Покупка на фотоапарат от Usa

penev75

Member
Колеги
Харесал съм си фотоапарат Panasonic TZ5 . В Техномаркета струва 700 лв. Намерил съм го в няколко електронни магазини в USAза между 300 и 350 $. Някой който си е купувал електронно неща извън ЕС може ли да каже какви са евентуалните ми проблеми ако си го купя от САЩ. Лично съм си купувал много неща от Европа и никога не съм имал проблеми с доставките.
 
ми аз от сащ си купих няколко часовника и очила и ми дойдоха без проблеми , но защото като стойност беше зададена под 100 евро ... принципно най-очаквано е да ти се обадят от митницата да отидеш да си платиш ддс и да си вземеш апарата (мито за такъв тип техника няма май)
 
От: Покупка на фотоапарат от Usa

За часовник и очила няма проблем, но за фотоапарат доколкото знам ще трябва да платиш мито.
 
От: Покупка на фотоапарат от Usa

...
Или да намеря някой, който ще си идва тази година и да ми го донесе - без ДДС и без мито.

Май това е най-добрия вариант, и аз търся някой да ми донесе разни неща.
 
От: Покупка на фотоапарат от Usa

А ако е от ЕС, Англия например?
Има ли мито?
 
От: Покупка на фотоапарат от Usa

от ЕС няма мито, от другите страни - над $50, и митото е малкия проблем - само 6% е, но ддс е 20% :shock:
Потърси в ибей, някой корейци или китайци, че американците понякога се правят на много съвестни и нещат да пращат с по-ниска стойност или като "подарък"
 

Горе