Офлайн бизнес за малък град

Човека си търси "on side" бизнес, да си вложи спестените пари в техника и хора и да не се занимава много много, дет се вика "кеш флоу" или боссин работа, да върви на самотек а той да прибира оборота, въпреки че аз все още такъв вариант не знам :D
Да, търся нещо, в което да съм ангажиран по-малко и това свежда избора до франчайз- обучение от фирмата е покрито, софтуер, брандиране и тн също, нещата, за които трябва да мислиш са по-малко. То автоматично изключва на този етап железария/др тип магазин и по-скоро изборът ще бъде сведен до Еконт/Спиди.
Аз лично ползвам Еконт по-често, винаги са ми били по-удобни/евтини... или така си мисля? Може и да съм предубеден, някой ако има впечатления може да сподели.
 
Чак не мога да повярвам колко хора във форума са запознати с живота в Сливен..... това "Руски" къде се позиционира ? Между Парка Юнак и Градската градина ли?
 
Чак не мога да повярвам колко хора във форума са запознати с живота в Сливен..... това "Руски" къде се позиционира ? Между Парка Юнак и Градската градина ли?
Да и аз се зачудих, че в Сливен има Руски квартал пък не знаех хаха, но в Гугъл това излиза да е.

Има 8 Еконта, ако не са станали и повече, зарежи го тва, преди 15 години сигурно е било схема. Разстоянията са близки там, за 5 мин с кола си от единия до другия край на града, не е като в София да трябва да има във всеки квартал офис на Еконт, просто няма нужда.

Поживей малко в града, за да имаш по-ясна представа за нещата. Бизнес средата там е много специфична хаха.

П.П. Сега се сетих за нещо, дето ако се направи добре може да върви, и с правилните хора пак няма да се занимаваш кой знае колко, а дори ще ти е и по-малка инвестицията. Нещо от сорта на тези Boopas фургончета, дето имаше по едно време в София, не знам дали ги има още. Идеята е готини бургерчета, хотдози, биричка, ей такива работки. Лошото е, че ще ти бъде сезонно 4-5 месеца, но ако намериш място някъде в този Руски квартал със сигурност тези 4-5 месеца би трябвало да имаш много клиенти. Реално си между двата големи парка, лятото пълни с хора, дето огладняват, а също така имаш училище и университет там. Ако не като основно, другото лято може да го пробваш като нещо странично.
 
Последно редактирано:
Също така като цяло няма много от нещата, които има да речем в София, така че просто може да проучиш и да вземеш нещо, за да го направиш там. Но, преди тва трябва да се ориентираш и да прецениш изобщо ще има ли кой да го търси баш пък тва. Последно като си ходих гледам 3-4 бръснарници направили, от тия модерните ся дет са, супер много се учудих, ама вървят явно. Едно време имаше стари бръснари хората накрая нямаха работа, 10-15 години такова нещо никой не търсеше, сега се изродиха некви фешън мешън арбски бръснари и ходят като луди щото е модерно, странен свят...
 
Има 8 Еконта, ако не са станали и повече, зарежи го тва, преди 15 години сигурно е било схема.
Стана ми интересно и проверих, има 10 офиса на еконт и 6 на спиди + 2 автомата на спиди. Бих казал много повече от достатъчно за града.
За франчайза е нож с 2 остриета, много е важно какви договори се подписват и какво може да направи франчайзодателя за теб не става дума само за еконт. Аз съм имал случаи много и ще дам пример с една фирма за дрехи със седалище в София. Та искаха ми няколко хиляди лева за франчайз, викам ок дай да видим договорните взаимоотношения и как можем да сме си полезни. От тея пари, които ги плащам процент за реклама предвиден ли е, рекламни табели и материали, отстъпки за стока тнт.предлагате ли? И се оказа че за тези няколко хиляди лева си купувам табелката с името на тяхната на никого не позната фирма в България без абсолютно никакви други преференции и отстъпки и с условие да не продавам на други фирми стоката в магазина. Ако искам да заредя стока щели да ги пратят по еконт или да пратя мой бус за моя сметка да ги вземе. Нямали дистрибуторска мрежа и не предлагат допълнителни отстъпки за франчайз магазините и тнт. И добре при въпроса ми защо да слагам ваша табела за никого познатата ви фирма за няколко хиляди лева и да се ограничавам само с ваша стока а не отворя магазин да речем Partytime и продавам всякаква стока включително и ваша, като я взимам на същите цени като вашите франчайз партньори, като по този начин ще предложа по голямо разнообразие на стока и цени на клиентите ми. Не успяха да ми отговорят... Така че не винаги франчайза е оферта и гаранция за успех.
 
Последно редактирано:
Да, търся нещо, в което да съм ангажиран по-малко
Ами ако толкова нямаш време ги инвестирай с годишна сложна лихва от 10%. И така парите ти ще правят по 3000лв на година или по 250 на месец докато ти си гледаш другите неща
 
Къде дават такава лихва :D ?
Има много и различни опции, там вече са финансовите консултанти :). На прима Виста ще ти кажа, инвестиции в кредити, акции, етф-и и др. Ако щеш дори участие в строежа на аква парк например.
 
Има много и различни опции, там вече са финансовите консултанти :). На прима Виста ще ти кажа, инвестиции в кредити, акции, етф-и и др. Ако щеш дори участие в строежа на аква парк например.
doubt-meme-2.jpg
 
Ами ако толкова нямаш време ги инвестирай с годишна сложна лихва от 10%. И така парите ти ще правят по 3000лв на година или по 250 на месец докато ти си гледаш другите неща
Работя на компютър до 18 и послед най-често стоя до 22:30, докато затвори борсата...бих искал да имам и нещо физическо и да комуникирам повече с хората :Д. Относно къде може да правите 10%- отгоре е написано- ETF, DCA (dollar cost averaging)- второто е стратегия за дългосрочни позиции. Ако човек няма опит с акции ДЦА е перф вариант, но трябва търпение и дисциплина.
Относно магазина за дрехи- всъщност има доста такива "франчайзи", които не ти дават нищо, идеята не е да вземеш 3 лепенки и 2 тениски с марката, а да ползваш дистрибуторската им мрежа, клиенти, know-how и тн
Може би темата трябва да се промени на - какво ще върви в провинцията и в какво си струва да се инвестира :Д
Относно броят на офисите, прилагам снимка на офисите в Сливен и съм маркирал известните вече Руски и Заимов, за които говоря.
За град под 100к души вече 11 офиса са много, но в разпределението не е равномерно, в западната част те са по-малко. Съгласен съм, че вс е на 5 мин разстояние...но така мислят хората в София или др голям град, но просто мащабът е разл, ако за софиянец е ок да отиде от Младост до Центъра за 20-30 мин, за човека от малкият град това е пътуване до съседният град/село.

Сега като гледам картата, изобщо не виждам разстояние от 1000м между отделните офиси...
 
Последно редактирано:
Да, на хартия и на карта може би седи добре, но реално няма нужда от още един офис там. Може да изкарваш пари пак, не казвам, че няма да има съвсем кой да праща и да го ползва, но няма да е нещо дето си заслужава хамалогията според мен. Отделно са ти важни много тези, които изпращат - фирмите, а те вече пращат в другите офиси, трудно ще ги привлечеш. Да не говорим, че Еконт вече като цяло издишат, общо взето се оляха. Време е някой да ги измести от пазара. Ние не сме ги сменили само заради интеграцията в магазините и заради това, че другите се дънят по празниците. Ако тази година някой от конкурентите покаже, че може по празниците да си спазва сроковете на доставки, директно им казваме чао. Въпреки че работим заедно сигурно от 10-11 години.

Изясни си, точно какво те интересува, какво искаш и ще се измисли. Ако търсиш просто комуникация, пиши ми като съм в Сливен ще пием по бира, ти ще ми обясниш за акциите, а аз за града :D
 
Да, на хартия и на карта може би седи добре, но реално няма нужда от още един офис там. Може да изкарваш пари пак, не казвам, че няма да има съвсем кой да праща и да го ползва, но няма да е нещо дето си заслужава хамалогията според мен. Отделно са ти важни много тези, които изпращат - фирмите, а те вече пращат в другите офиси, трудно ще ги привлечеш. Да не говорим, че Еконт вече като цяло издишат, общо взето се оляха. Време е някой да ги измести от пазара. Ние не сме ги сменили само заради интеграцията в магазините и заради това, че другите се дънят по празниците. Ако тази година някой от конкурентите покаже, че може по празниците да си спазва сроковете на доставки, директно им казваме чао. Въпреки че работим заедно сигурно от 10-11 години.

Изясни си, точно какво те интересува, какво искаш и ще се измисли. Ако търсиш просто комуникация, пиши ми като съм в Сливен ще пием по бира, ти ще ми обясниш за акциите, а аз за града :D
Да не говорим, че Еконт вече като цяло издишат, общо взето се оляха. Време е някой да ги измести от пазара-какво имаш предвид с това,някакъв конкретен пример и към кой куриер би се насочил?
 
Правиш си едно мини офисче - изипей/копиране/принтиране/калъфчета за телефони/китайски джаджи/пратка бг и подобни услуги. Стига да си някъде по центъра ще си бачкаш за себе си и може би ще докараш до 1.5, което за малък град е повече от добре.
 
Абе няма нищо по-добро от бизнеса. За мен това е номер 1. ;)
Говоря за дългосрочни инвестиции, пари идващи от бизнеса или работата например. Защото за тези 30 000 които съм взел за пример, ако се инвестират в бизнес биха върнали евентуално повече от 3000 на година но за това си трябва време и занимавка :D Това го предложих понеже си личеше, че човека си има доходи от нещо, което му е основно и което ще продължи да си го работи, просто иска да си инвестира парите.


Друг пример ще ти дам за любителите на недвижими имоти, само че там процента е по малък. От Болгар капитал ми направиха оферта миналата година. Офертата беше за Търново, купуваш си чисто нов апартамент от тях завършен до ключ с обзавеждане, катонможеш да сключиш договор с тях ако искаш от 1 до 10 години да ти го дават под наем, дали ще е на студенти или за нащувки на посетителите на града все тая, като всичко е застраховано, ако нещо се повреди те го сменят, ако е празен пак ти плащат и не се занимаваш с нищо. Офертата към мене беше за студио апартамент 30 000 лв завършен до ключ с обзавеждане(кухня, легла, климатик, телевизор) и договор за 10 години и гарантирани 165лв на месец.
Това са около 6.5%. Или след 10 години мога да имам обратно 19800лв и апартамента ще ми е струвал само 10200лв. Тогава не приех офертата просто я давам като пример. Както се казва има къде да си вложиш парите, които са изкарани от друго.

За град под 100к души вече 11 офиса са много, но в разпределението не е равномерно, в западната част те са по-малко.
Става въпрос за капацитет на самия град и дали работата е до толкова много че да им трябва още един офис. Защото всички са на процент от работата и може да ревнат. Според мен кандидатствай и ако имат достатъчно работа за още един офис то може да обсъдите няколко локации в града. Също така напълно е възможно в договорите им да има клаузи да не се обсъждат с трети лица взаимоотношенията за това да нямаш обратна връзка тук. До колкото знам от хората занимаващи се са им сменяли договорите не било същото като преди 10-15 год. Другото, което трябва да вземеш в предвид е че цялата процедура може да отнеме до 3 месеца докато отвориш. Според мен за 1 година няма да можеш да си избиеш парите аз бих казал 2 години и първоначална инвестиция от 30000 с резерва от още 15000. Все пак поне на 2 човека заплата и осигуровки ще трябва да плащаш плюс счетоводство, наем и режиини, поддръжка на автомобила и тнт докато набере офиса скорост и го научат че го има. Ако се справиш добре и постигнеш резултати, които те искат да видят то ще ти върнат 5000. Според мен не се отказвай преди да си се свързал с тях те ще ти дадът най вярната информация, която евентуално може да споделиш с нас ако сметнеш за добре.
 
Къде дават такава лихва :D ?
Веднага ви давам още един пример на теб и @Blinky за 10%. лихва. Та господин @Anton_001010101 да речем сме приятели и ми звъни с оферта. Че му трябват 30 000 за 1 година с 10% лихва. Или другия вариант звъни на финансовия си консултант обяснява му за какво става въпрос и той звъни в кръга от хора и му намира парите. Както и да е давам му аз 30 000 на заем с 10 % лихва пред нотариус и всичко заверено. С какво започва той първия си пост, че иска да отвори офис на еконт и това ще му излезе между 20 и 30 000 и за 1 година ще ги избие или ще е на малка печалба. Какво означава това, че след 1 година той ще има 30 или повече холяди лева от този офис или тази идея. А това какво означава? Че след 1 година той ще има напълно безплатно офис на еконт или в лошия случай ще му излезе само 3000лв толкова колкото е лихвата. В случая той може да предложи и повече от 10%
 
Този тип бизнес се владее от една друга структура от обществото. :) Там веднага ще ти намерят едни 100 000 за нула време, но ако не ги върнеш с тяхната лихва, теб няма да те намерят. :)

Такива давания на пари, взимане на лихва от това. Искат се едни документчета и разрешително, малка формалност само. Предполагам си запознат.
 
Говоря за дългосрочни инвестиции, пари идващи от бизнеса или работата например. Защото за тези 30 000 които съм взел за пример, ако се инвестират в бизнес биха върнали евентуално повече от 3000 на година но за това си трябва време и занимавка :D Това го предложих понеже си личеше, че човека си има доходи от нещо, което му е основно и което ще продължи да си го работи, просто иска да си инвестира парите.



Друг пример ще ти дам за любителите на недвижими имоти, само че там процента е по малък. От Болгар капитал ми направиха оферта миналата година. Офертата беше за Търново, купуваш си чисто нов апартамент от тях завършен до ключ с обзавеждане, катонможеш да сключиш договор с тях ако искаш от 1 до 10 години да ти го дават под наем, дали ще е на студенти или за нащувки на посетителите на града все тая, като всичко е застраховано, ако нещо се повреди те го сменят, ако е празен пак ти плащат и не се занимаваш с нищо. Офертата към мене беше за студио апартамент 30 000 лв завършен до ключ с обзавеждане(кухня, легла, климатик, телевизор) и договор за 10 години и гарантирани 165лв на месец.
Това са около 6.5%. Или след 10 години мога да имам обратно 19800лв и апартамента ще ми е струвал само 10200лв. Тогава не приех офертата просто я давам като пример. Както се казва има къде да си вложиш парите, които са изкарани от друго.


Става въпрос за капацитет на самия град и дали работата е до толкова много че да им трябва още един офис. Защото всички са на процент от работата и може да ревнат. Според мен кандидатствай и ако имат достатъчно работа за още един офис то може да обсъдите няколко локации в града. Също така напълно е възможно в договорите им да има клаузи да не се обсъждат с трети лица взаимоотношенията за това да нямаш обратна връзка тук. До колкото знам от хората занимаващи се са им сменяли договорите не било същото като преди 10-15 год. Другото, което трябва да вземеш в предвид е че цялата процедура може да отнеме до 3 месеца докато отвориш. Според мен за 1 година няма да можеш да си избиеш парите аз бих казал 2 години и първоначална инвестиция от 30000 с резерва от още 15000. Все пак поне на 2 човека заплата и осигуровки ще трябва да плащаш плюс счетоводство, наем и режиини, поддръжка на автомобила и тнт докато набере офиса скорост и го научат че го има. Ако се справиш добре и постигнеш резултати, които те искат да видят то ще ти върнат 5000. Според мен не се отказвай преди да си се свързал с тях те ще ти дадът най вярната информация, която евентуално може да споделиш с нас ако сметнеш за добре.
Болгар капитал is a scam от същата порода кучета, които правят Исторически парк и подобни глупости.
 
Пица на парче
Според мен това е класика и винаги ще се купува докато има гладни :)

Болгар капитал is a scam от същата порода кучета, които правят Исторически парк и подобни глупости.
Там при исторически парк е различно :D
 

Горе