Нов Бизнес направи 1 милион оборот започнат с един ваучер за 50 долара реклама

coolice

Owner
http://www.businessinsider.com/he-u...s-making-millions-off-facebook-traffic-2014-3

това за 10 месеца

аз затова ви казвам на всички със ФБ трафика че добре се печели от реклами но странично развивайте бранд с таргетирани постетители и реклама не с джакинг

а коло ваучери за $50 са минали през форума....
 
е дали са и цифрите за продажбите му не е само пр но добре е похвалил че написано и кой е му е бизнеса който иска може да го разгледа :)


revenue.jpg
 
От: Нов Бизнес направи 1 милион оборот започнат с един ваучер за 50 долара реклама

То той като се е хванал е имало рийч все още ако не се бъркам. Криво-ляво е можело да ги докара тези пари. :)

Сега си е пуснал малко ПР на страницата да я съживи? :)

ПП: Аз не съм го дочел цялото и надолу имало. Не знам защо ами звучи като купувайте реклама в Фейсбука да нагушим Зубърбърг?
 
От: Нов Бизнес направи 1 милион оборот започнат с един ваучер за 50 долара реклама

Видях доста продавачи от САЩ и Англия, но така и не успях да направя регистрация в трейдми
 
От: Нов Бизнес направи 1 милион оборот започнат с един ваучер за 50 долара реклама

2013 не е 2014. Нещата във фб стоят много по-различно, за съжаление.
 
От: Нов Бизнес направи 1 милион оборот започнат с един ваучер за 50 долара реклама

Тва e PR... ама не на магазина и милионерчето, а на Facebook .. и по-точно рекламата там. :)
Са като се юрнат всички да рекламират, че да стават милионери...
 
Re: От: Нов Бизнес направи 1 милион оборот започнат с един ваучер за 50 долара реклам

2013 не е 2014. Нещата във фб стоят много по-различно, за съжаление.

Както и 2006 в Google и 2014 в Googlе са коренно различни, но едно е важно в тази статия - винаги има начини и стратегии, които могат да се приложат. Да, след време може би няма да работят, но сега работят. До преди 8 месеца и доста скриптове можеха да помпат вюта в тубата, без да се засекат, че са фейт, защото правят над 30 сек. гледаемост на клип, но после малко се промени алгоритъма и вече няма начин да пробиеш, ако скочиш съмнително. :)
 
От: Нов Бизнес направи 1 милион оборот започнат с един ваучер за 50 долара реклама

Този, който навреме разбере някоя стратегия, прави пари - факт. Та, за това трябва постоянно да се озъртаме откъде ще изскочи белия заек :lol:
 
Този, който навреме разбере някоя стратегия, прави пари - факт. Та, за това трябва постоянно да се озъртаме откъде ще изскочи белия заек :lol:

Така е. Бързо подгонваш белия заек да не те клъвне лошия пингвин. :)

Ако и фейса започнат да кръщават ъпдейтите си на животни, ще си помисля, че IT-така клонят малко към зоофилията. :)
 
От: Нов Бизнес направи 1 милион оборот започнат с един ваучер за 50 долара реклама

Работил в бензиностанция и се опитвал да завърши университет. Другия път... Много добре е знаел какво прави, това сако дето е в статията го гледах абсолютно същото в алибаба за $16-$20, той го продава за $60. :D На вас, колко хора от екипа на Facebook ви писаха да ви подаряват ваучери за $50?
 
От: Нов Бизнес направи 1 милион оборот започнат с един ваучер за 50 долара реклама

развивайте бранд с таргетирани постетители и реклама не с джакинг

а коло ваучери за $50 са минали през форума....

То и през училищата минават милиони, но колко достигат до Нобелова награда? Или поне до професорска титла?

А джакинга, освен да си пробуташ страничката за два-три лева повече, за друго не става.
 
От: Re: От: Нов Бизнес направи 1 милион оборот започнат с един ваучер за 50 долара ре

2013 не е 2014. Нещата във фб стоят много по-различно, за съжаление.

Както и 2006 в Google и 2014 в Googlе са коренно различни

И какво от това?

Нима не можеш вече на имаш приятели във фейса които да виждат какво постваш?
Или няма сайтове в топ 3 на гугъл? Има и качественни и спам точно както си е било винаги.

Радваме това че се борят със спама. Искам фейса да въведе задължитена проверка на всички акаунти по телефон и адрес с пин пликове и да изтрият всички фалшиви. Аман от комплексари които претендират да са това което не са с фалшив профил.
 
N1ck, идеята не е че не са качествени ъпдейтите, просто едно време следвайки правилата се получаваше добре, сега ти е нужен завиден бюджет за изпълнението на добро SEO и то най-вече, защото започнаха да лансират брандовете. Което логически погледнато е Ок. ;)
 
От: Re: Нов Бизнес направи 1 милион оборот започнат с един ваучер за 50 долара реклам

N1ck, идеята не е че не са качествени ъпдейтите, просто едно време следвайки правилата се получаваше добре, сега ти е нужен завиден бюджет за изпълнението на добро SEO и то най-вече, защото започнаха да лансират брандовете. Което логически погледнато е Ок. ;)


Точно това им е хубавото на ъпдейтите - да се лансира бранд и се отсее спама. Ясно е че не е перфектно, но какво се получава на практика:

1. Как Мими е добра готвачка - прави страхотни мекици.
2. Понеже я съкращават и остава без работа започва да продава мекици. Прави си фирма Мими-мекица и отваря един павилион на центъра където меси и продава.
3. Дъщеря и Пенка (на 17 години) си има фейс и понеже страшно харесва мекиците на Мими и прави няколко клипчета със смартфона си и ги качва във фейса у тубата.
4. Цялото даскало на Пенка купува от микиците на Мими (щото са супер яки)
5. За няма и месец без бюджет и спам, без реклама и прочие кака Мими става нонер едно в мекиците, продава по много без дори да има сайт.
6. Брата на Пенка учи компютри и прави сайт в който качва клипчета на Мими, разказва за нея, качва и други интересни неща (оказва се че прави и страхотни козунаци, банички и още сума ти и работи)
7. Сайта се разнася мълниеносно по фейса и тубата от стотици фенове, реални без спам.
8. За нула време е в топ на гошо за мекици .... (гошо не иска да е изостава и го ранква понеже знае че е як)

Е, кое му е лошото на това? Никакви линкове никакво сео. Само едни готини мекици и БРАНД.

От тук на татък само въобръжението спира разтежа на бизнеса.

Или нека дам друг пример.

Искаш да правиш афф сайт за хапчета за ... (няма значение) - нека са за отслабване че другите адулт :)

1. Мислиш си бранд. Примерно Диетатат на Галя. - простичко и директно.
2. Правиш си фейс, блог и канал в тубата.
3. Разказваш коя е Галя. Защо иска да свали 17 килограма (да си намери гадже, за бала и прочие)
4. Галя си прави снимки по бански.
5. Галя се записва на фитнес. Взема си инструктор който и прави диета и програма.
6. Галя разказва кое как в блога и от време на време пуска по нещо във фейса. Прави и клипета във фитнеса които качва в тубата.
7. Ако Галя спазва правилата ще свали килограми - има живи примери за това безброй. Не е невъзможно!!! (ако не свали нищо трие сайта и блога и тубата и готово, какво толкова)
8. Галя споделя за успеха си и и лепват сникмата във фитнеса, защото инструктора и той иска да си направи реклама.
9. Всичко живо почва да я пита - КАК БЕ МОМЕ????
10. Галя разказва на ляво и дясно, дава съвети, става популярна сред феновете си и не само.
11. Лепва един афф банер на сайта си горе в дясно на някое хапче без да го препоръчва.
12. Диетат на Галя става популярна, Гугъл ранква сайта (щото иска трафик а бранда е такъв че на практика е лесно да се ранкне, още повече ако се сложи и мапс и т.н.) - няма сео няма линкове няма нищо - само съдържание и споделяне.

Ако хапчетата дето ги лепва на сайта са хубави (аз не разбирам от хапчета но пимерно може да е Л-Карнитин) спокойно ще прави доста продажби защото до колкото знам са безвредни и доста се купуват (може и да не съм прав но така съм чувал).... И само ако хване фитнес инструктора да си направят някое клипче в което той да каже че тея хапчета са добри.... Години на ред може да продава без да е вложила много.... и да развие бранда като добави и други неща, например как се храни и от тук препоръча и други продукти, т.н. ...


Е?

Въпроса е да имаш идея която да реализираш без много да му мислиш кое как и защо. И не препоръчвам четене на блакхат форуми където ти мият мозъка с това как спам сайт прави милиони без да си мърдаш приста. :)

А за любителите на спама си има начини много :)
 
От: Нов Бизнес направи 1 милион оборот започнат с един ваучер за 50 долара реклама

Приказваш глупости. Фейсбук орязаха рийча и направиха рекламата по-скъпа. Това няма нищо общо със спама. Верификациите във ФБ стават по незнайни критерии и не можеш да си верифицираш страниците, дори на истински и готини проекти. Аз примерно имам проекти, които са име във фб, но не мога да ги верифицирам, защото просто те не са решили да ги верифицират. Иначе са си брандове и имена в сферата си, но каква полза, като страниците ми са с орязан рийч? Въобще...
 
От: Re: Нов Бизнес направи 1 милион оборот започнат с един ваучер за 50 долара реклам

N1ck, идеята не е че не са качествени ъпдейтите, просто едно време следвайки правилата се получаваше добре, сега ти е нужен завиден бюджет за изпълнението на добро SEO и то най-вече, защото започнаха да лансират брандовете. Което логически погледнато е Ок. ;)

Едно време се возехме в Москвичи, сега в Астри и Голфове. Не забелязвам особени оплаквания.
Във всеки бизнес правилата се менят непрекъснато.

На Фейса задачата е да печели повече. Като не ви уйдисва, сменето го с друго нещо.

И да - нямаше начин спама да не спре да се толерира. WEB се развива изключително динамично. На колко години е? Още е в детската градина.

Ето ви една прогноза: Линковете ще изгубят значението си.
 
От: Нов Бизнес направи 1 милион оборот започнат с един ваучер за 50 долара реклама

Доста истории съм чел за хора, които правят страшно много пари от фейсбук, като рекламират някви афилиейти и някви такива неща, но тва е адски трудно.. Не се залъгвайте, че става ей така..

Пробвал съм да рекламирам букмейкъри.. и резултата беше -300$ :lol:
 
От: Нов Бизнес направи 1 милион оборот започнат с един ваучер за 50 долара реклама

Хахахаахахахаххаха :lol: Гугъл се борел със спама :lol: Охх:lol:

За х'аффилиейт сайта така като я мислиш за Гугъл я стане - я не. В тюба и фейса може да добие популярност, но това не означава автоматично, че и в Г ще излезе на 1 страница.

Дори да излезе няма гаранция, че на следващият ъпдейт няма да изгори без вина:

Първо сайта може да изяде бан само затова, че е афф. (случвало ми се е няма майтап).

Второ след като Галя стане известна ще започнат да я споделят в блогове, форуми и къде ли не - ето ти линкове. Пингвинчо минава и я отнася(и това ми се е случвало)'

Трето в една афф. ниша мине Г ъпдейт и първите 10 сайта изчезват, на тяхно място идват нови 10. Мине втори път ъдейта и вторите 10 в небитието. Значи 20 сайта всичките са спам? Защо след като и вторите 10 са спам ги вади след наказание на първите? М? Сменя "спам" сайтове със спам сайтове и се бори със спама? :D

И четвърто, и пето...

Нета не е това което беше.:)

Имаше едно време лаф на coolice: "Ако беше толкова лесно всички това щяха да правят - нямаше да има кой хляб да ти продаде." :)

ПП: Не се заяждам добронамерено ми е мнението - да не ме разбере някой на криво. :)
 
Последно редактирано:

Горе