Надценка за електроника при онлайн магазините?

D.Dimitrov123

New Member
Онлайн магазините продават един лаптоп за 1500лв . За колко пари са го купили от вносителя? С каква надценка работят?
 
Последно редактирано:
хех, човече все едно никога не си се занимавал с търговия
За всеки отделен търговец-партньор процентът отстъпка, която получава от 'вносителят' или в случая неговият доставчик е различна. Съответно ти ако получаваш висок процент отстъпка от цената на едро можеш да си позволиш по-висока надценка. Ако си малък квартален търговец с малки обороти съответно и надценката ти ще е малка. Нали си наясно, че няма как да имаш отстъпката, която Техномаркет получава за лаптопи Lenovo? А това за какви пари ги получава Техномаркет е търговска тайна и ти няма как да знаеш точната цена.
 
Надявах се, че някой, който е имал отношения с PolyComp, Also или Asbys, или с подобни големи вносители, би могъл да ми каже какъв е процентът на отстъпка, който получава нов търговец, който си е стартирал онлайн магазин и все още няма трафик или поръчки, тоест минималната отстъпка
 
Надявах се, че някой, който е имал отношения с PolyComp, Also или Asbys, или с подобни големи вносители, би могъл да ми каже какъв е процентът на отстъпка, който получава нов търговец, който си е стартирал онлайн магазин и все още няма трафик или поръчки, тоест минималната отстъпка
Защо не отправиш запитване към посочените фирми, предполагам за всеки правят персонална оферта, надали има еднакви отстъпки за всички
 
Например този лаптоп: https://dartek.bg/laptops/laptop/le...16inch-wuxga-ag-16gb-512gb-ssd-m2-uma-w11p-3y

В сайтове като Also е: 2997.68 BGN (дилърска цена без включен ДДС.)


Този пък е: 2620.66 BGN (дилърска цена без включен ДДС.)
 
Този лаптоп на черния петък го купих за 900 лева. Сега е 1300, преди петъка пак беше 1300.
Не вярвам да са ми го продали на загуба :)
 
Този лаптоп на черния петък го купих за 900 лева. Сега е 1300, преди петъка пак беше 1300.
Не вярвам да са ми го продали на загуба :)
Има различни видове промоции. Черен петък е време за промоции. Има клаузи в договорите когато да речем акцията може да е съвместна и споделена между Технополис и acer с цел увеличаване на клиентите, продажбите или разтребване на складовите наличности.
Обикновените промоции на Технополис са им между 50 и 150 лв.
Технополис цените не са им никак евтини понеже разчитат на опциите за изплащане
 
Всъщност го взех от емаг, но цените са същите като полиса. Сравнително нов модел е, не е като да чистят останали бройки.
 
Всъщност го взех от емаг, но цените са същите като полиса. Сравнително нов модел е, не е като да чистят останали бройки.
Направи ме впечатление че навсякъде е този лаптоп е на една и съща цена, дори в Европа. Когато се е правила промоция е бил на същата цена на няколко места дори намален което ме кара да си мисля че acer са помогнали в тази промоция.
То понякога промоцията не е за чистене на останали бройки а за достигане на годишни обороти
 
Направи ме впечатление че навсякъде е този лаптоп е на една и съща цена, дори в Европа.
Да, и аз си играх да проверявам цените, явно има нещо точно с тоя комп, всъщност не е лош като за вкъщи/ офиса.
Понеже колегата се интересуваше от надценки - това е от личен опит и то съвсем наскоро.
 
Да, и аз си играх да проверявам цените, явно има нещо точно с тоя комп, всъщност не е лош като за вкъщи/ офиса.
Понеже колегата се интересуваше от надценки - това е от личен опит и то съвсем наскоро.
Дай да видим
 
Дай да видим
Кое? Цените са каквито ги писах, виж в емаг и техно полис. Платих го на 900 на черен петък. Компа си е супер за офис -мейли, офис пакет, такива работи. Нямам тежък софт, игри не играя.
 
Кое? Цените са каквито ги писах, виж в емаг и техно полис. Платих го на 900 на черен петък. Компа си е супер за офис -мейли, офис пакет, такива работи. Нямам тежък софт, игри не играя.
Поне Тетрис не си играл ?
 
Понеже колегата се интересуваше от надценки
Там е по договорки както @pepo_999 му написа. Даже не се занимават с тепърва прохождащи. PolyComp се занимават със сериозни неща и са партньори с големи, средни и малки бизнеси но не и с микро или тепърва прохождащи. Имаше информация даже в техния сайт

Понеже съм малко по необразован я ми кажи AMD RYZEN 7 като Intel i7 ли е ?
 
Понеже съм малко по необразован я ми кажи AMD RYZEN 7 като Intel i7 ли е ?
И аз съм обикновен юзер :)
Приятел компютърджия го препоръча и те така.
Признавам си, че за пръв път имам нов лаптоп, от магазина. Другите все втора ръка.
 

Горе