Относно задаващата се Световна Криза и Пандемията от COVID-19

Статус
Not open for further replies.
Вируса е кофти, убива хора и ще ни докара икономическа криза.

В предприемаческия форум явно има още неразбрали, че и без вируса е крайно време за икономическа криза. Даже е добре дошло, че колкото повече се протака, толкова е по-зловещо става. То не може цял свят да трупа безкрайни дългове с десетилетия и нищо да не се случва. Нова криза на около 10-на годинки, то се знае. По отношение на икономиката в момента всичко се случва напълно очаквано и закономерно.
 
Заразените скачат много бясно във всички страни

Само знам, че германците са шампиони. За толкова много случаи имат удивително малко смърт :oops:
 
В предприемаческия форум явно има още неразбрали, че и без вируса е крайно време за икономическа криза. Даже е добре дошло, че колкото повече се протака, толкова е по-зловещо става. То не може цял свят да трупа безкрайни дългове с десетилетия и нищо да не се случва. Нова криза на около 10-на годинки, то се знае. По отношение на икономиката в момента всичко се случва напълно очаквано и закономерно.
Кой ти каза, че тук има някой неразбрал? Или сам си го измисли това?
 
бъра-дъра, два чадъра...

Глупи, правиш ли разлика между думички като "пореден", "сезонен" и "обикновен"? Няма обикновен грип! Всеки грип има потенциал да бъде смъртоносен.

Нандито не знае на кой свят се намира -през 3 страници в тая тема си сменя мненията.
И това от човека, който в един пост казва, че се крия и спазвам указанията на щаба, а в следващия - че скитам и заразявам хората. Глупи, няма да познаеш последователността, дори ако те прасне по глупавата кратунка. :)
 
Кой ти каза, че тук има някой неразбрал? Или сам си го измисли това?

Елементарно е. Когато дойде зима и завали сняг, ако реакцията ти е "От къде се взе тоя сняг сега", значи не си разбрал че е зима и е повече от редно да завали сняг. По същия начин се изказваш и за кризата, защото не вируса я носи, а просто сезона е такъв, време е за криза.
 
Глупи, правиш ли разлика между думички като "пореден", "сезонен" и "обикновен"? Няма обикновен грип! Всеки грип има потенциал да бъде смъртоносен.


И това от човека, който в един пост казва, че се крия и спазвам указанията на щаба, а в следващия - че скитам и заразявам хората. Глупи, няма да познаеш последователността, дори ако те прасне по глупавата кратунка. :)
Интересно че не опроверга това което казах и изтъкна нещо което аз съм казал. Само че за разлика от теб аз знам какво съм написал - ти беше самата написала преди това че излизаш 1 път седмично и спазваш мерките , просто не се панираш като нас останалите. След като предположих че слагаш сигурно и маска , ти обърна палачинката и каза че се разхождаш и всичко е спокойно. Не ми се търсят цитати да ти се смеят хората както с предното твърдение, че никога не си наричала корона вируса обикновен грип.
С една дума шашава си по цялата глава и освен за гавра от всеки в темата - за друго не ставаш. С здраве!
 
Четох наскоро, че средната възраст на починалите в Италия е 79.5 години. И в 99% от случаите са имали поне 1 по-сериозно заболяване. Ама това никъде не го казват по националните телевизии, само казват какъв е броя на починалите. Случайност?!
 
Четох наскоро, че средната възраст на починалите в Италия е 79.5 години. И в 99% от случаите са имали поне 1 по-сериозно заболяване. Ама това никъде не го казват по националните телевизии, само казват какъв е броя на починалите. Случайност?!
На много места казват че основния процент починали са по възрастни и с проблеми на дихателните пътища. Има и други случаи естествено но главния процент е при възрастните хора. За това отделиха групите до 60 и над 60 при пазаруване в магазините в бг по различно време.
 
Четох наскоро, че средната възраст на починалите в Италия е 79.5 години. И в 99% от случаите са имали поне 1 по-сериозно заболяване. Ама това никъде не го казват по националните телевизии, само казват какъв е броя на починалите. Случайност?!
Навсякъде си го казват. Даже Мутафчийски изброи трите най-рискови групи - със сърдечно-съдови заболявания, диабет и астма.
 
ти обърна палачинката и каза че се разхождаш
Казах, че продължавам да се виждам с хората от моя кръг на кафе, а не че се разхождам. Това в домашна обстановка. Оставям ви, че имаме групова кино-вечер. Ще гледаме "Заразяване" от 2011г. ;)
zamunda.net/banan?id=592695&hit=1&t=movie
 
Последно редактирано от модератор:
Казах, че продължавам да се виждам с хората от моя кръг на кафе, а не че се разхождам. Това в домашна обстановка. Оставям ви, че имаме групова кино-вечер. Ще гледаме "Заразяване" от 2011г. ;)
amunda.net/banan?id=592695&hit=1&t=movie
Гледай , също ловът, блъдшот и невидимият. Аз им се каня тия дни.
 
Последно редактирано от модератор:
Елементарно е. Когато дойде зима и завали сняг, ако реакцията ти е "От къде се взе тоя сняг сега", значи не си разбрал че е зима и е повече от редно да завали сняг. По същия начин се изказваш и за кризата, защото не вируса я носи, а просто сезона е такъв, време е за криза.
Пич, айде да не казваш какво съм казал. Не ме забърквай в разговорите в главата си.
 
Лошото е че статистиката е гадна, повечето са разболелите се за ден от тези които се оправят...
 
До утре сутринта САЩ ще задмине и Италия и Китай по брой на заразените ...
 

Прикачени файлове

  • 46795E98-3DB9-4FF0-A4EC-92F0162CD752.jpeg
    46795E98-3DB9-4FF0-A4EC-92F0162CD752.jpeg
    177.5 KB · Преглеждания: 7
Гледай , също ловът, блъдшот и невидимият. Аз им се каня тия дни.
Невидимият го гледаха околните, ама на мен ми се стори тъп.

Сега за "Заразяване" - толкова сходства с моментната ситуация, че чак е страшно. Дори да не си склонен да вярваш в конспирации, ще започнеш да си мислиш, че някой пресъздава сюжета в реалния свят. Във филма галимацията приключи след 135 дни с разработването на ваксина. За целия период умряха 127 милиона в световен мащаб. Вирусът беше предаден от прилеп чрез изпражненията му на свине. Ха, яжте свинско. :)

Спокойно, ще живеете, бе. ;)
 
Незнам само аз ли виждам абсурдното в тези таблици, които постоянно пускате с умрели и заразени. Единствената стойност, която има някакъв смисъл е починали на 1 милион население. При положение, че никой не знае колко точно са заразени. Единствения логичен извод, който може да се направи е че тоя вирус има предпочитания спрямо различните държави. Разбирам да бяха някакви малки разлики, ама 3 на милион за Германия и близо 140 на милион за Италия е твърде много. Не искам да ви развалям хубавата драма, ама ми се струва, че италианци и испанци записват всеки починал, като починал от корона вирус, а германците правят точно обратното.

645645645.jpg
 
Незнам само аз ли виждам абсурдното в тези таблици, които постоянно пускате с умрели и заразени. Единствената стойност, която има някакъв смисъл е починали на 1 милион население. При положение, че никой не знае колко точно са заразени. Единствения логичен извод, който може да се направи е че тоя вирус има предпочитания спрямо различните държави. Разбирам да бяха някакви малки разлики, ама 3 на милион за Германия и близо 140 на милион за Италия е твърде много. Не искам да ви развалям хубавата драма, ама ми се струва, че италианци и испанци записват всеки починал, като починал от корона вирус, а германците правят точно обратното.

Я не спами. Придържай се към темата.
 
Незнам само аз ли виждам абсурдното в тези таблици, които постоянно пускате с умрели и заразени. Единствената стойност, която има някакъв смисъл е починали на 1 милион население. При положение, че никой не знае колко точно са заразени. Единствения логичен извод, който може да се направи е че тоя вирус има предпочитания спрямо различните държави. Разбирам да бяха някакви малки разлики, ама 3 на милион за Германия и близо 140 на милион за Италия е твърде много. Не искам да ви развалям хубавата драма, ама ми се струва, че италианци и испанци записват всеки починал, като починал от корона вирус, а германците правят точно обратното.

Виж файлът 18960
При твоя телевизор е проблема.

Италианците не записват всяка смърт в страната като смърт от коронавирус, просто вируса наистина е опасен и ударъ Серверна Италия с пълна сила, особено една от областите там, където са и 2/3 от починалите в страната.

Само в един град в Италия има над 800 смъртни случая от коронавирус - не говорим за някакъв метрополис в случая, а за град, в който 800 човека липса ще се усети, дори на другите болни от там да им се размине.

Има огромни съмнения, че вируса в Северна Италия е пренесен от китайски емигранти там - наскоро собственици на фабрики за текстил от Серверна Италия са продали фабриките си на китайски инвеститори, които са искали на продуктите им да пише Made In Italy, и над 100 000 китайски емигранти се изсипват в градовете на Северна Италия да бачкат в новозакупените фабрики. Съответно голяма част от тези хора идват с бонус коронавирус, друга част от тях се прибират към Китай за да прекарат Нова Година със семействата си, и познай какво вкарват в Италия на връщане? Подсказка - не са чакри.

И заради политическата коректност, за да не бъдат малтретирани китайците по време на влизането им пак в Италия, един от тамошните кметове решава да потули ситуацията, и когато става ясно, че в Северна Италия има епидемия на коронавирус внесена от китайците вече живеещи там, е вече прекалено късно да се спре това, което в момента се случва.

Някои хора за разлика от Нанди и чакрите, сме се информирали кое, как и защо, и не говорим наизуст. И имаме роднини и приятели в Италия, и не ни е до смях от цялата ситуация, както някои други смели хора тук във форума.
 
Пич, айде да не казваш какво съм казал. Не ме забърквай в разговорите в главата си.

Ами научи се да се изразяваш правилно бе, аз ли съм ти крив че не можеш да си подреждаш думите баси :D

Не искам да ви развалям хубавата драма, ама ми се струва, че италианци и испанци записват всеки починал, като починал от корона вирус, а германците правят точно обратното.

Със сигурност се случват всякакви галимации навсякъде по света. Един вирус няма магически да направи всички държави по-честни и сплотени. Все ще има такива, за които по-големите числа на трагедията означават повече приходи или повече власт, те няма да пропуснат шанса да се възползват.

Само в един град в Италия има над 800 смъртни случая от коронавирус - не говорим за някакъв метрополис в случая, а за град, в който 800 човека липса ще се усети, дори на другите болни от там да им се размине.

И все пак едва ли някой ще тръгне да обикаля целия град за да брои колко хора липсват. Аз не познавам сигурно и 1/10 от хората в моя блок и не би ми направило никакво впечатление ако половината някак се изпарят.
 
Статус
Not open for further replies.

Горе