Основни неща при избора на система за вашият онлайн магазин?

От: Основни неща при избора на система за вашият онлайн магазин?

Хайде сега и аз да те питам :D
А би ли се обосновал защо избираш нея ? от гледна точка за оптимизация се интересувам :)

Аз не се занимавам с оптимизация, затова не мога да ти кажа от тази гледна точка... Аз го гледам от моята страна на разработчик. Престашоп е лесна за модификации, така мога да си я пригудя за моите нужди и нуждите на клиентите.
 
От: Основни неща при избора на система за вашият онлайн магазин?

Това е големият проблем. За всеки избира е различен, аз ще ти кажа преста, друг ще ти каже опенкарт, трети - трето. Всеки харесва нещо зари нещо.

Е, добре де! Аз идвам при теб като клиент. И ти казвам искам онлайн магазин. Да хваща окото. И да има всички джаджи като колички, бутони разни за ваучери, или други всякакви. Какво ще ми предложиш?

Едва ли един клиент, който не разбира ще те пита преста, опенкарт и др. Едва ли всички са толкова вещи.
 
От: От: Основни неща при избора на система за вашият онлайн магазин?

Е, добре де! Аз идвам при теб като клиент. И ти казвам искам онлайн магазин. Да хваща окото. И да има всички джаджи като колички, бутони разни за ваучери, или други всякакви. Какво ще ми предложиш?

Едва ли един клиент, който не разбира ще те пита преста, опенкарт и др. Едва ли всички са толкова вещи.

Ако дойдеш като клиент при мен, аз ще ти предпоръчам да ползвме prestashop или да изработим нещо къстъм, според нуждите ти и бюджета. Къстъм решението епо-добро за хора с бюджет, а за такива с по-малък престашоп е отлично решение.
 
От: От: Основни неща при избора на система за вашият онлайн магазин?

Ако дойдеш като клиент при мен, аз ще ти предпоръчам да ползвме prestashop или да изработим нещо къстъм, според нуждите ти и бюджета. Къстъм решението епо-добро за хора с бюджет, а за такива с по-малък престашоп е отлично решение.

Извинявайте, но аз съм обикновен клиент:mrgreen: И всичко това дето ми го написахте нищо не ми говори.:) Ще искам нещо дето ще може да се види:wink:

Още първия път като прочетох някои мнения от вас, реших, че сте моя човек.:) Даже се наложи да ви издирвам сред всички писаници:)

Но няма да е магазин, а нещо подобно.
 
От: От: От: Основни неща при избора на система за вашият онлайн магазин?

Извинявайте, но аз съм обикновен клиент:mrgreen: И всичко това дето ми го написахте нищо не ми говори.:) Ще искам нещо дето ще може да се види:wink:

За да видиш нещо ти трябва да ползваш готов темплейт, иначе предварително няма как да го видиш. Защото ако е къстъм решение(създаване на система специално за твоя магазин) то трябва да се разработи първо системата и да се направи дизайна, за да може да се видим. Преди това няма как да го видиш. Но ако ползваш готова система(като prestashop) и искаш готов платен темплейт, то ти може да си избереш темплета, като преди това го прегледаш. В интернет има много premium темплейти, които имат live демо.
 
От: От: От: Основни неща при избора на система за вашият онлайн магазин?

Когато си изясня визията на моя проект, ще ви пиша :) Благодаря !
 
От: От: От: Основни неща при избора на система за вашият онлайн магазин?

Когато си изясня визията на моя проект, ще ви пиша :) Благодаря !

Радвам се, че съм помогнал :) Когато го направиш може да ми пишеш ЛС.
 
От: Основни неща при избора на система за вашият онлайн магазин?

А какво според вас е хубавия дизайн на магазин?
 
Re: От: Основни неща при избора на система за вашият онлайн магазин?

А какво според вас е хубавия дизайн на магазин?

Хубав дизайн е изчистения, ясен, лесен за навигиране и недразнещ окото. Ако някой иска да си свери часовника с последните тенденции около магазините - свободно може да види големите брандове, так е гаранция, че няма изоставане, а дори иновация. И пак ще кажа, много зависи от нишата. Това, че продавате дрехи, СпортДиректа си е супер, но ако продавате телефони, то тогава BestBuy си е много добра опция. Има си малко тънкости за всяка ниша. За това и системите, които предлагат много дизайни, отговарящи на тенденциите на дадена ниша, имат такъв успех. Направете си труда на намерите някой премиум тема за Opencart или Prestashop - тема дрехи, и ще видите огромен избор. И нормално. ;)
 
От: Основни неща при избора на система за вашият онлайн магазин?

Благодаря за отговора.
От известно време се опитвам да ти изпратя лично съобщение но без успешно.
"
You have reached your stored private message quota and cannot send any further messages until space has been created.
"
 
От: Основни неща при избора на система за вашият онлайн магазин?

Като правя ел. магазина първо гледам да има добра навигация, изчистен дизайн, с акцент върху продуктите, множество възможности за филтриране на продукти, възможност за онлайн консултант, бързо зареждане на страниците.
От към администрацията, лесно и бързо добавяне/променяне на продукти, атрибути, опции цени, отстъпки и т.н.
Много често потребителите (от бг) се запъват при поръчката. Оказва се доста трудна задача попълването да данните за доставка, а ако има и няколко възможности за доставка и плащане процента на завършените поръчки пада драстично.

Записвам се за темата. Ще са полезни съветите на хората, които искат да отворят ел. магазин за моята система ..
 
От: Основни неща при избора на система за вашият онлайн магазин?

Обоснови се, защото все пак темата е да помогнем на другите, какво да гледат при избора.

Веднага.
- Става както за малък така и за голям бизнес с поддръжка на неограничени продукти и категории без значително забавяне на системата при много продукти след време.
- Предлага хиляди и едни от най-евтините и най-добри модули за онлайн магазини. От професионален SEO пакет до продукти с наддавания и dropship системи.
- Може да се интегрира с почти всички платежни и системи за доставка включително еконт и спийди.
- Базово системата идва с абсолютно всички опции които са нужни за един малък бизнес.
- Поддържа VQMOD модификации. Те правят промени по кода дистанционно като не засягат оригиналният код.
- За точно час и половина научих мой клиент да борави изцяло със системата. Не много платформи могат да се похвалят с това (особено magento).
- Структурно системата е лесна за модифициране = ако някой иска специфична преработка на системата, ще му излезе по евтино.
- В България сме няколко професионалиста които сме в готовност за всякакви запитвания относно системата.
Мога да продължа до безкрайност...

Единственият минус е, че няма автоматична система за обновления при нова версия което затруднява потребители които не знаят какво е FTP.
 
От: От: Основни неща при избора на система за вашият онлайн магазин?

Здравейте,
Прочел съм много информация за отделните системи за онлайн магазини.
Ето например тази тема е супер, обяснявате много неща.
Но в мене се върти един важен, поне за мен въпрос - много специалисти в онлайн търговията твърдят, че OpenCart може да е много хубава платформа, ама ако имаш повече от 5000 продукта не може да издържи и трябва да се сменя с Magento.
И тук идва основния въпрос - При еднакви други условия, ако искаш в твоя магазин да има повечко продукти, да речем 300к или 500к или примерно 1м коя система ще е по-подходяща - OpenCart или Magento?
Поздрави!
 

Горе