ПРОДАВАЛНИК-ВАЖНО: Продажбата на реплики - забранена от правилата!

Anani

Active Member
Най-накрая се случи-получих е-mail от Играчите и още не мога да повярвам!Знам,че подгониха много хора,но като се замисля,че лятото отварям обекти със "сходни" артикули:)!Ще му мислим!
 
От: ПРОДАВАЛНИК-ВАЖНО: Продажбата на реплики - забранена от правилата!

За мен търговията със реплики е сериозно престъпление. И трябва да се наказва подобаващо.
Нали знаете в САЩ кое е най-сериозното престъпление - да не си платиш данъците. Тук е подобно.
Значи един бранд хвърля милиони за реклама, а вие искате да печелите с боклук продукти на техен гръб - за това трябват сериозни глоби.
Ако не ви изнася, регистрирайте си марка и я наложете на пазара.
 
От: ПРОДАВАЛНИК-ВАЖНО: Продажбата на реплики - забранена от правилата!

Всички фтуболни клубове продават реплики на екипите си. (както и хокейни, рубги, а и всички остнаали)
Така че как така ще забраняват това някакви си продавалници?
 
От: ПРОДАВАЛНИК-ВАЖНО: Продажбата на реплики - забранена от правилата!

Митрев , ти наясно ли си какво е реплика.
Клуба си продава клубните фанелки, изработени от някой на ишлеме /примерно/ или както е по модерно да се казва - някой аутсорс.

А вече ако някой индианец е решил в някоя забутана шивалня да прави клубни фанелки, за което няма право - е това е реплика/менте.

Темата е обширна, сладък е този пазар по обясними причини - но мисля че тези теми трябва да се пускат в черната секция.
 
От: ПРОДАВАЛНИК-ВАЖНО: Продажбата на реплики - забранена от правилата!

Имат си пълното прави да ги забранят разбира се - най-малкото защото производството и продажбата на фалшификати са забранени. Така както не искате някой ви да copy/paste съдържанието от сайта и форумите, за да излиза по-напред от вас в търсачките, така и марките не искат някой да печели с тяхното име, лого и дизайн.
 
От: ПРОДАВАЛНИК-ВАЖНО: Продажбата на реплики - забранена от правилата!

Както и написах в предната тема: Аз поставям знак за равенство: реплика = фалшификат и смятам това за правилно.
 
От: ПРОДАВАЛНИК-ВАЖНО: Продажбата на реплики - забранена от правилата!

@irgy.net аз знам какво е реплика, но ти не знаеш или просто си приел някаква собствена терминология.
@Странникът репликата на адидас на екипа на Реал М, Челси, Байерн М и т.н. не са фалшификати. Бъди сигурен в това.

Комуникирайте с който и да е легелен търговец на такъв тип стоки и ще ви стане ясно, че replica е точно легално копие на фанелката, с който играят играчите.
 
От: ПРОДАВАЛНИК-ВАЖНО: Продажбата на реплики - забранена от правилата!

А какво ще кажете за фирмена политика. Щом шие в третия свят е ясно че ще има ......... утечки. Но себестойноста на новия модел е много ниска, спрямо пазарната цена. Феновете купуват оригиналите по високите цени, а подражателите по цени реплики. Извод - пазара се затваря на определен модел, за да се отвори за новия.
Друг е въпросът, когато говорим за защита на определена марка, на определен пазар..........патентно ведомство. Тогава трябва да има ексклузивен представител за региона. Темата за ексклузивния представител е доста дълга и за да задълбочим.............нещата един пример. Ако АЗ изкупя един фалирал магазин........кой ще ми определя продажните цени,
 
От: ПРОДАВАЛНИК-ВАЖНО: Продажбата на реплики - забранена от правилата!

Аз не виждам нищо лошо в репликите,който иска оригинал ще си купи оригинал,който иска реплика ще си купи реплика.Някаде бях чел, че големите брандове даже се радвали че има реплики,защото им правели голяма реклама.
 
От: ПРОДАВАЛНИК-ВАЖНО: Продажбата на реплики - забранена от правилата!

Да бе реклама им правели аххаха. Само, че нали се сещаш, че оригинала струва колкот 20 реплики, а на външен вид е същия, така че една голяма част от хората ще си купят по-евтиното. Кой ще е тоя бранд дето да се радва на това. Чисто плагиатство си е и печелене на чужд гръб. Ама китайците никой не може да ги спре така или иначе.
 
От: ПРОДАВАЛНИК-ВАЖНО: Продажбата на реплики - забранена от правилата!

Не са изброени продукти, просто е формулирано като реплики на марки и модели. Пише, че ще натискат на модерацията на подобни продукти и ще трият на общо основание при неспазване.
 
От: ПРОДАВАЛНИК-ВАЖНО: Продажбата на реплики - забранена от правилата!

Ако може някой да даде линк към списъка със защитените марки в България.
 

Горе