Одобрявате ли ТОЛ таксите?

monefff

Well-Known Member
http://informiran24.net/Novini/Goly...Vizhte-kolko-shte-e-TOL-taksata-za-avtomobili

Не, че нещо, ама да плащам за магистрали и извънградски пътища, които разцепват колата ми, нещо не ме кефи?
А да не говорим и за Винетката.. нали уж тя оправя пътищата?

Секси правителство.. ако може да ми дадът малко от 16 милиардния заем, да си запазя малко за като реша да пътувам до София.. или до морето, ако ми останат някви стотинки..
 
От: Одобрявате ли ТОЛ таксите?

Не съм шофьор и рядко ми се налага да пътувам на дълги разстояния. Предпочитам влаковете. Шофьорите да му мислят. Забелязвам, че това правителство по всячески начин се опитва да измъква пари от хората (и основателно и неоснователно).
 
От: Одобрявате ли ТОЛ таксите?

Те много неща казват, ама 90% от приказките са им лъжа.
Като цяло съм против толл такси, защото е супер неудобно през определено време да спираш и да плащаш.
Винетката също е простотия, защото хем плащаш данък за колата, хем и винетка, хем застраховки и всякакви глупости. Всячески се опитват да скубят хората, а реално срещу тези пари не получаваш нищо.
 
От: Одобрявате ли ТОЛ таксите?

По най-прости изчисления така за пътуване от столицата до Варна ще трябва да платим 45 лв
Това ако стане, ще е напълно ненормално. Аз давам около 50 лева за гориво, значи трябва да дам още толкова за такса и пътя ще ми излиза двойно.
 
От: Одобрявате ли ТОЛ таксите?

По най-прости изчисления така за пътуване от столицата до Варна ще трябва да платим 45 лв

еми ще плащаш...аз какво да направя като живееш на майната си?
 
От: Одобрявате ли ТОЛ таксите?

Според думите й нормална цена за тях би била 120 евро за 600 километра и даде с пример Франция, където се плаща такава такса.
Тоест всички пратки с куриери ще се увеличат с по 40 ст. на километър.

ще плащат ТОЛ такси, които у нас за разлика от другите държави ще се начисляват за всички пътища независимо от състоянието на настилката и натовареността на пътя, а не както е практиката само за магистралите.
Естествено, щом ще слагаме нови данъци ще правим стравенение с другите държави. Но когато ще решаваме къде ще таксуваме не правим такива сравнение, защото така ни е по-изгодно. Отделно си запазваме правото да НЕ ремонтираме пътищата, но да ви взимаме парите. Направо страхотно! Тамън се чудех какво да си правя парите, но вече ще спя спокойно.
 
От: Одобрявате ли ТОЛ таксите?

еми ще плащаш...аз какво да направя като живееш на майната си?
Плащай ти за мен СофиянецУ, че аз съм си от село и няма как..
Пък и парите не си ги бера по дърветата, че да ги давам на държавата за разбити пътища, ако може да се нарекът пътеща изобщо.

ТОЛ такси, ако има, нека минималната заплата да е 1000евро, пък тогава нека да ги оставят, няма проблем.
 
От: Одобрявате ли ТОЛ таксите?

Плащай ти за мен СофиянецУ, че аз съм си от село и няма как..
Пък и парите не си ги бера по дърветата, че да ги давам на държавата за разбити пътища, ако може да се нарекът пътеща изобщо.

ТОЛ такси, ако има, нека минималната заплата да е 1000евро, пък тогава нека да ги оставят, няма проблем.

и ква работа има да кръстосваш България от шир на длъж? щом го правиш - значи имаш пари. Пък и тол таксите са за магистралите, никой не те кара да ги ползваш..
не може всичко да е в софия... или изкопайте си един гьол, няколко камиона пясък около него, докарайте два камиона пясък от солниците и ето ви море 8) И като казах "всичко" нямах предвид исторически забележителности, културни или природни - софия няма такива. Дори за туристическите реклами няма с какво да се рекламира софия. Използват една църква, която дори не поддържат..шопи, кво искаш/.
щялата нация ще плаща за да може да ходите на море..айде у лево :)
 
От: Одобрявате ли ТОЛ таксите?

От твоя линк:
Най-вероятно е винетките да се таксуват на км, първо за камионите, а след 2020 г. - и колите
Обикновенно процедират така. Започват от далече, за да може българина на свикне с мисълта. И след някоя друга година като напрежението се успокой си приемат новите закони от раз.

П.С. Не съм чел всичко, защото ми иска регистрация.
 
От: Одобрявате ли ТОЛ таксите?

Нищо не одобрявам... аз.
Я ми кажете колко данъка трябва да плащам/Е за имам/Е "удоволствието" да пътувам/Е нашите пътища изброявам:
- пътния данък или данъка на колата
- акциз на горивата, който е където отива трудно един господ знае
- ДДС пак е данък
- винетка
и сега и тол такса.... първо за камиончетата, после автобусите, накрая леките коли. За какво са ни тогава лентичките от "магистралите" ( в кавички, няма грешка, всички знаем какви чудесни участъци има), като няма да има никой по-тях, ама никой!

То бива бива.... ама
 
От: Одобрявате ли ТОЛ таксите?

Данъкът на автомобилите е за градските пътища и се харчи от общините. Винетката се плаща за ползване на междуградски пътища и парите влизат в държавния бюджет. ТОЛ таксите евентуално ще са за магистралите и тяхната поддръжка. Ако въведат ТОЛ такси и за междуградските пътища винетките ще отпаднат. Акцизите и ДДС-то никой не знае къде точно отиват. Те влизат в държавния бюджет и правителството ги харчи за каквото си поиска. По принцип системата с ТОЛ такси е по-справедлива, защото който кара най-много и разбива пътищата ще плаща, а който напуска града рядко няма да има почти никакви разходи.
 
От: Одобрявате ли ТОЛ таксите?

Аз не съм против тези такси, защото ги има в много държави, но смятам, че трябва да бъдат съобразени със заплатите на жителите и пътищата да са такива, че да си заслужава да се плаща за тях. Вчера купих винетка за 67 лева (което не е много за един път годишно) за да мога да карам по разбитите пътища, които само се закърпват всяка година. Недоволството на хората идва най-вече от това, че плащат за нещо и не получават нищо насреща.
 

Горе