Организиране на томбола

nortrant

Well-Known Member
Томболата е вид хазарт. А за организирането на хазартни игри се изисква разрешение на комисията по хазарта.

Всички фирми които организират томболи ли имат разрешение?
 
От: Организиране на томбола

Хазарт е нещо в което залагаш пари. Ако томболата не събира примерно по 5 лева за участие , едва ли може да се води хазарт.
 
От: Организиране на томбола

Хазарт е, когато хората дават пари, за да спечелят пари или да спечелят нещо друго. Тогава е хазарт. :)

Ако участват безплатно в томболата няма хазарт.
 
От: Организиране на томбола

Ако се изисква от участника първоначално да закупи продукт или услуга и тогава да влезе в томболата, то наградата не трябва да надвишава 100 пати стойността на закупения продукт или услуга от клиента/играча. В противен случай при сигнал рискуваш да си отнесеш глоба до 10% от оборота от КЗК
 
Re: От: Организиране на томбола

Ако се изисква от участника първоначално да закупи продукт или услуга и тогава да влезе в томболата, то наградата не трябва да надвишава 100 пати стойността на закупения продукт или услуга от клиента/играча. В противен случай при сигнал рискуваш да си отнесеш глоба до 10% от оборота от КЗК

(Извинявай, че ще продължа твоята мисъл)
.... Именно за това навсякъде в реклами и брошури в 98% от случаите пише/се споменава, че томболата не изисква закупуването на продукт. Накратко - без вложени финансови/имуществени средства от страна на клиента/купувача.
 
От: Организиране на томбола

Те измамите продължават.
"Участвайте в нашата безплатна томбола, а-у, напишете това, напишете онова, честито вие сте регистриран. За да видите потребителския си номер/или нещо подобно изпратете SMS на цена от 6 лева/или друга подобна глупост."

Дефакто, за да участваш в томболата ти е безплатно. За да видиш дали си спечелил - си плащаш. ;-) Зад всяка голяма схема стои един малък българин!
 
Абе и аз така смятах за всички подобни игри до преди 2 години, докато не ми се обадиха от Каменица да си приберем 280 литра бира с приятелите ;)
 
От: Re: От: Организиране на томбола

аз точно това си мислех:
в 98% от случаите пише/се споменава, че томболата не изисква закупуването на продукт

Но пък погледнато от друга страна - ти не залагаш пари. Защото ако томболата е обвързана с покупка, то парите са отишли за покупката и ти не може да ги загубиш/или продукта (дори да не спечелиш от томболата)? (примерно ако в томболата участват хората с касовите бележки).
 
Re: От: Re: От: Организиране на томбола

аз точно това си мислех:


Но пък погледнато от друга страна - ти не залагаш пари. Защото ако томболата е обвързана с покупка, то парите са отишли за покупката и ти не може да ги загубиш/или продукта (дори да не спечелиш от томболата)? (примерно ако в томболата участват хората с касовите бележки).

Защото това излиза като изкуствена подбуда да закупиш продукт Б, заместител на продукт А, с мотивация - участие в томбола. Темата е доста сложна. Моят съвет, ако обмисляш да организираш подобен род игра, е да се консултираш с юрист, който ще ти разясни нещата, както и ще ти напише общите условия като свят. По груба сметка, няма да ти излезе повече от 150 лева.
 

Горе