Отказан трансфер от namecheap

tipto

Active Member
Здравейте някакви идеи как да постъпя, да пробвам от ново ли или пак ще ударя на греда ?

До сега не съм правил подобни гимнастики и имам домейни на доста места като суперхостинг, icn, godaddy, namecheap и реших да прехвърля един домейн от суперхостинг към namecheap за да ползвам WhoisGuard.

Освободих домейна за трансфер от супера и приложих ключа при трансфера .

Получих мейл от namecheap да си гледам работата.
До колкото разбирам не съм потвърдил пратен мейл , но аз такъв не съм получавал дори в СПАМ :

Reason for Cancellation :
Canceled - domain contacts did not respond to verification e-mail

или причината е друга , някакви идеи ???
 
От: Отказан трансфер от namecheap

Щом това са ти писали, значи там е проблема. Възможно е пощенската ти кутия да е била препълнена или просто по някаква причина да не е пристигнало писмото при теб. Аз бих ти препоръчал, ако имаш поща в gmail да смениш преди трансфера контакт данните с пощенската ти кутия в gmail и да пуснеш трансфера пак. Предполагам, че са ти взели парите за трансфер, така, че ако не са ти ги върнали им пиши на тия от nemacheap за проблема и да ти ги върнат за да можеш да си го трансфернеш пак.
 
От: Отказан трансфер от namecheap

Сигурен ли си, че проверяваш мейла, който е посочен във WHOIS, а не някой друг на който примерно ти регистриран акаунта?
 
От: Отказан трансфер от namecheap

Щом това са ти писали, значи там е проблема. Възможно е пощенската ти кутия да е била препълнена или просто по някаква причина да не е пристигнало писмото при теб. Аз бих ти препоръчал, ако имаш поща в gmail да смениш преди трансфера контакт данните с пощенската ти кутия в gmail и да пуснеш трансфера пак. Предполагам, че са ти взели парите за трансфер, така, че ако не са ти ги върнали им пиши на тия от nemacheap за проблема и да ти ги върнат за да можеш да си го трансфернеш пак.

Иначе не ползвам gmail за такива неща , защото не дай си боже ми закрият пощата поради някакви причини , няма оправяне после с тия от gmail от мненията които чета в нета, борба с ветровете ;)

Малко глупав въпрос но трябва ли ми нов ключ при новия опит с трансфера или ключа си остава същия.

Пощите , които ползвам винаги ги проверявам и са същите в войса и акаунта на регистраторите.
Да наистина не са еднакви пощите и по име и място в различните регистратори, но това мисля че няма значение, все пак мога да купя домейн и от друг с съвсем различни данни
 
Това пък сефте. По-скоро е възможно да ти вземат домейна и да увиснеш там с мейла, отколкото да те изпържат някои като gmail. yahoo, hotmail... Не знам къде си го чел и какво са направили тези, на които са им закрили пощите там, но аз лично имам от 10 години и все още си оперирам с нея. Естествено, спазвайки правилата им. ;)

Колкото до ключа, да трябва ти нов, щом този е фейлнал. Или не можеш да го намериш, той ще си фейлне до няколко дни, седмица май. От съображение за сигурност тези ключове не са с голям "живот".

Ако толкова не вярваш на фри мейл сървиси, поне може да ги ползваш, за да обединиш всичките си мейли там. Пак ще имаш достъп и до тези, на които имаш, но ще имаш и такива. Наскоро сменях на един потребител мейла, за да си ресетне паса тук. От домейн мейл пак сложи домейн мейл и се чудя след коя година пак ще сменям мейл в акаунта. :)
 
От: Отказан трансфер от namecheap

Просто си я смени докато трае трансфера, след трансфера си смени пак на старата поща, но лично аз бих си имал едно на ум, след като не ми пристига 1 важно писмо, дали не изпускам и други подобни. Как би се справил, ако случайно не ти пристигне писмо от ICANN за верификация или пък нещо друго?
 
От: Отказан трансфер от namecheap

тия много бързо реагираха само за няма има 15 минути и ми отговориха и до колкото разбирам не съм потвърдил мейла при стария регистър :

Your transfer was cancelled due to fact, that email notification link was not activated. The most possible reason for it is blocking transfer approval email by anti-spam services on the side of your email provider.

As far as we can see from WHOIS, transfer confirmation email should have been sent at ********@MAIL.BG. This type of email is sent on the email stated as "Administrative" in the WHOIS. In order to complete transfer you should activate link from email send to ********@MAIL.BG. If you want to receive transfer confirmation email on ********@abv.bg, you should change your contact information at your current Registrar.

Then please resubmit transfer. In order to do so please follow next instructions:
- Login to your Namecheap account;
- Mouse over Domain sign, choose Transfer from dropdown list;
- Enter ***********.com in corresponding field. Proceed to following page;
- Add item to cart;
- In the next page please check corresponding radio-button "Account Funds". It will ensure that you are not charged twice from your payment source.
- Follow system instructions.

Ако го направя същия мейл и при стария регистър суперхостинг да е ********@abv.bg както е в namecheap няма ли да стане по без проблемно или да слагам при суперхостинг gmail до като се прехвърли домейна както ми дадохте съвет по горе в темата?
Иначе аз бях останал с впечатление, че не съм получил мейл при новия регистратор а то се оказа май обратното ?
Но и в mail.bg нямам никакво писъмце дори в спам пощата.
 
От: Отказан трансфер от namecheap

Ама ти сериозно ли???
Нямаш доверие на Gmail а на abv.bg & mail.bg имаш?
 
От: Отказан трансфер от namecheap

0,001% доверие на тези, abv.bg & mail.bg.

Смени си контактния мейл и административния и ще получиш писмо от whois със subject: important домейна ти.
 
От: Re: От: Отказан трансфер от namecheap

Значи е по-зле отколкото си мислех. :) Мислех, че става дума за домейн мейл. Собствен.

Тука не става въпрос за недоверие , но както да е вече и при двата регистъра мушнах gmail да видим след няколко дена крайния резултат
 
Re: От: Re: От: Отказан трансфер от namecheap

Тука не става въпрос за недоверие , но както да е вече и при двата регистъра мушнах gmail да видим след няколко дена крайния резултат

Ок, но за който и аспект да се сетя, няма как abv.bg или mail.bg да превъзхождат gmail. Просто, което си е факт, си е факт. Добре, че си смени. Нямаш филтрация, а ако имаш тя обикновено е основателна. Говоря за пощите на gmail. Нищо лично нашите мейл услуги, но преди време блокнаха анансмънтите от форума и от тогава спрях и да ги ползвам. Дори в спама не идваха. А тогава бяхме с канфърмейшън линк. Позагубихме някой друг потребител, докато не сложихме голям надпис да не се се регистрират потребителите с такъв мейл. После се свързаха с нас да ни кажат, че проблема е оправен. :) Имам си едно на ум, не споря, че за някои върши работа, но аз лично не бих го препоръчвал на хора, които искат да си отворят мейл в някой фри мейл провайдър. :)
 
От: Отказан трансфер от namecheap

Transfer of ***********.com was cancelled due to invalid EPP code. Please contact your current registrar to obtain correct key and submit another transfer request.

Май ще става по трудния начин, сега пък кода изтекъл а няма минута преди да тръгна да правя цялата гимнастика исках нов ключ на новата поща в gmail и те ми пратиха стария ключ за това помислих, че не е изтекъл. Туко що пак на ново поисках ключ получавам пак стария на пощата :cry:
 
От: Отказан трансфер от namecheap

Защо не вземеш да напишеш един тикет на суперите, вместо тик боб да си хвърляме?
 
От: Отказан трансфер от namecheap

Защо не вземеш да напишеш един тикет на суперите, вместо тик боб да си хвърляме?

Последното ми мнение не беше да искам съвет а каръщината с тоя домейн който ме сполетя ;)
 
От: От: Отказан трансфер от namecheap

********@abv.bg

ОтварящаскобаКуотеЗатварящаскоба
Нашата фирма ще ви обслужи на най-ниска цена, с, ъъъ, най-високо качество! Моля,ненижалете,анипишете - на фирмения мейл ********@abv.bg
Завсичкинашиуслуги,моля,посететенашияфирменсайтна ****.hit.bg
Моля, гласувайте за нашия сайт в Топ.бг!
Крайнакуоте-скобаслешскобамайнавинкелдаживееАдидас!
 
От: Отказан трансфер от namecheap

Филма приключи, след писане напред назад тикетчета, хубаво че имам средно ниво на английски, чак аз се шашнах за 30 мин. стана целия трансфер.
Благодаря на всички :roll:
 
От: Отказан трансфер от namecheap

Затривай пощите в abv & mail лека полека
 

Горе