - това значи, че ще правиш всичко само и единствено за теб, но там идва трудния момент, че ще трябва да вложиш голяма доза труд, защото си сам. Отделно на това, има и доста други фактори, които няма как да предвидиш, а и ще са ти нужни познания в други сфери като СЕО, Маркетинг (офлайн/онлайн) и т.н.
2) За фирма - имаш задание, правиш това, което се иска и си получаваш заплатата, както и бонусите, ако фигурира такова нещо в договора ти.
- Можеш да се насочиш към СЕО/СЕМ:
1) За СЕО - ще ти трябва здраво четене, а и здрава работа. Не си мисли, че един сайт като се пусне що почва да изкарва хилядарките. Доброто класиране ще му помогне да се доближи до сумата, но се иска работа.
2) За СЕМ - отново ще ти трябва здраво четене, а и отново здрава работа. Това си е ПР, но в интернет средата. Мога да кажа, че според мен е най-доходоносно от всички професии до момента, но отново има много неща които трябва да прочетеш, да разбереш, а и да се научиш да предлагаш/представяш.
- Можеш да решиш да се занимаваш с дизайн
1) Леб (не е грешка) дизайн - трябва ти фантазия, трябват ти знания, трябва ти четене, трябва ти трейнинг
2) Всякакъв друг дизайн - същото, като горното, но по-сложно, предвид, че ще ти се наложи да работиш с определени матрици и размери.
- Можеш да решиш да станеш програмист: Е тази тема е по-дълга от колкото мога да говоря. Програмните езици са прекалено много, че да ги изреждам. Въпроса е да знаеш нещо и да го прилагаш. Ако ще се захващаш с това, учи JAVA (да не се бърка с JavaScript). 1во защото се ползва от всички платформи и ще ти е по-лесно да правиш приложения за всички. 2ро защото мобилните ОС все повече завладяват пазара, а таблетите са на път да задминат лаптопите по пазарен дял, а андроид ОС е тясно обвързан с Java.