Печат на тениски

GandK

New Member
Здравейте ! Имам следното питане и ще съм благодарен на всеки, който си даде мнението и е запознат. Идеята е, че възнамеряваме да стартираме бизнес с детски тениски, като на тях да щамповаме анимационни герои. В тази връзка плаща ли се авторско право за снимките, които ще се поставят, респективно колко и на кого?
 
Забранено е. Можете да си купите дизайни с лицензи, за които е възможно.
 
Здравейте ! Имам следното питане и ще съм благодарен на всеки, който си даде мнението и е запознат. Идеята е, че възнамеряваме да стартираме бизнес с детски тениски, като на тях да щамповаме анимационни герои. В тази връзка плаща ли се авторско право за снимките, които ще се поставят, респективно колко и на кого?
Плаща се, разбира се.
По 11.95 EUR на снимка / на тениска, на @EASYSURVIVOR.
 
Забранено е. Можете да си купите дизайни с лицензи, за които е възможно.
Здравейте, благодаря за отговора. Може ли да ми предоставите информация от къде мога да закупя такъв дизайн. Интересувам се предимно от анимационни герои тип "Мики Маус", "Мечо Пух" и подобни. Смятате ли, че всички търговци предлагащи подобни тениски с щампи на анимационни герои за закупили лиценз за изображенията. Само да уточня, че ние сме новобранци в тази област и нямаме никакъв опит и затова събираме мнения, защото целта ни е да стартираме подобен бизне. Отново благодаря за отделеното време.
 
Здравейте, благодаря за отговора. Може ли да ми предоставите информация от къде мога да закупя такъв дизайн. Интересувам се предимно от анимационни герои тип "Мики Маус", "Мечо Пух" и подобни. Смятате ли, че всички търговци предлагащи подобни тениски с щампи на анимационни герои за закупили лиценз за изображенията. Само да уточня, че ние сме новобранци в тази област и нямаме никакъв опит и затова събираме мнения, защото целта ни е да стартираме подобен бизне. Отново благодаря за отделеното време.
"Мики Маус", "Мечо Пух" и подобни са със защитени авторски права.
С други думи, по закон нямаш право да ги ползваш без изричното съгласие, което се плаща, ако изобщо ти го дадат.
В случая на "Мики Маус" собственик на авторските права за Уолт Дисни.
Тъй че успех със взимането...

Относно търговците, които предлагат подобни тениски, ще се затрудниш да намериш такъв, който е заплатил право и не го прави незаконно.
Ако стартирате такъв бизнес без права сте незаконни от старта, тъй че файда 0.
Всички дребни търговци дето продават тениски, дрехи, гащи и други, от Китай без авторски права, с мечо пух щампи са толкова дребни, че никой не се занимава да ги съди или да им търси сметка.
Ако бизнеса се разрасне дотолкова че да вади добри пари, гаранция ще се появи един адвокат и ще ви ги вземе с лихвите, че и после и НАП и ще се включат на хорото.

С други думи, ако правите бизнес без авторски права, или ще вадите стинки или ще ви осъдят.
Трети вариант няма.

НО....
това не значи че не можете да правите бизнес с щампи.
Имате ли машини, бои, доставчици на дрехи?
Защото ако това го имате, не е нужно да печатате Мики Маус, има други начин да се направят пари чрез щампи.
 
Никой ли не предлага печат върху бюлетини...
 
Здравейте, благодаря за отговора. Може ли да ми предоставите информация от къде мога да закупя такъв дизайн. Интересувам се предимно от анимационни герои тип "Мики Маус", "Мечо Пух" и подобни. Смятате ли, че всички търговци предлагащи подобни тениски с щампи на анимационни герои за закупили лиценз за изображенията. Само да уточня, че ние сме новобранци в тази област и нямаме никакъв опит и затова събираме мнения, защото целта ни е да стартираме подобен бизне. Отново благодаря за отделеното време.
Трудно би било да закупите лицензи за използване на дизайни на анимационни герои, може би ако сте с капацитета на aboutyou и правите милиони на месец оборот... би станало, но не и за нормалния и обикновен човек. Все пак има прекалено много други стилове, категории и т.н. които биха могли да се печатат. Хубаво е, че тръгвате от дизайните и това какво ще се печата, защото според това, трябва да предвидите какви машини и оборудване да си купите. Няма универсален метод за печат, всеки метод има плюсове има и минуси, важно е какво ще се печата, за да се избере най-удачния вариант. Като оборудване най-евтин е режещ плотер с термопреса, но там може да предлагате дизайни в един цвят и тип фолио. Доста ограничения има... но както споделих всеки метод е уникален сам по себе си. В момента доста разпространен метод е ДТФ печат. Лично аз не го харесвам, защото печата става вид стикер върху тениската и когато имаме по-голяма като размер, например 2XL, печата става изключително дебел, плътен, няма сливане с тениската... накратко все едно мушама си облякъл. Другото, което е печата твърде бавно, около 12-15 минути за обикновен А4 печат, което значи, че ако имаш днес 100 тениски, просто би било невъзможно да ги напечаташ или не трябва да спиш и пак не се знае. Може да бъде изработен индивидуален ДТФ, но в България знам само един такъв бранд и бизнеса му се равнява на над 300к. Компромисен вариант е ДТГ - инвестицията е около 100к за нов принер, машина за претрийтмънт, термопреса, консумативи и текстил. Може да се намери и втора употреба цялото оборудване за около 25 000-30 000 в добро състояние. При него е изключително важно да имате количество тениски на ден за печат, защото практически принтера не се гаси, заради бялото мастило, което се налага да циркулира постоянно, за да не загуби качествата си и да не запуши дюзите на главата.
Мога да Ви предложа печат и да Ви спестя всичките тези главоболия, през които аз съм минал през годините.

Поздави!
 
Предлагам принтер с преса и приставки за чаши,тениски, чинии,шапки и химикалки ако някой проявява интерес
 

Горе