Покупка на кола без прехвърляне на собственик?

От: Покупка на кола без прехвърляне на собственик?

Точно така!
Като го прочетох и се сетих за един приятел. Продаде си колата и се разбраха да я прехвърлят след седмица понеже купувача нямал пари. мина седмица, две, три. приятелят ми му звъни, а той не вдига. След около 3-месеца си видял колата в София паркирана. Газ до вкъщи за ключовете и си я прибра :lol: изкара си нови талони от кат и вече цяла година си я кара, но този път той не вдига телефона. :lol:


Те това са приятелите :) :twisted:
 
От: Покупка на кола без прехвърляне на собственик?

И не само...ами детски глупости на търкалета :)

Нали има генерално пълномощно, какви филми си се вкарал бре янис-билд
 
От: Покупка на кола без прехвърляне на собственик?

При такъв вид продажба, рискува главно продавача ( собственика по документи) тъй като както казаха вече колегите той носи отговорност за данъци, такси, глоби или престъпления извършени с колата. Общо взето ако и двата талона са в теб най-вероятно няма да имаш проблеми, защото по този начин собственика не може да я бракува без твое знание/съгласие - изискват се талона и номерата както и платен данък, ако пък я обяви за открадната,а ти покажеш на полицаите че 2-та талона са в теб, имаш генерално пълномощно и особено ако имаш някакъв свидетел на "продажбата", собственика може да има много проблеми. Проблем за теб би могло да е ако собственика има заем или дължи пари които не може да върне и го погне ЧСИ, тогава могат да ти вземат колата.

Личното ми мнение че дори и за евтина кола, ако си е на мое име ще спя по-спокойно:).
 
От: Покупка на кола без прехвърляне на собственик?

И защо не искат да прекараш полвин час при нотариус да са ти чисти нещата? По принцип продажби само с пълномощно стават когато на едната от 2те страни нещо не му е чиста работата, при вас не знам на кой е.

Колкото за данъците и актовете от камери те отиват при собственика, а не при шофера.
 
От: Покупка на кола без прехвърляне на собственик?

http://www.calculator.bg/1/avtomobili_taksi_danatzi.html

Ако номерата са от друг регион трябва и тях да смениш там в кат към 30тина лева ако не се лъжа след това прехвърляш застраховките на свое име - безплатно :)
 
От: От: Покупка на кола без прехвърляне на собственик?

При такъв вид продажба, рискува главно продавача ( собственика по документи) тъй като както казаха вече колегите той носи отговорност за данъци, такси, глоби или престъпления извършени с колата. Общо взето ако и двата талона са в теб най-вероятно няма да имаш проблеми, защото по този начин собственика не може да я бракува без твое знание/съгласие - изискват се талона и номерата както и платен данък, ако пък я обяви за открадната,а ти покажеш на полицаите че 2-та талона са в теб, имаш генерално пълномощно и особено ако имаш някакъв свидетел на "продажбата", собственика може да има много проблеми. Проблем за теб би могло да е ако собственика има заем или дължи пари които не може да върне и го погне ЧСИ, тогава могат да ти вземат колата.

Личното ми мнение че дори и за евтина кола, ако си е на мое име ще спя по-спокойно:).


Прав си, за открадната не може да се обяви, но за обсебена може.
И тогава купувача ще има доста проблеми и ще яде дървото, дори и да има пълномощно и документи.
За да ти е мирна главата, регистрирай я на твое има, не вярвам да е повече от 100лв.
 
От: Покупка на кола без прехвърляне на собственик?

Колега имам една Алфа 156 1.8 бензин 2000 г.
Запорирана е от НАП не мога да я продам, но мога да ти я дам за 500 лева да я караш и като ти е кеф да я хвърляш, само да ми изпратиш номерата и талоните да мога да я отпиша един ден.

Ако имаш интерес пиши Л.С.
 
Моля за помощ, реших да си продам първата кола на мой приятел. Дадох му я уж да я кара на сервиз (Най-малоумното нещо, което съм правил), все пак ми е ''Приятел" и ми каза, че до седмица ще ми даде парите, мина се месец и все още не ми даваше никакви пари а само ме залъгваше, на втория месец ми се висна на вратата да ми иска пари на заем, тогава вече ми падна пердето и стана каквото стана. Разбира се спря да ми говори след това, а аз не спрях да го търся, но този човек всяка потъна в дън земя. Сега разбрах, че я е продал на някъв си, а пък този някъв си я е дал за скрап. Колата не е прехвърлена и всички документи са в мен, има ли какво да направя, с бой не става, да се опитвам ли да го съдя?
 
Обяви я за открадната. Според мен малко е късно, ако е разфасована и предадена за скрап. Но все пак, и нямаш ли някакъв документ, който показва, че имате някакви отношения по случая с продажбата. Ако не, за жалост нищо. Допитай се до някой правист и виж какво можете да измислите. Според мен този трябва да си го отнесе подобаващо. И що за идиот трябва да си, за да направиш такова нещо.
 
Обяви я за открадната. Според мен малко е късно, ако е разфасована и предадена за скрап. Но все пак, и нямаш ли някакъв документ, който показва, че имате някакви отношения по случая с продажбата. Ако не, за жалост нищо. Допитай се до някой правист и виж какво можете да измислите. Според мен този трябва да си го отнесе подобаващо. И що за идиот трябва да си, за да направиш такова нещо.
Благодаря за съвета.
П. С. Не съм идиот, аз съм краля на идиотите, по-тъпо животно от мен не се е раждало
 
Благодаря за съвета.
П. С. Не съм идиот, аз съм краля на идиотите, по-тъпо животно от мен не се е раждало
Не бъркай идиотизма с наивност и влагането на прекалено доверие в някой, показал, че може да е в приятелския ти кръг. Това е добродетел, но и глупост в завишени нива. Казвам го от собствен опит. И аз съм го ял така. :) Не точно с кола, с пари. Но все тази, живота е един и се живее сега. Виж какво може да ти съдейства някой адвокат и той най-добре ще ти даде правен съвет как да го привикаш да заплати за всичките мизерии. ;)
 
върви в кат и я бракувай, кажи че ще стои на село и дай адреса, носи талоните и си готов
 
Б
Не бъркай идиотизма с наивност и влагането на прекалено доверие в някой, показал, че може да е в приятелския ти кръг. Това е добродетел, но и глупост в завишени нива. Казвам го от собствен опит. И аз съм го ял така. :) Не точно с кола, с пари. Но все тази, живота е един и се живее сега. Виж какво може да ти съдейства някой адвокат и той най-добре ще ти даде правен съвет как да го привикаш да заплати за всичките мизерии. ;)
Благодаря за съвета.
 
НЕ
 
Б

Благодаря за съвета.
Трябваше да усетя тая измет от рано, обясняваше ми някви глупости, че за да я заведе на сервиз му трябвали малък и голям талон, добре, че чак толкова изтъпял не бях
 
Трябваше да усетя тая измет от рано, обясняваше ми някви глупости, че за да я заведе на сервиз му трябвали малък и голям талон, добре, че чак толкова изтъпял не бях
А тея които приемат коли за скрап не търсят ли някви документи? Или пак забравих, че сме в България и закони тук няма?
 

Горе