Нормално ли е потребител от форума да ми иска 85 стотинки за определена задача.

От: Нормално ли е потребител от форума да ми иска 85 стотинки за определена задача.

зависи за какво... Има неща за които 85ст даже е и скъпо... Трябва да кажеш услугата каква е била.

Но каквато и да е била трябва да си благодарен, а не да отваряш теми да питаш нормално ли е.
 
От: Нормално ли е потребител от форума да ми иска 85 стотинки за определена задача.

скорпиъс много е тъжно по какъв начин си съставяш мнение за хората, това обаче е лично твой проблем.
 
3 страници с писания и още не сме стигнали до същественото, какво се налага да правиш за тези 85 стинки.
Всичко е нормално и ненормално зависи от коя страна го гледаш.
 
От: Нормално ли е потребител от форума да ми иска 85 стотинки за определена задача.

Интересна работа! @dudi ти как стана от червена репичка на +4 зелени? Ей, голяма корупция има в този форум! :wink:
 
От: Нормално ли е потребител от форума да ми иска 85 стотинки за определена задача.

Ми нямам идея. Поръчката е без значение, мисля си, че не трябва да разглеждаме цената като справедлива или не.
Искам да кажа, че би следвало във форум като този хората да си помагат с извършавенто на някакви услуги "free of chage" вместо да си искат символични суми!!!
 
От: От: Нормално ли е потребител от форума да ми иска 85 стотинки за определена задач

Интересна работа! @dudi ти как стана от червена репичка на +4 зелени? Ей, голяма корупция има в този форум! :wink:
Сори за офтопика, но за да обясня - това се дължи на факта, че въпросния потребител/потребителка е регистриран от близо 2 години като само за това и количеството мнения има толкова силен пауер. За да го има единственото което трябва е да стане на +1 точки в репутацията, т.е. да има повече положителни от колкото отрицателни.

А за 85те стотинки, наистина е смешно, та дори тъжно, предвид факта, че за да се изпратят има междубанкова такса за превод от 1.80, а ако внесеш парите на ръка в банката по сметката на човека се взимат 2. (Това е в повечето банки, не във всички)
 
Re: От: От: Нормално ли е потребител от форума да ми иска 85 стотинки за определена з

Сори за офтопика, но за да обясня - това се дължи на факта, че въпросния потребител/потребителка е регистриран от близо 2 години като само за това и количеството мнения има толкова силен пауер. За да го има единственото което трябва е да стане на +1 точки в репутацията, т.е. да има повече положителни от колкото отрицателни.

Това не е баш така. Има нещо иключително гнило и съмнително в системата за репутация :). Редовно виждам напоследък нови хора с 50 мнения и реп 4 и нагоре. След 4-5 като че става по-трудно, може би алгоритъма е с някаква прогресия или нещо подобно.
 
От: Нормално ли е потребител от форума да ми иска 85 стотинки за определена задача.

скорпиъс много е тъжно по какъв начин си съставяш мнение за хората, това обаче е лично твой проблем.

Дуди, мнението ми е съставено на база темите ти и постовете, в които освен да се изцепваш друго не правиш. Пуснал си някаква тема, нито казваш кой е потребителя, нито казваш каква е услугата? Недоволен ли си нещо? Преди 2 дни си пуснал тема, че търсиш някой да ти субмитне линк из приятелите си във фейсбуук - при положение, че напоследък 3-4 момчета от форума имат тема, че пускат линкове за 2-3 лева към приятелите си, ти и това ли не си видял? Ако ти беше предложил повече пари какво? Нека да позная, щеше да пуснеш тема, че ти искат прекалено много пари за "нещо" и пак неизвестен посетител.
Относно репутациите - има няколко човека, които периодично си слагат плюсове + невалидни итрейдър сделки, не е трудно да се сетим кои са, те са ни известни пак с хубавите теми и въпроси. Тук можем да споменем и итрейдърите на някои потребители, които си блъскат трейдъри за 1-2 лева сделки ( пак се сещаме кои са, няма нужда да ги споменаваме ), а пък да не говорим за хората, които си разменят итрейдър за разменени линкове!?!?!?!?



пс : честити ми 1000 поста, определено трябва да понамаля спама.
 
От: Re: От: От: Нормално ли е потребител от форума да ми иска 85 стотинки за определе

Това не е баш така. Има нещо иключително гнило и съмнително в системата за репутация :). Редовно виждам напоследък нови хора с 50 мнения и реп 4 и нагоре. След 4-5 като че става по-трудно, може би алгоритъма е с някаква прогресия или нещо подобно.
Виж скрийншота (изваден е от гугъл) http://img198.imageshack.us/img198/1015/reputation9kz.jpg
Трите фактора определящи това какъв пауер ще има някой - Период на регистрация, Брой мнения, Положителна получена репутация.
Така например, ако потребител е регистриран от 1 година, има 100 мнения и е получил една репутация от Блинки и една от Куулайс, ще има около 60 точки от репутацията. Напълно нормално е да има "сила" от около 3-4 единици.
Потребител регистриран от 1 месец и отговаря на горните изисквания, ще има "сила" от около 1-2.
Същият този потребител, ако получи точки от всичките потребители на ей тази страница http://www.predpriemach.com/memberlist.php?order=desc&sort=reputation&pp=30 ще събере над 250 точки и съм сигурен, че "силата" му ще скочи на 6-7.
Това е в общи линии.
За подкрепа на твърдението ми - в уебмастъра съм регистриран от 2 години, имам около 100 мнения и 42 точки получени от репутация, а имам "сила" която е 3 точки.

Допълнение: И да напълно нормално е първите 4-5 точки да се качат сравнително лесно, а следващите да стават по-бавно.
 
От: Нормално ли е потребител от форума да ми иска 85 стотинки за определена задача.

скoрпиъс, прятелю, лично аз те уважавам поради причината, че си светлинни години пред мен, всичко, което съм научил за уеб предриемачеството е от този форум и вероятно много от добрите неща в него са твое дело. Второ: не ми харесва хора, които не ме познават лично да ми поставят каквито и да е етикети и определения, интелигентните хора си пазят мнението за себе си, съветвам те да действаш като тях, дали ще го направиш е твой избор. Трето: нямам си и представя как се формира "Rep. Powera".Четвърто: лично можеш да ми провериш всички "itrader" сделки и и да видиш, кои потребители са ми дали положителен itrader.
 
Последно редактирано:
От: Нормално ли е потребител от форума да ми иска 85 стотинки за определена задача.

еми нормално е .. за тези деца който са на по 12 години и друго задължение освен да ходи от време на време на училище и да се мотае като "муха без глава" из улиците, сготвено му, изчистено му и тях.. и седи на компа по 10 часа за стотинки... и така подбива цените на другите...
какво да кажа повече
 
От: Нормално ли е потребител от форума да ми иска 85 стотинки за определена задача.

скoрпиъс, прятелю, лично аз те уважавам поради причината, че си светлинни години пред мен, всичко, което съм научил за уеб предриемачеството е от този форум и вероятно много от добрите неща в него са твое дело. Второ: не ми харесва хора, които не ме познават лично да ми поставят каквито и да е етикети и определения, интелигентните хора си пазят мнението за себе си, съветвам те да действаш като тях, дали ще го направиш е твой избор. Трето: нямам си и представя как се формира "Rep. Powera".Четвърто: лично можеш да ми провериш всички "itrader" сделки и и да видиш, кои потребители са ми дали положителен itrader.

Нямаше да се наложи да флемвам ( даже според мен не е никакъв флейм това ), ако просто не беше написал след първия ми пост кой е потребителя и каква услуга си искал , а за репутациите и итрейдъра нямах предвид някой конкретно.
 
От: Нормално ли е потребител от форума да ми иска 85 стотинки за определена задача.

Ако исках да кажа потребителя и услугата да щях да го направя още в началото, трийте темата и точка по въприса. Основната ми идея беше да изразя възмущение от факта, че някой иска 85 стотинки за услуга. Лично аз бих направил на много хора от форума услуга за 2, 3, 5 лв безвъзмездно срещу символична услуга от другата страна и съответно всеки, който ми е направил някаква услуга съм готов да му я върна. Мисля, че форума е с направен с цел хората да обменят знания и да си помагат, това е!!!
 
От: Нормално ли е потребител от форума да ми иска 85 стотинки за определена задача.

Абе човек
За тебе може да не е нормално за него може да е нормално
а па на нас знаш ли колко ни пукак какво е като незнаеме каква е услугата
ако услугата е да ти пише по една дума за 0.85 ми ??? нормално ли е
ако услугата е да ти пише по 1 ред за 0.85 е нормално ли е ??
ако услугата е да ти направи сайта за 0.85 нормално ли е ??
колко услуги има така като ни гледаш тука мислиш ли че освен тъпи коментари труго мнение ще получиш

Все едно да питаш некъв въпрос и си пропуснал нещо и да чакаш отговор
Неможе да кажеме дали е нормално или не без да знаеме каква е услугата това не го ли разбираш
могат да се изпълнята 10000000000000000000 услуги и всичките ще имат сигурно различни цени няма как да предположиме коя точно услуга от милионите е твойта

пак казвам дори да ти иска по 1 лв на написана дума това за него може да е нормално за тебе да не е

незнам пък от къде се намерих и аз да пиша тука но просто се пишат простотиии заради някаква ТАЙНА УСЛУГА
която струва огромните 0.85 или минималните стотинки

НЕ може да ти се даде отговор на това което питаш разбираш ли :)
 
От: Нормално ли е потребител от форума да ми иска 85 стотинки за определена задача.

еми нормално е .. за тези деца който са на по 12 години и друго задължение освен да ходи от време на време на училище и да се мотае като "муха без глава" из улиците, сготвено му, изчистено му и тях.. и седи на компа по 10 часа за стотинки... и така подбива цените на другите...
какво да кажа повече
Тук не си прав.
Не на всеки му е на готово, сготвено, изчистено и т.н., както ти казваш.
Повечето от потребители във форума знаят аз на колко съм години, а и определено не работя ей така за кеф.. Даже може да се каже, че голяма част от хората работят само и единствено, защото им се налага.
Няма нищо лошо някой на 12 години да работи, за да изкара нещо (дори и 5лв да са), лошото е, че събира много хейт с глупавите си оферти (има и такива хора тук).
 
  • Like
Реакции: Brad
От: Нормално ли е потребител от форума да ми иска 85 стотинки за определена задача.

За 85 стинки една хубава бира не може да се купи, не се излагайте!
 
От: Нормално ли е потребител от форума да ми иска 85 стотинки за определена задача.

Тук не си прав.
Не на всеки му е на готово, сготвено, изчистено и т.н., както ти казваш.
Повечето от потребители във форума знаят аз на колко съм години, а и определено не работя ей така за кеф.. Даже може да се каже, че голяма част от хората работят само и единствено, защото им се налага.
Няма нищо лошо някой на 12 години да работи, за да изкара нещо (дори и 5лв да са), лошото е, че събира много хейт с глупавите си оферти (има и такива хора тук).

Обзалагам се, че на този който иска 85 ст. му е:
готово, сготвено, изчистено и т.н.

аз НЕ съм казал, че при всички е така! разбира се, че не!!!! Това ще е абсурдно да го твърдя!
Исках да кажа, че тези който работят за "без пари" го правя само и само да не изпуснат човека и защото имат много свободно време ...
 
От: Нормално ли е потребител от форума да ми иска 85 стотинки за определена задача.

Този раздел трябва да се прекръсти на "Форум за философи". :)
 
От: Нормално ли е потребител от форума да ми иска 85 стотинки за определена задача.

хайде, кажете поне каква е услугата, дори без да споменавате човек, за да него злепоставим по някакъв начин.
 

Горе