Никой повече да не се оплаква, че няма пари!

Alex97

Active Member
Отварям дир.бг и виджам реклама на това


Купено от тук


Само трябва да се сетиш и да си сглобиш магазин за 2 дена. Трябва и малко кеш за стока и реклама, но с малко повече креативност може и с малко кеш.

Този е на Woo - става / не става, само глупости са това. Има хиляди магазин ина woo независимо какво мислят Х и Y. Една тема, малко се пипа тук и там и е готово, после се плаща за оптимизация и всякякви екстри. Хоста няма значение в началото - взема се един за 20-30 лева и си в играта, желателно да не е в БГ, че тук освен скъпо е и тъпо (трябва малко англиски да се знае все пак). Няма смисъл да се мисли много - namecheap, hostlite, hawakhost, etc всеки върши работа в началото.

Как се тества продукт без сайт?

Намираш 5 снимки що-годе добри, пускаш messenger реклама във FB за 5-10 лева. Всеки, който ти пише му казваш, че продукта току-що свърши и да остави мейл когато дойде зареджане ( обясняваш че се бави доставката и т.н.) Така хем събираш мейлове на потенциални клиенти, хем проучваш пазара и цената на която ще купуват. Правиш прости сметки и действаш, Става и без сайт и без фирма - никой няма да те гони за 10-20 продажби (<1000 лв). Ако тръгнат нещата фирма се прави за 3 дена и струва 100-200 лева, стоки се купуват лесно, има и с бърза доставка - въпрос на сметки. Има кредитни карти с 30-40 дена гратисен период.

Може да се продава без сайт и с кофти сайт и не ти трябва VPS или SAAS за 1к-2к-3к и прочие.

Трябва малко мозък и малко пари за стока.

Нямаш пари за стока?

1. вземаш тази YYY от ХХХ и я препродаваш с 10 лева горница. Трябват 20-30 лева за реклама да се тества.
2. звъниш на ХХХ и питаш за отстъпка, продаваш на тяхната цена, ако се навият. Един вид афилиейt ама без посредник.
3. същата схема, но с дигитален продукт или услуга някаква.

Нямаш пари нито за стока, нито за реклама?

Един акаунт във ФБ ИГ или каквото и да е и се пускат разни линкове по разни групи без да се прекалява. Или във форуми. Това е трудно, отмена много време и дефакто е по-добре да се съберат 100 лева за реклама от колкото да си губиш времето по този начин.

Disclaimer:
Нямам нищо общо със сайтовете по-горе.
Нека този пост да служи за мотивация и насоки на open-minded предприемачи, а не за хранилка на тролове.

Желая весели празници на всички и здраве!
 
продукта току-що свърши и да остави мейл когато дойде зареджане ( обясняваш че се бави доставката и т.н.)
Смятай, колко тъп тряя си да се вържеш на това? Още малко и банкови детайли да си оставя а ?
Нарича се валидиране на идея и мога да изброя доста бизнеси, които потръгнаха по този начин...
Ако си на 12 или клиентите са умствено изостанали ОК ама.... Като се замисля на запада са доста такива от графата " безмозъчни потребители", но все пак е кокошкарска история. Ако има 2-3 като мен, които ти репортнат рекламата като скам и си до там със схемата !
Схемаджии, които не предлагат нито продукт нито услуга а само голи обещания и събиране на данни ....
 
Това изглежда добре на теория, но изпълнението е съвсем друга история. Да. Иначе отгоре отгоре, това е цялата схема. За жалост 90%, ако не и повече приключват още в първите няколко месеца.

Записвам се за темата. :)
 
Отварям дир.бг и виджам реклама на това


Купено от тук


Само трябва да се сетиш и да си сглобиш магазин за 2 дена. Трябва и малко кеш за стока и реклама, но с малко повече креативност може и с малко кеш.

Този е на Woo - става / не става, само глупости са това. Има хиляди магазин ина woo независимо какво мислят Х и Y. Една тема, малко се пипа тук и там и е готово, после се плаща за оптимизация и всякякви екстри. Хоста няма значение в началото - взема се един за 20-30 лева и си в играта, желателно да не е в БГ, че тук освен скъпо е и тъпо (трябва малко англиски да се знае все пак). Няма смисъл да се мисли много - namecheap, hostlite, hawakhost, etc всеки върши работа в началото.

Как се тества продукт без сайт?

Намираш 5 снимки що-годе добри, пускаш messenger реклама във FB за 5-10 лева. Всеки, който ти пише му казваш, че продукта току-що свърши и да остави мейл когато дойде зареджане ( обясняваш че се бави доставката и т.н.) Така хем събираш мейлове на потенциални клиенти, хем проучваш пазара и цената на която ще купуват. Правиш прости сметки и действаш, Става и без сайт и без фирма - никой няма да те гони за 10-20 продажби (<1000 лв). Ако тръгнат нещата фирма се прави за 3 дена и струва 100-200 лева, стоки се купуват лесно, има и с бърза доставка - въпрос на сметки. Има кредитни карти с 30-40 дена гратисен период.

Може да се продава без сайт и с кофти сайт и не ти трябва VPS или SAAS за 1к-2к-3к и прочие.

Трябва малко мозък и малко пари за стока.

Нямаш пари за стока?

1. вземаш тази YYY от ХХХ и я препродаваш с 10 лева горница. Трябват 20-30 лева за реклама да се тества.
2. звъниш на ХХХ и питаш за отстъпка, продаваш на тяхната цена, ако се навият. Един вид афилиейt ама без посредник.
3. същата схема, но с дигитален продукт или услуга някаква.

Нямаш пари нито за стока, нито за реклама?

Един акаунт във ФБ ИГ или каквото и да е и се пускат разни линкове по разни групи без да се прекалява. Или във форуми. Това е трудно, отмена много време и дефакто е по-добре да се съберат 100 лева за реклама от колкото да си губиш времето по този начин.

Disclaimer:
Нямам нищо общо със сайтовете по-горе.
Нека този пост да служи за мотивация и насоки на open-minded предприемачи, а не за хранилка на тролове.

Желая весели празници на всички и здраве!
Определено има истина в поста ти, като става въпрос за тестване на продукт и/или услуга.

Но за хората, които им трябва тази информация е всеедно написано на патагонски.
Даваш ми идея обаче за серия от постове, които да разгърнат информацията, ще си помисля.
 
На мен поста ми изглежда по-скоро иронично написан, не че е точно идея. о.О Иначе и аз познавам страшно много хора които започнаха така и до преди новите наредби тука преди 2 г. печелеха не по 1000 месечно а някои печелеха по 10 плюс хилки.
 
На мен поста ми изглежда по-скоро иронично написан, не че е точно идея. о.О Иначе и аз познавам страшно много хора които започнаха така и до преди новите наредби тука преди 2 г. печелеха не по 1000 месечно а някои печелеха по 10 плюс хилки.
Новите наредби добавиха само досадна счетоводна тежест и разходи, които хич не са големи ако бизнеса прави по 10 хиляди на месец, надали точно това им е оказало влияние, освен ако разбира се не са били на сиво.

Крайно време е в България да се цени повече креативността, а не дребния селски тарикат, който не предлага никаква добавена стойност. Да правиш магазини си изисква сериозна логистика, дори да имаш само 200 продукта и постоянно имаш проблеми за решаване, изобщо не е както автора го представя - щракаш с пръсти и утре си надиплил пачките. Така ще изкараш 100 лева и ще загубиш 300.
 
Нарича се валидиране на идея и мога да изброя доста бизнеси, които потръгнаха по този начин...
Без да се заяждам, ще можеш ли да разкажеш за някои от тези бизнеси?
 
Без да се заяждам, ще можеш ли да разкажеш за някои от тези бизнеси?
Ще ти дам примери с реални магазини на лично ако желаеш. Иначе по най-простия метод - бърз магазин на cloudcart, яко реклама в социалните мрежи и сайтовете за обяви, с 500лв може да се изпробва цялата идея дали ще има интерес към стоките. Ако има сериозни запитвания и поръчки, поръчваш и лека полека скалираш бизнеса, като реинвестираш печалбата и трупаш стока на склад.

При мои бизнеси целта ми е да продавам 1% от количествата на склад на ден. Тоест ако имам 1000 часовника на склад, таргета ми за деня е 10 поръчки. Трудното е докато натрупаш критичната маса стоки на склад. В дропшипинг глупости не вярвам...(за БГ пазара де).
 
Идеята си е ок и лесно осъществима дори само с един продукт. Лично съм го правилна джобни печки и електронни цигари преди десетина години. Въпроса е продукта да бъде достатъчно атрактивен. Всички телешопи работят на този принцип.
Малко хора могат да разберат как става и е видимо от постовете. А че потребителите са бавно развиващи е истина и е само в полза на такава схема. През 2001 работех във WS Teleshop точно с такива оферти на ден имахме 3000+ пратки
 
Идеята си е ок и лесно осъществима дори само с един продукт. Лично съм го правилна джобни печки и електронни цигари преди десетина години. Въпроса е продукта да бъде достатъчно атрактивен. Всички телешопи работят на този принцип.
Малко хора могат да разберат как става и е видимо от постовете. А че потребителите са бавно развиващи е истина и е само в полза на такава схема. През 2001 работех във WS Teleshop точно с такива оферти на ден имахме 3000+ пратки

To това и сега работи за дропшипинг с амазон, стига да имаш идеята да намериш подходящи хора в IG да рекламират - примерно, само да не е нещо като това:
 

Горе