Планиране на проект за бъдещите ви потребители. Една основателна причина

radev

Well-Known Member
Струва си да прочетете за 3 минути основните бейсик идеи и абстрактни насоки за планирането на проекти фокусирано върху предотвратяването на загуба на потребители, поръчки, пари, имидж. Също и малко основни принципи за управление на времето и паралелно работата върху дадени аспекти в житейския цикъл на проекта

http://www.antonradev.com/planirane-na-proekti-osnovatelna-prichina.html

Поздрави! :)
 
От: Планиране на проект за бъдещите ви потребители. Една основателна причина

Интересен е поста :) ряпа
 
От: Планиране на проект за бъдещите ви потребители. Една основателна причина

You must spread some Reputation around before giving it to radev again.

Много интересен подход за обяснение. :)
 
От: Планиране на проект за бъдещите ви потребители. Една основателна причина

В статията лично аз не намерих нищо полезно за себе си. Виж темата "Къде е онзи продукт, който всички обичат?" повече ми хареса. Написано с плам, емоция и с малко думи си разгледал доста сериозен проблем на обществото. Позеленяла ряпа за второто :p
 
Последно редактирано:
От: Планиране на проект за бъдещите ви потребители. Една основателна причина

Благодаря за репутациите, критиките и похвалите!
Радвам се, че за някои хора е била полезна и интересна, а други са си намерили своите интересни неща от блога ми, които са ги закачили емоционално.

:)
 
От: Планиране на проект за бъдещите ви потребители. Една основателна причина

Аре, welcome back де
biggrin.gif
. Липсват чисто професионални теми в този форум (прекалено много политика и MLM напоследък), което разрушава пропорциите и наранява естетиката.
 
От: Планиране на проект за бъдещите ви потребители. Една основателна причина

Не винаги е нужно да се следва този път на планиране на проект. Имам проект, известна част от чиито потребители (да се разбира, че е що годе популярен) го мразят искрено, но се връщат винаги :) Псуват го, разправят колко е гаден и гнусен, но са там и правят трафик. И аз разбира се печеля от това. Така че, дори омразата на хората към нещо може да го направи популярно. Ако човек почне да се впряга и да се мъчи да нагласи проекта си в сивата зона на поносимостта срещу троловете, най-много или да се докара до нервна криза, или да си провали проекта. Това го казвам от опит, едно време се впрягах, докато един светъл ден осъзнах, че каквото и да направя винаги ще има недоволни. Както се казва - haters gonna hate и не трябва да си го слагаме на сърце. Много от потребителите на същия този проект са споделяли, че не им харесва толкова самия проект, колкото километрични дискусии, които той поражда и именно за това се връщат отново и отново :)
 
От: Планиране на проект за бъдещите ви потребители. Една основателна причина

Blinky и strana, радвам се, че ми се радвате, и аз много ви се радвам! :)
Да верно, като поогледах доста политика има във форума :) Карай де.

За радост съм във форума, по повод петдневния ми болничен. За жалост скоро свършва и пак се връщам в космосите. :)
Някои вечери може да се мяркам и ще пробвам да пиша постове (за една година и половина написах един пост :) )

Имам много какво да споделям, но се надявам, че ще смогна с една изненада около зимата или напролет :)

redrum, поздравления за късмета или за целенасочения труд, който може би си положил, за да постигнеш тези важни явления в проекта си :) Хората плащат стотици хиляди, за да им се случи това, което на теб се случва :)

anyway, ако някой инвестира 2-3 милиона и една година от живота си в проект, може би ще му е известен риск да разчита хаоса да му стане приятел за проекта. Тогава на помощ идват добри практики и предварителни превантивни мерки и планиране.

Поздрави отново на всички и до скоро! :)
 
От: Планиране на проект за бъдещите ви потребители. Една основателна причина

Поздравявам те, имаме нужда от повече подобни материали.

Ето и моите впечатления:
"Имаме нужда от нинджа-план" тези нинджи наистина вече са втръснали. Или поне на мен. Очаквам след като прочета "нинджа" покана за страхотен семинар, на който срещу 120 лева за 3 часа с 2 кафе-паузи ще ми обяснят как да създам съвършения проект и същевременно ще ми посочи житейския път, по който, ако тръгна ще се чувствам щастлив и т.н. и т.н.

А относно:
shema_vreme_planirane_proekt.jpg

изобщо не съм съгласен, че маркетинга стартира последен. :)
 
От: Планиране на проект за бъдещите ви потребители. Една основателна причина

btw :) когато писах тази статия в оригинал на EN преди почти една година, не бях срещал този термин с нинджите :) все тая

може би е добре да спомена, че маркетинга в опростената схема касае маркетинга _inside_ (в самия продукт) и ако той е уеб продукт и когато няма още нито един wireframe даже на салфетка и никой не знае какви "копчета" ще има, маркетинг гурутата седят и работят по други неща. На схемата съм надраскал, че маркетинга започва малко след програмирането, и доста преди първоначлната бъгава версия на проекта. Идва и техния ред, но първо трябва да има поне грозен прототип за да може живото око да види аджеба ще се побере ли цялата дандания на 1300 пиксела резолюзия и какво ще стане като цъкна restore копчето на бразура в последното оставено положение. Разхищение на персонал е да се създаде списък с няколко стотин лейбъла и ерор месиджа и да се останови например, че на немски нито един не се побира в зоните.
 
От: Планиране на проект за бъдещите ви потребители. Една основателна причина

Да, между другото, както съм писал и в други теми, аз обичам да работя отзад - напред. Какво имам предвид. Взимайки под внимание бумът в развитието на социалните мрежи, когато ми хрумне идея за проект, започвам да градя и събирам таргетирана общност, която се интересува от проекта, например правя силна фейсбук страница. Когато имам достатъчно почитатели на идеята и сигурни потребители на продукта, който възнамерявам да пусна, го пускам в експлоатация. Етапите - дизайн и програмиране - могат лесно да бъдат прескочени със закупуването на готова основа.
 
От: Планиране на проект за бъдещите ви потребители. Една основателна причина

Уеб базираната система за работа от доктори и сестри в болница няма да може да приложи ревърснати схеми, както и маркетинг хората е добре да се сменят с едни други. Не можеш и да си я купиш :)
Колкото идеи и проекти има на света, толкова и реализации и подходи има :)

btw„ мерси за репутацията и от днес на форумните мембъри
 

Горе