Относно задаващата се Световна Криза и Пандемията от COVID-19

Статус
Not open for further replies.
Аз ти давам таблица с цифри, ти ми връщаш някакви хипотези изсмулани от прстите. В Испания какъв е случая?

Толкова ли не можеш да схванеш какво питам!? Говорим за смъртност на 1 милион население, какво значение има кой, кога, как и колко. Защо в Италия е 140 на 1 милион, а в Германия 3 на 1 милион, това е въпроса!


При твоя телевизор е проблема.

Италианците не записват всяка смърт в страната като смърт от коронавирус, просто вируса наистина е опасен и ударъ Серверна Италия с пълна сила, особено една от областите там, където са и 2/3 от починалите в страната.

Само в един град в Италия има над 800 смъртни случая от коронавирус - не говорим за някакъв метрополис в случая, а за град, в който 800 човека липса ще се усети, дори на другите болни от там да им се размине.

Има огромни съмнения, че вируса в Северна Италия е пренесен от китайски емигранти там - наскоро собственици на фабрики за текстил от Серверна Италия са продали фабриките си на китайски инвеститори, които са искали на продуктите им да пише Made In Italy, и над 100 000 китайски емигранти се изсипват в градовете на Северна Италия да бачкат в новозакупените фабрики. Съответно голяма част от тези хора идват с бонус коронавирус, друга част от тях се прибират към Китай за да прекарат Нова Година със семействата си, и познай какво вкарват в Италия на връщане? Подсказка - не са чакри.

И заради политическата коректност, за да не бъдат малтретирани китайците по време на влизането им пак в Италия, един от тамошните кметове решава да потули ситуацията, и когато става ясно, че в Северна Италия има епидемия на коронавирус внесена от китайците вече живеещи там, е вече прекалено късно да се спре това, което в момента се случва.

Някои хора за разлика от Нанди и чакрите, сме се информирали кое, как и защо, и не говорим наизуст. И имаме роднини и приятели в Италия, и не ни е до смях от цялата ситуация, както някои други смели хора тук във форума.
 
@biaaro Разваляш пейзажа!

През 5 страници проверявам темата и всеки път имам дежавю, баси. Изписахте 47 страници с абсолютно едно и също.

И стига се панирахте и брояхте живи/полуживи/умрели. Не стига, че гледате грешните числа, ами и спорите.

Вирус има. Той е опасен за възрастните и хората с хронични и онкологични заболявания. Трябва да ги пазим, всъщност те трябва сами да странят от нас.

Бъдете здрави! Не се поддавайте на всяка новина и таблица.
 
Аз ти давам таблица с цифри, ти ми връщаш някакви хипотези изсмулани от прстите. В Испания какъв е случая?

Толкова ли не можеш да схванеш какво питам!? Говорим за смъртност на 1 милион население, какво значение има кой, кога, как и колко. Защо в Италия е 140 на 1 милион, а в Германия 3 на 1 милион, това е въпроса!
Защото в Италия е пик (или около него) а в Германия и САЩ тепърва предстои да се увеличават смъртните случаи докато достигнат положението на Италия. Испания е крачка пред тях.
 
Потресаващо неразбиране на числата демонстрираш....



Защото в Италия е пик (или около него) а в Германия и САЩ тепърва предстои да се увеличават смъртните случаи докато достигнат положението на Италия. Испания е крачка пред тях.
 
Сега гледах брифинга на Годжи. Започна да анонсира пълната карантина и спирането изцяло на живота извън дома. Питаха го за неговата оптимистична прогноза кога ще се върнем към нормалния си живот. Отговора беше когато преминем през пълната карантина.
 
И все пак едва ли някой ще тръгне да обикаля целия град за да брои колко хора липсват. Аз не познавам сигурно и 1/10 от хората в моя блок и не би ми направило никакво впечатление ако половината някак се изпарят.

Лично като човек може да не ти направи впечатление, както се казва, може и по-добре да ти е, да речем по-ниски сметки за асансьор, повече паркоместа и т.н. Ама ако държиш кварталния магазин това би те ударило право в джоба поради намаления оборот.
 
Незнам само аз ли виждам абсурдното в тези таблици, които постоянно пускате с умрели и заразени. Единствената стойност, която има някакъв смисъл е починали на 1 милион население. При положение, че никой не знае колко точно са заразени. Единствения логичен извод, който може да се направи е че тоя вирус има предпочитания спрямо различните държави. Разбирам да бяха някакви малки разлики, ама 3 на милион за Германия и близо 140 на милион за Италия е твърде много. Не искам да ви развалям хубавата драма, ама ми се струва, че италианци и испанци записват всеки починал, като починал от корона вирус, а германците правят точно обратното.

Виж файлът 18960
Айде пак конспирации

tl;dr;? Знаят за това от Януари месец, подготвени са с тестове + наличие на огромно количество лаборатории за тестване. Резултат? Хващат заразата в самото ѝ начало. Бройката заразени, които откриват сега в щатите (както и тук например) са хора, които имат затруднено дишане (~12ти ден от заразяването), докато в Германия ги откриват в първите дни.

ЕДИТ:
А това с пълната карантина е too much. Имаме 240 заразени към този момент, което прави реално ~2-3к души. Така никога няма да стигнем 70%. Казаха, че имаме 700 и малко легла пригодени за такова лечение, а в момента имаме ~46 души в тежко състояние.

 
Последно редактирано:
Сега гледах брифинга на Годжи. Започна да анонсира пълната карантина и спирането изцяло на живота извън дома. Питаха го за неговата оптимистична прогноза кога ще се върнем към нормалния си живот. Отговора беше когато преминем през пълната карантина.
Трябва да си наивен, за да мислиш, че няма да се мине без пик. Точно и за него се пазят най-крайните мерки - пълната карантина.
 
Аз ти давам таблица с цифри, ти ми връщаш някакви хипотези изсмулани от прстите. В Испания какъв е случая?

Толкова ли не можеш да схванеш какво питам!? Говорим за смъртност на 1 милион население, какво значение има кой, кога, как и колко. Защо в Италия е 140 на 1 милион, а в Германия 3 на 1 милион, това е въпроса!

Първо да уточня, че не съм медицинско лице, но от стотиците изчетени статии до момента стигнах до извода, че Италия се води, като страната с най-застаряващото население в Европа. Втора версия за високата смъртност е, че било свързано с хранителните навици и недостига на някои вещества в организма. Отделно четох за една теза на немски учени, че имало значение замърсяването на въздуха, а в Бергамо по някакви статистики въздуха е бил един от най-замърсените в Европа.
 
На мен лично ми е интересна Швеция. Някой скоро спомена, че и те са заменили политиката на "групов имунитет" с по-строги мерки, но истината е, че се разчита изцяло на дисциплината на хората по отношение спазването на дистанция. Всичко си работи, включително барове и ресторанти. Ограничението за струпване на хора е до 500 души, поне така видях в тази статия: https://foreignpolicy.com/2020/03/24/sweden-coronavirus-open-for-business/

И бързам да парирам набезите на професорите - данните са потвърдени от първа ръка. ;)
Снощи се чухме с приятел на семейството, който си е шведски гражданин, макар и словенец по произход. Та той каза: "о, да имаме мерки - да стоим на разстояние". Човекът е над 80 годишен и в последните месеци живееше в хоспис, понеже му ампутираха крака. Там условията за него са по-добри от домашните, докато чака да му направят протеза. Интересното е, че миналата седмица един от пациентите се е разболял от коронавирус. Точно една седмица карантина за останалите старци и - айде по домовете. Никой не ги е тествал. Очевидно мерките са лабави, пък гледам цифрите им са като нашите. Нещо много интересно има в статията от линка, а именно:

“We’re seeing that tradition at work right now,” said Trägårdh, “since the Public Health Agency is tasked with being the leading authority on the coronavirus crisis, and the prime minister and his government are expected to listen to and follow their advice.”
- демек, мерките са изцяло в ръцете на здравната система, а правителството слуша и изпълнява. При нас това е само привидно. Всъщност е точно обратно.

Да се отчетем и днес :)

90598179_2666534816913246_2433033474932736000_n.jpg
 
Последно редактирано:
Първо да уточня, че не съм медицинско лице, но от стотиците изчетени статии до момента стигнах до извода, че Италия се води, като страната с най-застаряващото население в Европа. Втора версия за високата смъртност е, че било свързано с хранителните навици и недостига на някои вещества в организма. Отделно четох за една теза на немски учени, че имало значение замърсяването на въздуха, а в Бергамо по някакви статистики въздуха е бил един от най-замърсените в Европа.

То нещата приличат мнаго на България - застаряващо население, мръсен въздух. И двете неща са представени тука
 
Очевидно мерките са лабави, пък гледам цифрите им са като нашите. Нещо много интересно има в статията от линка, а именно:

Имат 10 пъти повече заразени от нас в абсолютна стойност и 7 пъти повече като % от населението.
Тестването при тях е идентично - тестват само хора с влошено състояние.
 
Броис Джонсън хванал коронавирус и той. Толкова за човек който обясняваше, че рестриктивните мерки са глупост до онзи ден.
 
Американците и те до онзи ден нямаха почти никакви рестрикции, а с темпото, което се движат към момента, като нищо до 1 април заболелите (и изследвани) само там да са 400-500 хиляди.
 
То нещата приличат мнаго на България - застаряващо население, мръсен въздух. И двете неща са представени тука

До няколко седмици ще разберем дали имаме общо с италианците относно броя заразени и починали. Храненето ни обаче е доста различно, като вид и като качество, така че не сме напълно идентични. Добре е да отчетем и факта за бързите мерки взети тук и горе долу сполучливото им изпълнение. Които макар и финансово неизгодни до голяма степен са ефективни предвид поддържането на ниския брой заразени. Гърция и Румъния бяха малко преди нас с първия заразен, а към момента са с доста повече заразени. Включително и Сърбия, която обяви първия почти седмица след нас. :)
 
Аз за най-меродавни имам сравненията със Сърбия - сходен климат, манталитет, хранене и т.н. политическите лидери са с аналогично поведение. Т.е тук се справяме по-дабре от тях.
 
Статус
Not open for further replies.

Горе