Някой да е правил сайтове за обяви за работа?

rujel

Well-Known Member
Има ли някой във форума, който е правил или дори възнамерява да прави сайт за обяви за работа? При търсенето (тук във форума) открих jobshelp-bg.com, но този сайт изглежда не е на човек пишещ във форума... Открих също сайта rabotatuk.com, който отговаря на изискванията, но питам все пак дали има и други, които не съм открил.
 
Какво по точно питаш?
Искаш съвети как да си направиш подобен сайт, или търсиш да купиш готов?
Аз в един момент преди години мислех да правя такъв сайт, после се отказах.
 
Не е голяма философия да се направи такъв сайт. Според мен обаче ако не сте фрийланс рекрутър или имате фирма/сте екип, занимаваща се с това. В противен случай, има предостатъчно набрали висока скорост платформи, предлагащи такива услуги.
 
Не е голяма философия да се направи такъв сайт. Според мен обаче ако не сте фрийланс рекрутър или имате фирма/сте екип, занимаваща се с това. В противен случай, има предостатъчно набрали висока скорост платформи, предлагащи такива услуги.
Има скриптове за по 30-40 долара които работят чудесно.
 
Какво по точно питаш?
Искаш съвети как да си направиш подобен сайт, или търсиш да купиш готов?
Аз в един момент преди години мислех да правя такъв сайт, после се отказах.
Направата на сайт не е сложно нещо, но набирането на скорост и последващата поддръжка - това са неща, които не ми се отдават. Търся някой, който вече има такъв сайт и поне формално го поддържа жив. Искам да предложа добавяне на функционалност, която в последствие би била от полза и за двете страни...
 
Имахме идея, но не знам какво точно те интересува тук. Има доста сайтове за работа. Дори вече има и такива платформи, които големите си вграждат в сайтове, като листи и ги извеждат към сайта. В момента не се сещам, но ако ми попаднат пак ще пиша. Беше нещо от рода на firmata.platformata.com и профила и, който е шернал всички обяви. Нещо конкретно ли те интересува или?
 
Интересувам ме конкретен сайт при това напълно стандартен такъв за обяви за работа, но който също така е видно че нещо не върви. Както споменах искам да предложа добавяне на функционалност, като идеята е това да доведе до положителен ефект за сайта. Ясно е, че трудно някой ще се навие да прави промени в един горе долу добре работещ сайт.
 
Защо да е лошо като добработка, дори съм го виждал на събдомейни да си изпълнява задачата, която е доста свързана с HR отдела, в който получават тези заявки. Дори цели шаблони си имат, за да събират база данни. ;)
 
Защо да е лошо като добработка, дори съм го виждал на събдомейни да си изпълнява задачата, която е доста свързана с HR отдела, в който получават тези заявки. Дори цели шаблони си имат, за да събират база данни. ;)
Нямах предвид такава доработка, каквато ти казваш. А че един успешен сайт за обяви за работа трудно би приел промени, които не е ясно как може да се възприемат от потребителите. При един сравнително неработещ сайт за обяви за работа нещата са доста по-различни и евентуални промени могат на практика само да помогнат, а в най-лошия случай просто няма да дадат никакъв ефект.
 
Защо, повечето сайтове, били те за обяви за работа или други, винаги внедряват във времето подобрения, и тези подобрения се правят с цел улесняването на потребителя. Вече зависи много от екипа какво ще предложи, какво проучване ще направи преди да го предложи и най-вече как ще го измисли визуално да бъде представено. Не съм сигурен, че стратегията "няма да се приеме добре от потребителя" е печеливша. Да, правилото "ако работи, не го пипаш" си седи и се спазва, но това не трябва да спира всякакви други разработки. Всичко старо, което е работело, остава, просто се внедрява новото и се тества дали има положителен резултат.
 
Царе на общите приказки сте и 2-мата, hands down.
 
Нормално е за един сайт да се развива, но това се извършва на практика от екипа на сайта, който има визия за нещата и знае с каква цел е създал съответния интернет ресурс. В този ред на мисли исках да кажа, че една външна идея, която е от трето лице рядко може да се окаже успешна за сайта. И затова повечето сайтове не възприемат такива идеи.
В контекста на казаното по-горе мисълта ми е, че ако един сайт за обяви за работа се окаже не това, заради което е създаден, а показва незадоволителни резултати - тогава е нормално разработчиците му да търсят всякакви начини, за да променят нещата. Това включва и възприемането на чужди идеи, които след като ги чуят ги счетат за разумни.
Темите в този форум със смислено съдържание са само конкретните обяви за купувам/продавам. В останалите теми ако се представи нещо смислено, то в крайна сметка се превръщат в място за тролене и забавление и наистина като резултат имаме нулева полезна стойност. А ако в темата нищо не се каже съвсем конкретно (освен както в случая директното предложение), то общите приказки са идеален пълнеж. Не случайно много от темите тук във форума са с предложения за сайтове, които не се поместват в темата, а се съобщават на заинтересуваните на лични съобщения. Причината е същата - предотвратяване на зловредно тролене.
 
Смятам, че "българския пазар" няма нужда от друг jobs.bg...
И аз считам същото. Затова сайтовете за обяви за работа за които питам имат някак по-друго предназначение. Целта не е да се превърнат в самостоятелни печеливши структури, а да бъдат постоянно подпомагани от конкретен бизнес. Централизираните решения като jobs.bg имат този недостатък, че в тях нещата са направени по един конкретен начин. Нямаме конкуренция на сайтове и идеи и съпътстващия процес на естествено развитие в положителна посока.

Предложението което предлагам (но не съм обявил какво е) не е свързано с казаното по-горе. Иначе това което описах по-горе по-подробно е представено в следния документ:
Тази идея в частност стимулира разработката на сайтове за обяви за работа и съответно някой от тях може евентуално да се заинтересува от моето (не представено в темата) предложение.
 
Няма нужда. Ако има, ще трябва да е под формата на съвсем друг експирианс, който да е далеч над това на джобса, дори и линкедина. Аз дори се чудя хората още ли го ползват или е за обикновените професии, които да далеч от т.нар. Ейч Ари. Дори големите компании не разчитат на тези сайтове. Имат си отдели, правят си вътрешни подразедели, в който набират бази с кандидати. Никой не прави такива сайтове вече, ако си забелязал. Всичко дори гледа да използва социалните медии, за да се свърже с човека, който им трябва. не губят излишни нерви и време да пускат обяви по съмнително ефективни канали, в които е ясно, че ще трябва да правиш голямо сито.
 
Няма нужда. Ако има, ще трябва да е под формата на съвсем друг експирианс, който да е далеч над това на джобса, дори и линкедина. Аз дори се чудя хората още ли го ползват или е за обикновените професии, които да далеч от т.нар. Ейч Ари. Дори големите компании не разчитат на тези сайтове. Имат си отдели, правят си вътрешни подразедели, в който набират бази с кандидати. Никой не прави такива сайтове вече, ако си забелязал. Всичко дори гледа да използва социалните медии, за да се свърже с човека, който им трябва. не губят излишни нерви и време да пускат обяви по съмнително ефективни канали, в които е ясно, че ще трябва да правиш голямо сито.
Аз говоря точно за същото! Това за което ти споменаваш е вътрешната структура на отделите за наемане на работа. А това за което аз говоря е външната такава. Точно това, че не става дума за някакъв чужд сайт като джобса, а такъв под техен почти или съвсем директен контрол. При това вече говорим за медиен сайт в който да се привличат множество хора, а съответните сита могат да се добавят като странични екстри, преди дори да се предлагат работни позиции. Например да следят кои статии се четат от съответни посетители, какви коментари пишат, а защо не и да попълват анкети, ако се измисли някакъв стимул да правят това.

Между другото изключвайки linkedIn другите социалните медии са си точно от вида "съмнително ефективни канали". Например много голям процент от добри специалисти изобщо нямат Facebook профил.
 
Имам интересна идея свързана с развитието на този проект. Споделянето ѝ тук едва ли ще даде някакъв позитивен ефект. Ето защо търся сайтове тема "кариерно развитие" в които да могат да се публикуват безплатни статии. Не става дума за рекламна статия, т. е. в нея няма да има никакъв изходящ линк. Ако имате предложения, то пишете или в темата или на лично съобщение.
 
За каква конкуренция в бг става въпрос
На jobs-a славата му идва повече от домейна според мен
 
Последно редактирано:
За каква конкуренция в бг става въпрос
На jobs-a славата му идва повече от домейна според мен
Той е и единствения. Както и заплата.бг. И до тук се изчерпва пазара. Като никой не рови в малките, а по-протата - търсят по линкедин. ;)
 

Горе