Общински сайт на джумла с безплатна тема за 12 000 лв

От: Re: От: Общински сайт на джумла с безплатна тема за 12 000 лв

Редно е да е с .bg, тези с .org не знам какво точно са си мислили, но реално някои просто остават на сухо от това, че някой преди тях се е сетил, макар, че лесно могат да спечелят някакъв арбитраж. ;)

Мислех, че има стандарт или изискване за тия работи :(
 
От: Общински сайт на джумла с безплатна тема за 12 000 лв

@stuklen поддръжката не означава оправяне на бъгове, както написа някой преди това. Затова си има тестов период. След предаването на проекта - който гледал, гледал :).
Поддръжката включва Х часа на месец труд - дали ще е консултации, дали ще се напише код и т.н. не е от значение. Ако исканата задача е над тези Х часа се плаща по предварително договорени цени.

100-200лв? Кой за колкото се договори :)

Толкова за инсталация и конфигурация, толкова за запълване, толкова за обучение, толкова за подръка.

Грешиш, един проект започва много преди инсталацията и конфигурацията. Давам ти един прост пример (без да добаявм разни там проучвания ;)):
1) Изготвяне на задание и тех. спецификация на проекта - 1000лв.
2) Изработка на сайта (инсталация, конфигуриране, темплейт) - 4000лв.
3) Въвеждане на данни - 2000лв.
4) Обучение на персонала - 2000лв.
5) Поддръжка на месец за 2 работни часа - 100лв. Комуникация по email до 8 часа; Общо 12 месеца 1200лв. (екстра: + 100лв. на месец за експерсна поддръжка - комуникация по телефон до 30мин. - ако не можем да говориш веднага да им се обадиш до 30мин.)
и т.н.

Ей така от нищото с леко занижени цени докарваме до 10к. Сега като кликнах на Електронни услуги в сайта може да се сложат още доста пари ;)... има и снимков материал ако не е предоставен от тях цената значително скача ;).

От регистъра
"5.3.1. Имената на общините и областите са резервирани за регистриране на ДОМЕЙНИ, образувани чрез тези имена, от съответните администрации. "
 
Последно редактирано:
Re: От: Re: От: Общински сайт на джумла с безплатна тема за 12 000 лв

Мислех, че има стандарт или изискване за тия работи :(

Няма, всеки прави каквото мисли, че е редно. Логика търсиш после. Гледаме ние да не правим грешки. ;)
 
От: Общински сайт на джумла с безплатна тема за 12 000 лв

Ти уби цялата статистика за ИТ сектора 60 минути 4000лв.
Заданието го изготвят възложелите.
Въвеждане на данни - ниско квалифициран труд, за 1 седмица работа - 2000лв добре е.
Обучението на цената на изкарване на университет.
Като ги говориш вярваш ли си. Говорим за България и бълраски заплати.
То по тази логика тук къде инсталират джумли, уордпреси и т.н. за по 100лв го правят за купичка ориз.

Пожелавам на всеки да изкарва от тая работа по 4000лв на ден ..
 
От: От: Общински сайт на джумла с безплатна тема за 12 000 лв

Ти уби цялата статистика за ИТ сектора 60 минути 4000лв.
Заданието го изготвят възложелите.
Въвеждане на данни - ниско квалифициран труд, за 1 седмица работа - 2000лв добре е.
Обучението на цената на изкарване на университет.
Като ги говориш вярваш ли си. Говорим за България и бълраски заплати.
То по тази логика тук къде инсталират джумли, уордпреси и т.н. за по 100лв го правят за купичка ориз.

Пожелавам на всеки да изкарва от тая работа по 4000лв на ден ..

Пускам часовника, имаш 60 минути да инсталираш и конфигурираш жумлата.
 
От: Общински сайт на джумла с безплатна тема за 12 000 лв

@stuklen нищо не съм убил. Това че има балъци, които се продават за жълти стотинки си е лично техен проблем.
Ако ти кажа, че има и по скъпо платени 60мин. да не вземе да направиш нещо необратимо.

Заданието се изготвя от грамотни хора, такива повярвай ми няма да намериш в общините - те ще ти нахвърлят нещо общо. Ако решиш да си спестиш това и действаш по техните документи, може да изкарваш и много повече пари, но ще вкараш излишно много нерви.

Обучението е скъп процес. Мит е, че в България хората разбират от всичко ;).
Като ти сложат три бюрократки, които трябва да бъдат обучени да работят със сайта ще те видя каква песен ще пееш.

Какво общо има държавата в случая? Това че има хора, които работят за по 200лв. не значи, че всички правят така.

Аз няма нужда да си вярвам, не инсталирам джумли ;)
 
От: Общински сайт на джумла с безплатна тема за 12 000 лв

Продължаваме да се джафкаме но поне 70% от твърденията са ти погрешни.
Първо това е цената за изработка на уесайта, в нея не влиза цената за изготвяне на задание, защото именно по това задание са правени и офертите на кандидатите. А това вече колко е струвало е друг въпрос.
Относно обучението. Не знам до колко си запознат, но всяка община си има ИТ екип. Обикновено изискванията в обявите за работа като ИТ в община са по радикални от тези в джобса. Така че не обучават леля Мара, а хора избрани с конкурс по високи критерии.
 
От: Общински сайт на джумла с безплатна тема за 12 000 лв

Продължаваме да се джафкаме но поне 70% от твърденията са ти погрешни.
Първо това е цената за изработка на уесайта, в нея не влиза цената за изготвяне на задание, защото именно по това задание са правени и офертите на кандидатите. А това вече колко е струвало е друг въпрос.
Относно обучението. Не знам до колко си запознат, но всяка община си има ИТ екип. Обикновено изискванията в обявите за работа като ИТ в община са по радикални от тези в джобса. Така че не обучават леля Мара, а хора избрани с конкурс по високи критерии.

Братле, явно не си цениш труда а и явно не намираш платежоспособни клиенти. Този сайт за за 12 к дори е евтин. ИТ екип е общините сигурно има само в София, Пловдив, Бургас и Варна. Относно обученито се обучават леля Мара и кака Спаска защото само такива жени работят в малките и средните общини. Ето ти друга Джумла за изработката на такава страничка едни познати сега ще лапнат около 8 хилядарки.

Не за първи път се учудвам, че масово хората в този форум не знаят как се правят пари.
 
От: Общински сайт на джумла с безплатна тема за 12 000 лв

Продължаваме да се джафкаме но поне 70% от твърденията са ти погрешни.
Първо това е цената за изработка на уесайта, в нея не влиза цената за изготвяне на задание, защото именно по това задание са правени и офертите на кандидатите. А това вече колко е струвало е друг въпрос.
Относно обучението. Не знам до колко си запознат, но всяка община си има ИТ екип. Обикновено изискванията в обявите за работа като ИТ в община са по радикални от тези в джобса. Така че не обучават леля Мара, а хора избрани с конкурс по високи критерии.

Ако ти правиш подобен сайт за 200лв, проблема си е изцяло в твоя телевизор. Общината обявява конкурс и не може да си позволи да си прави експерименти. Аз лично също бих им дал подобна оферта, с оглед на това, че ще отнеме време. А ето и едно изображение, което мисля достатъчо добре описва ситуацията http://i.imgur.com/JI92egv.jpg
 
От: Общински сайт на джумла с безплатна тема за 12 000 лв

Без да съм видял задание не мога до коментирам. И не мога да разбера как ги решавате нещата ей така. Къде съм казал, че на сайта му цена е 200лв.
А и тук от вас надали някой е взимал повече от 2000лв за подобен проект, ако въобще имате нещо общо със сферата.
Няма повече да се обяснявам. Само ще ви пожелая да видя имената ви в такива проекти.
 

Горе