Питане за няколко домейна водещи към един адрес

style4real

New Member
Здравейте имам следното питане: как гледа Гугъл на това към сайта ти (.com) да водят няколко сходни домейна ( .bg/ ...-....com/ .net / и тн) на който има едно и също съдържание и са нещо като огледални негови копия ?

Предварително благодаря на откликналите с компетентно мнение :)
 
От: Питане за няколко домейна водещи към един адрес

Зле, как да гледа на копирано съдържание , css, структура и т.н според тебе? Да те бодне на първа позиция ли? Толкова ли е просто да слагаш различен текст и темплейти на сателитите.
Ако домейните ти са с PR, блъскай им един 301 редирект към сайта и не се занимавай повече.
 
От: Питане за няколко домейна водещи към един адрес

Питах понеже наистина не знаех - не съм програмист или СЕО експерт. Идеята на многото еднакви домейни не е била да бъдат сателити и тн, а просто да се запазят с оглед на това някой да не ги вземе и да се възползва в последствие от бранда , който налагаме. Друг е въпроса че едвали е било нужно въобще да се слага на тях сайта....явно хората , който са го направили нямат СЕО познания и са си мислили , че ще е от полза . Как бихте ме посъветвали да процедирам за напред - да сваля сайта от сходните домейни и да оставя само главния ли ?
 
От: Питане за няколко домейна водещи към един адрес

Просто редиректваш домейните с 301 към сайта ти.
 

Горе