Няколко прости съвета за увеличаване на CTR, а оттам и на приходите :)

От: Няколко прости съвета за увеличаване на CTR, а оттам и на приходите :)

Аз преди бях сложил заглавието на рекламата да е оранжево...ама честно казано за месец невидях някаква съществена разлика и пак си върнах текста на рекламите да е като текста на обявите. Но нека някой друг да сподели ако е правил подобни опити с цветовете дали има ефект.
 
От: Няколко прости съвета за увеличаване на CTR, а оттам и на приходите :)

То доста си зависи и от нишата и какви реклами се показват, явно при мене се показват подходящи, даже доста, статистиката от вчера от 2 сайта, единия 14 импресии, 2 клика - 2евро, другия 5 импресии, 1клик 90 цента, не съм вярвал че с към 15 посещения може да се правят 3 евро, днеска пак с малко повече посещения станаха 3 евра, пък американците сега тепърва почват да влизат като съдя по другите дни.
 
От: Няколко прости съвета за увеличаване на CTR, а оттам и на приходите :)

Току що се регистрирах в форума, от доста време се занимавам с адсенс и определено дадените съвети са правилна насока
 
От: Няколко прости съвета за увеличаване на CTR, а оттам и на приходите :)

Има ли проблем ако имам реклами на pricacy policy и contact страниците , защото плъгина ги слага автоматично навсякаде ?
 
От: Няколко прости съвета за увеличаване на CTR, а оттам и на приходите :)

браво много готина тема :)
 
От: Няколко прости съвета за увеличаване на CTR, а оттам и на приходите :)

2000 посещения 3 клика ???!?! WTF.. става въпрос за БГ сайт
 
От: Няколко прости съвета за увеличаване на CTR, а оттам и на приходите :)

Много се радвам когато чета подобни интересни теми
 
От: Няколко прости съвета за увеличаване на CTR, а оттам и на приходите :)

Супер е, ама преди последния гугълски ъпдейт :)
 
От: Няколко прости съвета за увеличаване на CTR, а оттам и на приходите :)

Интересно, но е е полезно във всички ситуации... Англоезичен блог - ОК. Но за главния ти таргетиран сайт в БГ.... съм скиптично настроен.
 
От: Няколко прости съвета за увеличаване на CTR, а оттам и на приходите :)

Колеги, имате ли наблюдения каква е математическата разлика в процентната промяна на реклами с по-ярки цветове спрямо същите реклами елементи, но с основните цветове на сайта. Пример:

Имам зелен сайта и зелен банер в дясната част на сайта с размер 250x250. Ако сложа, например червен банер ще има ли някаква промяна в кликванията? Знам, че за всеки сайт това правило работи по различен начин, но би трябвало да има някаква логика как потребителите избират рекламите, на които да кликнат (нямам предвид привлекателността на конкретна реклама, а по-скоро методология, която да ни помогне да направим добра настройка на цветовата гама).
 
От: Няколко прости съвета за увеличаване на CTR, а оттам и на приходите :)

Има два вида реклами. Единия вид са сливащи се реклами. Много хора бъркат, но сливащите се реклами не са заблуждаващи реклами, че са част от самия сайт, просто са направени по начин, да се сливат с текста, съдържанието, да не дразнят погледа на посетителите.
Втория вид реклами са контрастните реклами. Погрешно се смята, че контрастните реклами трябва да са с ярки цветове - нещо което и ти darkenergy_ правиш. А разликата между ярки и контрастни реклами е огромна. Контрастните реклами могат и да не бъдат с ярки цветове. Просто техните цветове са контрастни на цветовата характеристика на сайта. И когато един посетител влезе в сайта, то първото нещо което забелязва са рекламите. След това вече следват другите етапи - ако рекламния текст е добър, ще привлече кликвания, ако е зле направен - няма да има реакция на посетителите.

Много хора, които имат сайтове не разбират тези разлики и не разбират от дизайн и цветови характеристики и как това влияе на хората. И за това постоянно четем теми от рода - "промених цветовете, направих ги ярки, смених мястото на рекламата и няма нищо..." Е, как очакваш да има "нещо", когато и с по-ярък цвят на рекламата си я направил отблъскваща?!

Така, че darkenergy_ за да се отговори конкретно за твоя сайт какви цветови характеристики на рекламите е подходящо да имаш, трябва да се погледне сайта. За всеки сайт е различно.
 
От: Няколко прости съвета за увеличаване на CTR, а оттам и на приходите :)

Според теб е по-добре да се вземе цвят от базовата цветова гама на сайтът и да се ползва негова по-ярка или по-тъмна версия, така ли?
 
От: Няколко прости съвета за увеличаване на CTR, а оттам и на приходите :)

Не съм казвал такова нещо. Може да са и различни цветове. Просто потребителите действат на принципа "ярки - тъмни цветове". А аз говоря за нещо коренно различно - контрастни цветове. За това и казвам, че трябва да се прави от дизайнер, от човек, който знае науката за цветовете и също така разбира от реклама. Дизайнерът знае кое как въздейства и ще комбинира по подходящ начин тези елементи.
Ако не се ползва такъв специалист - тогава автора на сайта постоянно ще налучква и сменя на цветове, форма, местоположение и в един момент може и да му писне, да се отчая. За това и както споменах, немалко са темите, в които се казва, че няколко пъти сменят цветовете но пак нищо.
Но пък и другото също е важно - всеки се прави на специалист и не иска да дава пари.
 
От: Няколко прости съвета за увеличаване на CTR, а оттам и на приходите :)

За да кликат хората трябва рекламите да са привлекателни. Странникът е прав за цветовете - те трябва или да са в цветовата тема на сайта и да изглеждат, като част от него или да са контрастни, разбира се хубави цветове, които да стоят красиво в сайта, да бъдат като акцент. Когато са без рамки и със сливащи се цветове, тогава са като продължение от едно вертикално меню или друга информация в сайта. Ако са графични, там много контрол върху тях няма, просто трябва да се внимава да са с подходящ размер и на подходящо място. Ако са с рамка, вече са като отделно каре.
Но друго, което е важно е съдържанието на сайта. Ще ви излизат такива реклами за каквото се говори в сайта. Така, че за по-добри реклами, по-добри думички в сайта.
Все пак мисля, че за да кликне един човек на реклама, той трябва да бъде заинтригуван от нея. Някои хора кликат на графични реклами други на текстови. Нека има баланс между двете.
Реклами твърде запречващи отгоре основното съдържание на сайта са досадни и отблъскващи. Аз самата, трябва много, много да държа да достигна до съдържанието на сайта, за да имам търпение да скролирам след рекламите. А понякога и просто ги виждам, не намирайки веднага това за което съм влязла си излизам. Откъде да знам, че това което търся е там, но някъде надолу.
В гонене да финансов резултат от реклами, не пропъждайте основните си читатели. Те след като са доволни от съдържанието, ще се огледат за още нещо интересно и така ще попаднат на реклами в страни или по надолу на страницата.
Умелото боравене с рекламата е много по-ефективно от натрапващото се.

Успех!
 
От: Няколко прости съвета за увеличаване на CTR, а оттам и на приходите :)

Не мога да го вдигна тоя пуст рейтинг и това си е - около 0.5 - 0.6 съм в момента. Можете ли да дадете някои "живи" примери за работещи сайтове с висок коефициент да погледна и да пробвам нещо ново?
 
От: Няколко прости съвета за увеличаване на CTR, а оттам и на приходите :)

Аз не се оплаквам от некликаемост :)

- Надя съпругата ми ги прави на фотошопа по моя стратегия. Винаги гледам ключова дума - важна за бранда да има - СЕО ключов слоган, да гъдаличка потребителя и приятен, дори семпъл дизайн.
 
От: Няколко прости съвета за увеличаване на CTR, а оттам и на приходите :)

Здравейте, тази тема много ми помогна. Благодаря за което..
Имам само един въпрос: понеже имам висока кликаемост и цтр ми е винаги висок над 8 .. и бях чел в английски форум, че когато цтр ти е над 6-7 има възможност да ти блокират акаунта, наистина ли е така?
 
От: Няколко прости съвета за увеличаване на CTR, а оттам и на приходите :)

Няма опасност, стига да не кликваш ти :) можеш ли да ми пратиш на лично урл на сайта ти да видя как слагаш тия реклами, че аз имам проблеми с ctr-то, процентът е нисък.
 

Горе