Моят тест за интелигентност :)

От: Моят тест за интелигентност :)

Изглежда киселото и заядливо настроение за теб е като второ име. Жив и здрав.
 
От: Моят тест за интелигентност :)

И на мен не ми се отваря в момента тестът. Затова давам тук позициите:

1. 1.gif
2. 2.gif
3. 3.gif
4. 4.gif
5. 5.gif
6. 6.gif
7. 7.gif
8. 8.gif
9. 9.gif
10.10.gif
 
От: Моят тест за интелигентност :)

Относно №7 къде видя мат на черните (говорим за неизбежен) - при бял тур на д6, както и бял кон на д6 черните пак се измъкват.
 
От: Моят тест за интелигентност :)

Относно №7 къде видя мат на черните (говорим за неизбежен) - при бял тур на д6, както и бял кон на д6 черните пак се измъкват.

Да съм използвал думата "неизбежен"? Има мат в два хода. Алтернативата за черните е жертва на топ или кон. След това матът отново става неизбежен - само ходовете са повече.
 
Последно редактирано:
От: От: Моят тест за интелигентност :)

примерно на това:

Виж файлът 3078

Защо да не си мръднеш пешката нагоре с7 - с8 ? Правиш още една царица и готово?!

Тук би трябвало да е бдама на ф8-ц8 и с тура и новата царица мат след няколко хода. Нямам шахматна дъска под ръка и трудно се проследяват по памет комбинациите деа.
 
От: От: Моят тест за интелигентност :)

Тук би трябвало да е бдама на ф8-ц8 и с тура и новата царица мат след няколко хода. Нямам шахматна дъска под ръка и трудно се проследяват по памет комбинациите деа.

След като се изкара царица, се дава шах с топа, докато царя стигне до h5. Следва царица xf5 и мата е на 1 ход.
 
От: Моят тест за интелигентност :)

Изглежда киселото и заядливо настроение за теб е като второ име. Жив и здрав.

Вземи от тези :D :

426082_243946695688985_100002209700827_578470_1591993244_n.jpg
 
От: Моят тест за интелигентност :)

Купувам!!!. Дай афф. линк да не останеш на сухо:p
 
От: Моят тест за интелигентност :)

Ето как протича номер 7 след избрания от мен ход g6:

1.g6 fxg6 2.Txd6 Th7 3.Txg6+ Kh8 4.Dxh7+ Kxh7 5.Tg3 Sa3+ 6.Kxb2 Sc4+ 7.Ka1 Dc3+ 8.Txc3 Kg6 9.Sd4 Td8 10.Tg3+ Kf6 11.Sxb5 a6 12.Lxc4 axb5

Поправи ме, ако ми изневерява паметта. :wink:
 
От: Моят тест за интелигентност :)

Не е задължително фхг6.
Бих те поправил, но няма как да проследя ходовете, тъй като нямам дъска, а играя по 10-на игри на година:) В нета не намерих такава дъска да си редя сам фигурите.
 
От: Моят тест за интелигентност :)

Не е задължително фхг6.
Бих те поправил, но няма как да проследя ходовете, тъй като нямам дъска, а играя по 10-на игри на година:) В нета не намерих такава дъска да си редя сам фигурите.
Е не е, ама другите варианти са по-лоши, а g6 е най-добрият ход за белите в случая.
 
От: Моят тест за интелигентност :)

г6 не му трябва. Същият ефект има и Кд6. Отваря си белия офицер за диерктна атака на царя. А и винаги може да жертва после бял Тх5.
 
От: Моят тест за интелигентност :)

г6 не му трябва. Същият ефект има и Кд6. Отваря си белия офицер за диерктна атака на царя. А и винаги може да жертва после бял Тх5.

Трябва му, защото g6 атакува и освобождава f7. Това по-късно блокира и коня на c4, за да може топа на d1, да атакува d6, без да бъде взет от блокирания от офицера кон на c4. Ей това не си видял - необходимостта да се атакува пешката на f7.

Номер 10 е подобен - малко по-труден за досещане.
 
От: Моят тест за интелигентност :)

Мамка му, ще ми се да я разбирах тази игра, но хич не я зацепвам! :(
 

Горе