ПОТЪВАНЕ:- Минималната работна заплата вече е 290 лева

facepalm20collage203.jpg


Аз съм до тук.
 
От: ПОТЪВАНЕ:- Минималната работна заплата вече е 290 лева

@ктомов СИНОЗИТ ли имаш?лечението е само това---->>>:cry:
 
От: Re: От: От: ПОТЪВАНЕ:- Минималната работна заплата вече е 290 лева

УБАВО!
а ЗАЩО НА ЗАПАД заплатите са 2к евро на месец?И си имат дребен бизнес!
а за магазина с продавачката собственика ще е зад щанда а не да ми се прави на робовладелец!

Извинявай ама мислиш като баба ми.... на запад докато са цоцкали от колониите си са развивали икономиката си. Имат голямо производство респективно голям БВП. В България по време на индустриалната революция хората тъкат на ръка сега ситуацията е малко по-добра, но да кажа малко...

Нека ти покажа следната картинка да ти стане по-ясно ако имаш фирма с 10 работника, които правят килими в България и на запад. На запад правят по 10 килима на ден защото имат модерни тъкачни механизирани станове, в България всяка жена прави по 1 килим на месец, защото ги тъче на ръка. Ако един килим се продава по 500лв. В България фирмата ще спечели 5000лв ще даде половината за суровини и ток. Остават 2500лв за 10 работнички и без печалбата на собственика....
А на чуждата фирма при идеални условия прави по 5000лв на ден или отново чисти по 2500лв. на ден.

Е кажи ми сега, кой заслужава заплата от 1000лв и на кого би я дал? може да ни се иска да сме българите защото сме се сбъхтили, но няма от къде да дойде тази заплата. С този прост пример искам да ти покажа, че докато в България сега настъпва индостриалната революция, запада вече преминава към нова ера.... а ни може само да гоним и да се мъчим да достигнем онези висоти и да се бием колко сме работливи и да искаме заплата от 1000лв. ама ще получаваме само купичка ориз...
 
От: ПОТЪВАНЕ:- Минималната работна заплата вече е 290 лева

dalasweb, за преден път обираш негативното отношение, защото явно математиката ти куца.
Ето ти една проста примерна сметка. От труда на 10 работника фирмата изкарва 6500лв. На работниците разпределя по 450лв, 800лв за шефа и 1200лв за фирмата. Ако се вдигне минималната работа заплата, работодателят няма от къде да вземе толкова пари и ще трябва да уволни 6 от десетте работника, а тези 4 останали на работа да ги кара да работят двойно и отгоре. След всичко това следва голяма безработица. Това ли искаш?
 
От: Re: От: От: ПОТЪВАНЕ:- Минималната работна заплата вече е 290 лева

УБАВО!
а ЗАЩО НА ЗАПАД заплатите са 2к евро на месец?И си имат дребен бизнес!
а за магазина с продавачката собственика ще е зад щанда а не да ми се прави на робовладелец!

Собственика, като прати на борсата продавачката, нали ще висне на държавата.
А и той, ако си затвори магазинчето и той ще се нареди при безработните.
Държавата трябва да помогне, или поне да не пречи на дребния бизнес.
Създаде ли се стабилен среден бизнес, ще се намали безработицата, така кадрите ще станат по-ценни и заплатите ще се вдигнат по естествен начин.

Като си доволен от вдигането на минималната заплата, защо си озаглавил темата "ПОТЪВАНЕ:- Минималната работна заплата вече е 290 лева", какво е това 'потъване'

Интересна птица си ти, Даласе.
По много странен начин предизвикваш дискусии.
 
От: Re: От: От: ПОТЪВАНЕ:- Минималната работна заплата вече е 290 лева

УБАВО!
а ЗАЩО НА ЗАПАД заплатите са 2к евро на месец?И си имат дребен бизнес!
а за магазина с продавачката собственика ще е зад щанда а не да ми се прави на робовладелец!


Що не се съберете с атила и да си отворите двамата един магазин?
той има помещение, а ти ще бачкаш и няма да давате ни заплата ни наем, няма да имате шефове, ще си хакнете заплата 5 000 лева ще си се осигурявате, няма да чукате касови а?
на акъл сте си лика прилика, така като гледам му попиваш глупостите... Може да са аресати и да са земити а?

Ще си псувате по цял ден, ши маати бири, не бира щото тя е собственост на някой какви бяха там че му забравих репликите, комустическа курва, от задунайска губерния ли ко беше.
ракия ще си пиете домашна нема да плащатер акция
ЩЕ СИ УМРЕТЕ ОТ КЕФ ЕЙ!
идилия...

Далас, от месеци ти гледам тъпите теми, с които минаваш дори и Vask0 ли какъв беше тоя с последната тема за съчинението да му напишат и прочие други, ямболски и сливенски и т.н. елементи... та все се сдържам да ти хакна червено, не че ще има полза, затова и не го хабя.. ама май ти е време да ти кажа.
 
От: ПОТЪВАНЕ:- Минималната работна заплата вече е 290 лева

Не знам, защо вас тук ви вълнува каква е минималната работна заплата?
някой от вас работи на такава ли?
напротив, трябва да ви е яд че се вдига, защото така ви вдигат и осигуровките, който се осигурява на такава, там за ет ли за фирми май беше въз основа на минималните нещо.

Кой ще те вземе теб на работа и да ти плаща 2000 евро ?
кой?
какво ще му предложиш?
Знания, ум, умения?
Какво можеш ти да предложиш?

Айде кажи ми защо да те наема на 2000 лева заплата
И АКО МИ ХАРЕСА, ЩЕ ПОДПИШЕМ ДОГОВОР ЗА 3 ГОДИНИ!

Кажи ми какво предлагаш за тия пари?
кажи какво умееш за да ти кажа колко струваш.
 
От: ПОТЪВАНЕ:- Минималната работна заплата вече е 290 лева

Далас пари не се дават, пари се взимат

Като си роб на заплата и шефа ти дава 500 лева подаяние а ти искаш 1000, останалите 500 ще си ги краднеш или ако не можеш ще му направиш мизерия за 500 стотака та да помни че гладна мечка хоро не играе

ЕТО ТОЯ ЛИ ЗАСЛУЖАВА ВИСОКИ ЗАПЛАТИ?
ГЛАД И МИЗЕРИЯ ЗА ТАКИВА!
да мре там да си брои стотинките и да се чуди какво да открадне
и как да си хване безплатно интернет,
Вместо да измисли какд а изкара 20-30 лева повече бе дева и златния нет,

ЕЙ ТОВА Е ЗА ПРИМЕР - 500 ЛЕВА ЗАПЛАТА И ШИ СИ ОТКРАДНЕШ ОЩЕ 500

Айде като си отворен мизерствай.
Докато не ви уврат главите така ще е!
 
От: ПОТЪВАНЕ:- Минималната работна заплата вече е 290 лева

Поредния употребен и изхвърлен презерватив, пардон емигрант се завърна в случая КАРГО ИДИОТА AMOUN

Явно е събрал пари от просия в Италия да си плати наема ако междувременно хазяина не му е сменил бравата както стана при предишната квартира

Какви заплати, какви 2000 лева бълнува тази олигофрен. Той освен 2000 цента събрани от фонтаните друго не може да извади.
 
От: От: ПОТЪВАНЕ:- Минималната работна заплата вече е 290 лева

Поредния употребен и изхвърлен презерватив, пардон емигрант се завърна в случая КАРГО ИДИОТА AMOUN

Явно е събрал пари от просия в Италия да си плати наема ако междувременно хазяина не му е сменил бравата както стана при предишната квартира

Какви заплати, какви 2000 лева бълнува тази олигофрен. Той освен 2000 цента събрани от фонтаните друго не може да извади.


Да снимам ли никс? май забрави чепа големия а?

И да използвам повода да се самопоздравя с един специален поздрав по случай успеха ми, няколко години преди заплануваното!
http://vbox7.com/play:82ee8054

Събрах стотинки атила да.
и сега с тия стотинки, познай какво ще правя утре :)

Мисля няколко години да съм бивш предприемач...
Като ми доскучее, пак ще стана.

А дотогава, какво да ти пожелая...
Ами преди всичко, да си намериш работа в която да успееш да крадеш по 500 лева на месец без да те хванат.
И да изкараш пари за да имаш да си плащаш интернета, вместо да се чудиш каква антена да си купиш за да го крадеш от комшиите ...
 
От: ПОТЪВАНЕ:- Минималната работна заплата вече е 290 лева

по постовете се откриват кой е патрисий и не искат да му копат в лозето и кой е роба
ха ми кажете тогаз защо БЪЛГАРИЯ до 1940 е на трето място в ЕВРОПАТА, а сега на кавала дупката!
килимите правени на ръка са по скъпи да знаеш!
 
От: ПОТЪВАНЕ:- Минималната работна заплата вече е 290 лева

За всичко е виновен комунизЪма
 
От: ПОТЪВАНЕ:- Минималната работна заплата вече е 290 лева

по постовете се откриват кой е патрисий и не искат да му копат в лозето и кой е роба
ха ми кажете тогаз защо БЪЛГАРИЯ до 1940 е на трето място в ЕВРОПАТА, а сега на кавала дупката!
килимите правени на ръка са по скъпи да знаеш!

Хай кажи ми робе, защо рим е бил първи в света, а сега е емнайсти?
Защо гърция е била първа в света, а сега е нанайси :)

Като е казал един умен човек: "Колелото на историята се върти"
Разбира се после е допълнена фразата по политически причини :)
Та така...
днес са те утре ние, след векове някой друг и така всеки по реда си.
Всяка държава има своите върхове и спадове, някои са изчезнали...
Преди 500 години кой си е мислил че някъде на майната си през океана ще се появи новата световна сила...
Преди 20 години, кой си е помислял че китай ще стане заплаха за всички и новия господар?

Виждаш ли робе, как си личи кой е чел книжки едно време и кой има повечко акъл в главата си?
По какво си личи ли, ами на първо място не пише тъпи постове и не задава тъпи въпроси :)
А да и не си слага за аватар бат роки :) шматарок си ти...
ти пикая на патрисииската глава аз...
 
От: От: ПОТЪВАНЕ:- Минималната работна заплата вече е 290 лева

За всичко е виновен комунизЪма

Знам че и друг път съм го показвал, ама не мога да се сдържа просто :)

[video=youtube;rUwr8zJczYs]http://www.youtube.com/watch?v=rUwr8zJczYs[/video]

комунистите са виновни!
 
От: ПОТЪВАНЕ:- Минималната работна заплата вече е 290 лева

За РИМ:

"С разрастването на Републиката и потребността от евтина работна ръка се увеличила. Когато робите били в изобилие, цената им била невероятно ниска /римляните имали поговорка - "евтин като сардинец", защото след завладяването на този остров били пленени много роби/. Стигало се даже до парадокса, че чифт сандали струвал по-скъпо от изготвящия ги роб."

Немали скъпи роби и фалирали!


За Гърция!
Боли ги фара винаги са и ще са пред нази!

има лаф на крив космоса му пречи
а тук аватаро му пречи!


но .............
Никой не се ражда роб! Роб се става доооста по- късно в живота- някъде около/след средната възраст. Това е при положение, че човек има избор, защото не всички го имат!

Защо в тази възраст ли? Защото ако някой е прегърнал дадена идеология по- рано, на(или след) тази възраст е много трудно да си промени възгледите, особено когато тази идеология е(или изглежда) печеливша(и то най- вече за него) в момента. На младини е много по- лесно някой да се промени.

и изводЪт:
Конфуций:Роба се ражда роб, господаря - господар!
 
От: ПОТЪВАНЕ:- Минималната работна заплата вече е 290 лева

Дришльо Боксев, ти на мен ли ши ми играеш с цитати бре :)
Кажи ти какво мислиш, не какво си намерил в гулиту.
 
От: ПОТЪВАНЕ:- Минималната работна заплата вече е 290 лева

цитати митати все в гъз
когато има още собсвеници ,които мислят че хората които му работят са му роби и ша му лизат гъза за 270 лева нема да се оправиме!
Доста от българите не щат и няма да работят за толкоз ,а както казаха във форума ща крадеме,защото това най го умееме
и по бавно се репчи на възраст си може да оплешивееш,ако не си оплешивял досега!
И рокито си ми го небарай!И вземи малко попрочети какво е постигнал!

И ко си търсил по фонтаните а не си писал ,като моито роки сценарий!
 
От: ПОТЪВАНЕ:- Минималната работна заплата вече е 290 лева

За фунтанелата не зацепих, ама то и без това не трябва да се търси логика в писанията ти :)
Едно време нямаше опасност да оплешивея, ама и си броях парите за кафе и цигари.
Сега да ти кажа коса не ми трябва така че и да оплешивея, другите ми качества ще скрият този недостатък :)

Докато хората мислят като роби, е нормално собствениците да ги третират като такива.
Защо да наема някой за 2 000 като мога да го наема и за 500 лева?
Да му кажа аз знам че си съгласен и на 500 ама понеже съм пич ще ти давам 2 000 а? :)
И аз исках едно време да има такива шефове, ама да ти кажа не съм срещал.

цитати митати все в гъз
когато има още собсвеници ,които мислят че хората които му работят са му роби и ша му лизат гъза за 270 лева нема да се оправиме!
Доста от българите не щат и няма да работят за толкоз ,а както казаха във форума ща крадеме,защото това най го умееме
и по бавно се репчи на възраст си може да оплешивееш,ако не си оплешивял досега!
И рокито си ми го небарай!И вземи малко попрочети какво е постигнал!

И ко си търсил по фонтаните а не си писал ,като моито роки сценарий!
 
От: Re: От: От: ПОТЪВАНЕ:- Минималната работна заплата вече е 290 лева

..., ямболски и сливенски и т.н. елементи...
Шшшш Враца, по-леко с регионалните препратки, моля.
 
От: ПОТЪВАНЕ:- Минималната работна заплата вече е 290 лева

Защо да наема някой за 2 000 като мога да го наема и за 500 лева?
Това имах предвид 1000лв минимума и ще си По-беден ,защото ша даваш на народа!


а за фонтаните : @никс Той освен 2000 цента събрани от фонтаните друго не може да извади.
 

Горе