Ползвате ли очила при работа на компютър

Видях, че има и хора, които са усетили разлика от предпазните очила 'за монитор', така че явно си е индивидуално. Вероятно има и генетични фактори на някои да им влияе повече / по-малко, чувствителност на ретината и т.н.

Наистина са търсили упорито, десетилетия, но не успяват да намерят.

Късогледството доколкото знам е много често явление при хората, които гледат на близо през голяма част от времето - монитор, книги, документи, все тая. Като механизъм мисля се знае какво се случва, съответно се правят и корекции, а и различните форми са добре описани. Сигурно има изключения и странни случаи, но това е с всички болести / състояния.

Очите ни не са еволюирали да гледат 24/7 на обекти на 50см или ярко светещи в тъмното. Да не говорим, че сега масово децата от 3-4 годишни (а някои и по-рано) зяпат телефони на една педя от лицето си. Аз сложих очила на 25, братовчед ми на 14. Всяко неествествено нещо си има негативните последици.
 
Видях, че има и хора, които са усетили разлика от предпазните очила 'за монитор', така че явно си е индивидуално. Вероятно има и генетични фактори на някои да им влияе повече / по-малко, чувствителност на ретината и т.н.



Късогледството доколкото знам е много често явление при хората, които гледат на близо през голяма част от времето - монитор, книги, документи, все тая. Като механизъм мисля се знае какво се случва, съответно се правят и корекции, а и различните форми са добре описани. Сигурно има изключения и странни случаи, но това е с всички болести / състояния.

Очите ни не са еволюирали да гледат 24/7 на обекти на 50см или ярко светещи в тъмното. Да не говорим, че сега масово децата от 3-4 годишни (а някои и по-рано) зяпат телефони на една педя от лицето си. Аз сложих очила на 25, братовчед ми на 14. Всяко неествествено нещо си има негативните последици.
Има генетични фактори. Не се сещам дали го бях споделил. Едно момиче си оправи зрението след като носи очила две години. Но без да ги сваля. Но все пак става въпрос за лек случай.
Познавах човек, дядо. Който носеше от старите очила. 6-7 диоптъра.
Получи инсулт.
Там е свързано. Епифиза, хипофиза. Или по нандински чакри.
 
очила без диоптър са пълна смешка, инсталирайте си f.lux или ако нямате права в лупата на бозата - change display settings - night light и времевия интервал.
Аз пък откакто инсталирах f.lux развалих и очите и монитораТо не беше нагласяния т.н
Сега пробвам очила и май няма разлика , само дето не ти взима очите.
Работата е в повече почивка или отказ от седене на комп или тв.
Пък, ако е професия-кофти избор.
Де да бяхте депутати.

чудя се дали си струва един такъв проектор

 
Последно редактирано:

Горе