Плащане на данъци от наложен платеж към еконт

подадохме тази декларация заедно с една счетоводителка която ми обясни че имало някакъв праг за осигоровките и не попадам над чертата за изравняване на осигуровките .. пък ако се налага ще се доплаща какво да правим идеята беше че не съм укривал данъци, а съм подал нещо дори да е грешно
 
Незнам защо всички си мислят че не се признават разходи за физически лица? Тогава защо в приложение 2 като отбележиш физически лице и имаш графа разходи? тогава да го махнат от там ? това 12к не са чиста печалба.. като си продаваш стока тази стока да не е паднала от небето.. нали си купувал от някъде.. имам фактури на мое име за стоката
Защото закона така казва. Плащаш 10% върху 75% от оборота. 25% са ти признати разходи когато работиш като ФЛ ,без значение в действителност колко са. За най -лесно ти трябва да платиш 10% върху 9 000 = 900 лв. . Това е за данъка, осигуровките си ги плащаш всеки месец.
 
Защото закона така казва. Плащаш 10% върху 75% от оборота. 25% са ти признати разходи когато работиш като ФЛ ,без значение в действителност колко са. За най -лесно ти трябва да платиш 10% върху 9 000 = 900 лв. . Това е за данъка, осигуровките си ги плащаш всеки месец.
Навсякъде в интернет се говори че при продажба чрез интернет като физ лице чрез еконт подаваш приложение номер 2.. там има отметка ФИЗ лице което изпълнява търговия на дребно, но не е регистрирано като ЕТ.. избира се отметката там :)
 
 
Извинявам, се че ползвам темата, за да задам въпрос. При продажби на стари вещи за сума около 2,2к лв и около 30 пратки, трябва ли да се подава гдд?
 
Извинявам, се че ползвам темата, за да задам въпрос. При продажби на стари вещи за сума около 2,2к лв и около 30 пратки, трябва ли да се подава гдд?
НАП трябва да докажат, че ти си извършвал ТЪРГОВСКА дейност. Продаването на лични "стари" вещи трудно ще се класифицира като такава дейност. Така например, ако продаваш дрехи втора употреба, можеш лесно да минеш, че това са си били просто твои дрехи, които си искал да разкараш. Има и други тънкости, ама всичко е до четене.
 

Горе