Платена семестриална такса, която не е използвана?!?

Случайно намерих разписка за платена семестриална такса от 2010-та година за първи семестър магистратура. И си спомних, че щях да записвам една магистратура преди години и платих семестъра, но не съм го ползвал. Помня, ми казаха че правата се пазят 4 години. И? Мога ли да си поискам парите, част от парите или пък да си започна следването сега, след 12 години?
 
Ако си купиш билет за кино, но не отидеш да гледаш филма, дали трябва да ти върнат парите, ако след четири години отидеш и си ги поискаш?
 
  • Haha
Реакции: Vbb
Тази семестриална такса си я платил по силата на някакъв договор между теб и университета. Там е описано какво можеш и какво не в какви срокове
 
Тази семестриална такса си я платил по силата на някакъв договор между теб и университета. Там е описано какво можеш и какво не в какви срокове
Няма договор брато, има вътрешни правила на уни-то който е и държавен. Монимум би трябвало да мога да си оползотворя семестъра
 
Таксата се плаща за конкретен семестър, през конкретна учебна година. Не си ползвал заплатените услуги по твой избор и вече всичко отдавна е минало-заминало. Плащането на такса за семестър в университет не е купуване на ваучер с безсрочно действие, който можеш да ползваш когато решиш.
 
Няма договор брато, има вътрешни правила на уни-то който е и държавен. Монимум би трябвало да мога да си оползотворя семестъра
Приятел, имам няколко магистратури, все в държавни университети, брато. Единият от които е и към министерство на отбраната, а не към МОН. Във всички си има договор.
 
Приятел, имам няколко магистратури, все в държавни университети, брато. Единият от които е и към министерство на отбраната, а не към МОН. Във всички си има договор.
кво трябва да направя да се съблека по гащи пред унито и да крещя "искам да уча, искам да уча" ли
 
кво трябва да направя да се съблека по гащи пред унито и да крещя "искам да уча, искам да уча" ли
Напий се в студентски град, после малко Плаза или 33 и си в университета.
 
Напий се в студентски град, после малко Плаза или 33 и си в университета.
За тарифите от онва време не са малко ей, две минимални заплати като гледам колко е била че и повече за един семестър. повече, мамка му и прасе, близо три
 
За тарифите от онва време не са малко ей, две минимални заплати като гледам колко е била че и повече за един семестър. повече, мамка му и прасе, близо три
Ем то 1 уиски на випа е 4-500 лв, малко ли е :rolleyes: :D
 
Аз да се намеси,че са минали 12 години. Няма такова нещо като възстановяване на семестриална такса 12 години след като е платена. Просто забравяш че изобщо си я платил. Най добри попитай в университета. Но според мен няма връщане назад.
 

Горе