О неразумни, Оптимизаторе! Поради что си криеш името?

spy

Active Member
Колеги, защо 90% от хората във форума са се законспирирали дълбоко и дори когато правим бизнес се притесняват си споменат имената.
Дори на лични съобщения в най-добрия случай завършват с 'Поздрави', но забравят да си добавят името накрая?

От какво се притеснявате и защо е тази конспирация?
 
От: О неразумни, Оптимизаторе! Поради что си криеш името?

Аз винаги си пиша Поздрави, Кирев!
Според мен цялата тази анонимност поражда доза недоверие. То зависи и от човека де, но все пак е по-добре да имаш някаква идея кой е отсреща.
 
От: О неразумни, Оптимизаторе! Поради что си криеш името?

Аз винаги си пиша Поздрави, Кирев!
Според мен цялата тази анонимност поражда доза недоверие. То зависи и от човека де, но все пак е по-добре да имаш някаква идея кой е отсреща.

Е ти може да минеш и без Поздрави Кирев, някакси но незнайно от къде и може би някои ХОРА се досещаме че си Кирев

Аз какво да пиша то е ясно кой съм, всичко ми е в ника само трябва гънки и въображение
 
От: О неразумни, Оптимизаторе! Поради что си криеш името?

Spy, при теб си мисля, че може да е заради името ти. Тоест прякора във форума. От къде да знаят като правят бизнес с теб, че утре няма да се изсипят пред тях две газки с данъчни, чакулки и прокурори? :lol: Нали знаеш поговорката: "Страх лозе пази!"

Иначе, ако трябва да бъда сериозен това се отнася до възпитанието на човек. На един липсват първите седем години, на друг - първите седемнайсет. Важното е и двете страни да останат доволни от сделката. След още няколко години да се надяваме да станем вече не само европейци по паспот, но и по манталитет и мислене.

Поздрави,
Иво.
 
Последно редактирано:
От: О неразумни, Оптимизаторе! Поради что си криеш името?

То като правите бизнес нали все трябва да си платите един на друг от което обикновенно научаваш имената на човека. Аз друго съм се зарекъл напоследък да не правя бизнес с хора които не са ми дали мобилен телефон - защото ми писна като нещо не е както трябва да пиша на лични и да чакам да мине влак един от хората не е влизал от 24 септември кога ще влезе да си види съобщението незнам
 
От: О неразумни, Оптимизаторе! Поради что си криеш името?

Е ти може да минеш и без Поздрави Кирев, някакси но незнайно от къде и може би някои ХОРА се досещаме че си Кирев

Аз какво да пиша то е ясно кой съм, всичко ми е в ника само трябва гънки и въображение

Нали се сещаш, че ника ми можеше да е Boiko_Borisov. Тук прекаленото въображение може би щеше да те подведе. С написаното от мен, просто исках да кажа, че подкрепям spy и че съм се чудил на същото нещо. Никой не е длъжен да си включва въображението, за да "разтълкува" ника на другия.
Твоят специално ми напомня на един местен рапър и това е.
 
От: От: О неразумни, Оптимизаторе! Поради что си криеш името?

Spy, при теб си мисля, че може да е заради името ти. Тоест прякора във форума. От къде да знаят като правят бизнес с теб, че утре няма да се изсипят пред тях две газки с данъчни, чакулки и прокурори? :lol: Нали знаеш поговорката: "Страх лозе пази!"

Хаххаха. То верно параноята пълзи здраво из държавата напоследък...
 
От: О неразумни, Оптимизаторе! Поради что си криеш името?

Аз друго съм се зарекъл напоследък да не правя бизнес с хора които не са ми дали мобилен телефон - защото ми писна като нещо не е както трябва да пиша на лични и да чакам да мине влак един от хората не е влизал от 24 септември кога ще влезе да си види съобщението незнам

Тук си прав. Имаше един Copywriter тук във форума, който изчезна а му платих за едни линкове. Два пъти му пиша лично ама нема никой...
 
От: О неразумни, Оптимизаторе! Поради что си криеш името?

Аз пък даже и поздрави не ми се пишат , ама човека отсреща като е написал Поздрави и един вид и аз се задължавам да ги напиша. Според мен началото и края на всяко съобщение са излишни, важно е само самото съдържание.
 
Нямам проблеми с това да си застана с името (че и снимката). То и малко топки се изискват. Има си и негативите, но човек ако се крие под формата на някаква измислена анонимност, винаги ще остане в нейната сянка.
 
От: О неразумни, Оптимизаторе! Поради что си криеш името?

В 90% от случеите в които имам контакт за работа си изписвам цялото име. В останалите, просто е приятелски въпрос от колега с който съм имал взимане-даване и с който предварително сме се договорили, че официалните обращения не са неубходими.
Факт е, че има доста хора които се крият зад прякорите поради ред причини. Не знам защо това ви прави, чак толкова голямо впечатление? Все пак всичко се свежда до поръчката и какъв човек се търси.
 
От: О неразумни, Оптимизаторе! Поради что си криеш името?

Е пичове много се отплеснахте от темата.

Да бяхте в някой политически или новинарски форум, то тогава действително се изискват топки да говориш истината и да застанеш със собственото си име и снимка, защото те се следят редовно и коментиращите се профилират а IP-тата се изпращат където трябва и при необходимост може да ви извикат на очна ставка.

В този форум ананимността е продиктувана от други съображения, макар че мокър от дъжд се не бои
 
От: О неразумни, Оптимизаторе! Поради что си криеш името?

Който се е срещал на четири очи със службите знае, че информация като имена, телефон, ЕГН, адрес, родословно дърво и други подобни се дава само при необходимост, а не на разни непознати, мотаещи се в интернет. Честно казано мен слабо ме вълнува какви са истинските имена на хората, с които си пиша във форума без ангажименти. Разбира се, когато се прави бизнес нещата са коренно различни. Там трябва да се знае кой кой е, няма спор. През мен минава куп чужда лична информация и съм дотолкова пренаситен с подобни данни, че понякога хората смятат за грубост незаинтересоваността ми към истинската им самоличност, но какво да се прави. Това е положението. Според мен личната информация затова е лична, защото не би трябвало да е достъпна за случайни хора.
 
От: О неразумни, Оптимизаторе! Поради что си криеш името?

По-скоро някои го правят заради това, че се притесняват, че във форума има хора, които донасят на трети лица или подобно. Всеки гледа да не пази, за това има и такива, които не слагат сайтовете си в подписа си. И съм много съгласен с Иво, че анонимността има доста лош ефект. Както и че ако си добър в дадена област, но седиш в анонимност, това може да ти изиграе лоша шега. А и по този начин си малко съмнителен за останалите, с които имаш някакви бизнес отношения. Спай, хората които седят само зад никовете си или крият нещо или са параноични, няма друго обяснение за мен. :)
 

Горе