Педерастите от AdWords

Moko

Well-Known Member
99.99999999% съм сигурен, че и вие сте получили писмото на AdWords да си начислявате ДДС на това, което изразходвате за рекламната си кампания (рекламните си кампании).

Получих едно мизерно писмо, от което разбрах само две неща :
а) Че ако рекламирам с цел печалба Ирландското ДДС е 21.5% и не ти мърда
б) Ако кажеш, че просто си популяризираш личния блог пак няма да минеш безнаказано - сам си начисляваш ДДС от 20% (само толкова е в нашата мила родина).

Не успях да разбера най-важното - това ДДС ще го плащаме ли, ще ни го връщат ли? Искат данъчни номера, ала-бала... Аз доколкото знам такива данъчни номера (по ДДС) имат само фирмите, ЕТ и такива разни.... Освен това фирмите си осчетоводят ДДС, защото държавата ИМ ГО ВРЪЩА.

Е, някой ако е разбрал така... Лекичко да ми пообясни, щото се набутах да вкарам 10 лева в AdVAT , пардон AdTAX , тъй де... AdWords и с техният ваучер станаха 70... Сега имам 55 лева и за тях трябва да им дам 11 лева и стотинки ДДС ... What the fuck?!
 
От: Педерастите от AdWords

Интересно ми е ако мина да попитам за инфо през данъчните и кажа ДДС за AdWords дали знаят как, кое???? дали няма да ме гледат умно и продължително..... :)
 
От: Педерастите от AdWords

А аз знам че публишърите в адсенсе ще налапме големия още по навътре, ай честито :/
 
Re: От: Педерастите от AdWords

А аз знам че публишърите в адсенсе ще налапме големия още по навътре, ай честито :/
Всички свалят AdCents от сайтовете си и Microsoft купуват Google на другия ден :wink:
 
От: Педерастите от AdWords

@ssh_on надали ще стане така, но просто адурдс ще стане прекалено неефективен :/
П.П. Добре дошъл отново във форума :)
 
От: Педерастите от AdWords

Получих едно мизерно писмо, от което разбрах само две неща :
а) Че ако рекламирам с цел печалба Ирландското ДДС е 21.5% и не ти мърда
б) Ако кажеш, че просто си популяризираш личния блог пак няма да минеш безнаказано - сам си начисляваш ДДС от 20% (само толкова е в нашата мила родина).

Не е така.

В случай, че не рекламираш с цел печалба (напр. пуснал си благотворителна реклама с цел да разясниш на хората, че е опасно да се сере седнал (това не е шега, въпреки, че изглежда така), ти се начислява ирландското ДДС).

Ако рекламираш с цел печалба (напр. рекламираш хапчета за уголемяване на някои важни за продължаването на рода органи) от Google не ти начисляват ДДС. Длъжен си да го платиш на държавата, в която плащаш данъци.

Новината изобщо не е нова, но явно са решили, че много хора не знаят за това и ще им бъде от полза.

От Google не са виновни за ДДС-то. Виновните са тези, които са гласували за тези, които са гласували данъчните закони (т.е. и ти си виновен, ако си пълнолетен и имаш право да гласуваш за това, че не си го направил правилно).

Освен това фирмите си осчетоводят ДДС, защото държавата ИМ ГО ВРЪЩА.

Е, някой ако е разбрал така... Лекичко да ми пообясни, щото се набутах да вкарам 10 лева в AdVAT , пардон AdTAX , тъй де... AdWords и с техният ваучер станаха 70... Сега имам 55 лева и за тях трябва да им дам 11 лева и стотинки ДДС ... What the fuck?!

Ако си платил 10 лв би трябвало да платиш 2 лв ДДС. За подаръци не се плаща ДДС (във фактурата, която ти издава Google пише 10 лв, нали?).

Двата лева изобщо не са проблем - проблемът е, че трябва да платиш много повече за консултация със счетоводител, който да те консултира дали трябва да плащаш нещо и ако трябва - да ти помогне при плащането на данъчните задължения :)
 
Последно редактирано:
От: Педерастите от AdWords

В моето писмо пишеше, че ако ползвам адсенз за лични цели ще ми удържат ДДС автоматично и според ирландската ставка. Ако го ползвам за бизнес цели си е моя работа какво правя с ДДС-то.
Фирмите, на които връщат ДДС трябва да имат доста голям оборот за да се класират. Съмнявам се някой тук да има достатъчен оборот за да се регистрира по ДДС, че и да му връщат данъка.
 
От: Педерастите от AdWords

Няма такова нещо като връщане на ДДС.

Например ако една фирма има приходи 120 000 лв (със ДДС), разходи 60 000 лв (със ДДС), плаща ДДС 20 000 - 10 000 = 10 000 лв. Разликата между приходите (без ДДС) и разходите (без ДДС) е 50 000 лв - това се явява печалбата, която се облага с плоския данък.

Разбира се нещата са много по-сложни от примера, който дадох - това е съвсем ориентировъчно (не съм счетоводител и не мога да обясня подробно и точно). Който има желание да разбере данъците и ДДС-то - да учи няколко години за счетоводител.
 
Последно редактирано:
От: Педерастите от AdWords

а, да значи аз съм прочел грешно - ако не използваш за стопанска цел (да си го напишат бизнес бе, баси идиотите) тогава ти лепкат ирландско ддс... пък ако си бизнес-мен :D :D :D ти си длъжен сам да си начисляваш ддс и да го платиш на държавата.... Само че, тия приятелчета от Гугълот изпускат нещо много, много важно - в България много хора крият данъци и 98% от ползващите AdWords няма да плащат данък добавена стойност. + това нашите данъчни са тоооолкова отворени, че сигурно не знаят какво е AdWords, камо ли, че трябва да събират данъци за него.... К'во е т'ва - яде ли се, не се ли... Дай 1 кило да го опитам...

Т.е на всяко левче похарчено вие ще плащате 20 стотинки данък... Правете си сметката оттук нататък...
А между другото - happy , има някаква далавера с фирмите... Шефа разправяше, че може да му връщат ДДС-то за бензина... Ама де да знам, не съм се интересувал...
 
От: Педерастите от AdWords

А между другото - happy , има някаква далавера с фирмите... Шефа разправяше, че може да му връщат ДДС-то за бензина... Ама де да знам, не съм се интересувал...

Не е точно "връщане" - когато купува бензин, това му се смята за разход. Колкото повече купува, толкова по-малко ДДС (и други данъци) ще плати на края на месеца (вж. по-горе какво писах за приходите, разходите и ДДС-то).
 
От: Педерастите от AdWords

:shock: за да плащаш ДДС по нашите "закони" трябва да имаш оборот 60.000 ЛВ ............ ако това ти е оборота от рекламите ...мноо се съмнявам тогава 6те се притесняваш ама не много , в смисал че ДДС се плаща за продадена стока или извършена услуга , т.е. ако спечелиш два или 100 долара от комисионни не дължиш ДДС поради простия казус че ЗА услугата която фиктивно (казвам фиктивно защото не си я озвършил ти а ГУГЪЛ :( )не си начислил ДДС и няма как да го начисляваш ...ти си плащаш исканите суми на ГУГАЛ а те да се оправят с данъчните си простотии споко рекламираи си на воля :)
обаче проблема може да дойде от гугал..... в смисал че те могат да начислят ддс за услугата си и тогава ще го ядем яко защото мноо трудно се поддържа толкова голям оборот за да се регистрираме по ДДС и да ни го връщат....... мноо е сложно за обяснение в два реда обаче мое мнение е че не могат да ни го заврът освен ако естественно не се намери някой БГ-тарикат-мутра да стане официален представител на гугал за българия .... както стана с БУЛСА , ПУЛСАР и т.н. .... намира се някой бастун и се намърдва на кормилото на бизнеса и край.
сори ама това е :wink:
 
От: Педерастите от AdWords

Общо взето грешите. Аз се консултирах със счетоводител и понеже съм благосклонен ще ви кажа как е всъщност:

Всички профили с цел печалба (напр. прекламира се продукт или услуга), без значение на фирма или частно лице са със стопанска цел. Те дължат 20% ДДС на данъчните служби за всяка издадена проформа при предплащане в гугъл, включително за минали периоди. Който не го е платил е в нарушение на неква си директива и данъчните може да го потърсят, а можеи да не го потърсят.

В другият случай, когато профилът ви е с нестопанска цел, ДДС се начислява автоматично и рекламата Ви струва по-скъпо :)

До сега на никой профил в България не се е начислявало автоматично ДДС.

Т.е. ако сте рекламирали за 1000 лева през 2008ма, сега дължите 200 лв. ДДС на дъравата + лихви заради просрочване на задължението. Без значение фирмали сте, или частно лице.

Фирмите, които са сегистрирани по ДДС има вариант да си го върнат, останалите - не :)
 
От: Педерастите от AdWords

Ако греша някой да ме поправи защото не съм счетоводител, Как така дължиш ДДС.Да кажем като плащаш нещо ,например хайде да кажем телевизор ,който струва 500 лв. без ДДС ти като идиш в магазина дори да си регистриран по ДДС телевизора си го купуваш за 600 лв. защото си плащаш ДДС-то и после си го възвръщаш тъй да се каже си го вземаш след време ,но го плащаш за момента в магазина а не послеeeeeeeeee.Хайде някой счетоводител да обясни как седят нещата.:mrgreen::mrgreen::mrgreen:
 
това е от недостътците на евросюза те са малко но ги има. та доколот съм запознат европиската комисия настояваше американските фирми да слагат ддс на потребителите от евросюза дори и да няма такова в сащ за да не са поставени европеиските фирми в неравностоино положение щото еу фирмите трябва да слагат

ситуацията е не че дължите ддс просто ако слагате бид 5 цента адурдс ви дърпат 6 нищо не дължите единствено ако имате фирма регистриран по ддс може да си вкарате дачния номер и да си го плашате локално в англия е 17% и е по изгоден от ирландския ако не сте регнатио по ддс просто ви го дърпа г като на физическо лице

проблема се решава ако имате билинг аддрес извън евросюза ама за повечето потребители е безмислено все пак ако имате някои роднина македонец например може да се възползвате да си направи адурдс акаунт :)

другата опция е да имигрирате извън еу :)

а третата е да чакаме голямата криза да удари евросюза да си променят даначанта политика
 
Последно редактирано от модератор:
От: Re: Педерастите от AdWords

американските фирми да слагат ддс на потребителите от евросюза

Всъщност Google има фирма в Ирландия (ЕС) и я използва за AdWords („Google Ireland“ ООД ). За AdSense ползва американска фирма (Goggle Inc.).

Не знам каква им е кирията да имат фирма на всеки континент, но явно има такава.
 
От: Педерастите от AdWords

Абе каквото и да си говорим са пълни педерасти май май :d
Тъпнята е голяма обаче - аз имам 10 кинта изхарчени и сега ще ми цъфнат данъчните ли, к'во? Не може ли просто тъпанарите да ми взимат повече от самият профил, както каза coolice и едно ме дразни на тъпанарите от Гугъл - като им пишеш имейл с въпрос и винаги те препращат към шибаният им хелп център!!! :evil: Супер малоумен им е екипа явно и само знаят да спамят шибания хелп център като някой бот!

След 3 реда псувни се изчерпах напълно :D
 
От: Педерастите от AdWords

Като си купува човек скайп кредити и е от ЕС му се начислява ДДС автоматично. Не мога да разбера що и тук не се начислява автоматично? От друга страна е добре, че така може и въобще да не го плащаш. Както и смятам да направя. Иначе аз ще съм дотук със AdWords-а и без това вече не мога да си избия разходите за реклама с тоя смръзнал се пазар.
 
От: Педерастите от AdWords

Като си купува човек скайп кредити и е от ЕС му се начислява ДДС автоматично. Не мога да разбера що и тук не се начислява автоматично? От друга страна е добре, че така може и въобще да не го плащаш. Както и смятам да направя. Иначе аз ще съм дотук със AdWords-а и без това вече не мога да си избия разходите за реклама с тоя смръзнал се пазар.
Ужасно си прав :).Наистина през изминалите 2 години google adwords нещо почнаха да се правят на "интересни".Много хора вече предпочитат easytrader или някой други подобни мрежи.Надявам се обаче да се осъзнаят :)
 

Горе