Политическите проблеми на ЕС и България като член на съюза

Неееее! Тук няма централна власт! Напротив това е хаус. За това и испанците се мъчат да и потърсят отговорност, но няма кой да и я потърси. Ако има централизация, знаеш че президента или парламента носи отговорност. Тук няма кой!
Колкото повече държавата/ЕС “взема и раздава”, толкова по-малко остава за производство на реални блага.
 
Колкото повече държавата/ЕС “взема и раздава”, толкова по-малко остава за производство на реални блага.
Всичко е въпрос на законодателство, във всеки случаи!
 
Но на хартия не е възможно някой, който е избран от народа да слугува на малка група от тях. Не, че не се случва.
Именно. На хартия е едно, а на практика може да е доста по-различно.

Но не мислиш ли, че за това сме си виновни ние хората? Защото ние сме масата будали, които сме засегнати и си седим в къщи пред телевизорите и гледаме като "бройлери", които само искат да имат храна и топло легло и си мишкуваме! Народа избира даден човек или по симпатии или за някаква облага - обещания, подкупи и пр.
Аз когато размишлявам по такива въпроси, целта ми е просто да разбера механиката на нещата, а това кой за какво е виновен е съвсем друга тема. Ако мога да дам сравнение, ако гледаш някой лъв да напада и убива сърна, обвиняваш ли лъва за това, смяташ ли го за виновен? Най-вероятно не, защото знаеш че природата е такава, има си природни закони и това е неизбежно. Е, когато събереш на едно място малка група от хора, пари и власт, по едни други природни закони произхождат едни други добре познати последствия. По някаква (отново природна) причина обаче ние хората предпочитаме да си затваряме очите и да вярваме, че тези последствия са невъзможни... за нашия избранник.

Не смятам, че хората са виновни за това, не би трябвало да им е работа да се занимават с политика. Все едно да се питаме дали шофьорите са виновни за дупките по пътищата. Проблеми с властта ще продължава да има, докато е възможно тази власт да се концентрира в малки групи от хора. И е по-добре хората от народа да знаят и да очакват това, за да няма наивни надежди за промяна и неприятни изненади всеки път.

А как да се решат проблемите с властта... не знам точно, но по пътя на логиката би било по-добре да няма възможност властта да се централизира в единици хора. Липсата на власт пък най-вероятно ще означава безцелност и самотек. Истината ще е някъде по средата. Трябват повече защитни механизми и със сигурност прозрачност.
 
Да... в работещи компании.
След, като държавата, която има участие в дадена компания не може да допринася за развитието на компанията, в някои случаи я продава, или продава дялове. За да не може, или не може, т.е. са недакърници, или не иска.
 
След, като държавата, която има участие в дадена компания не може да допринася за развитието на компанията, в някои случаи я продава, или продава дялове.
Би ли ми дал пример с 5 големи държавни компании, които се развиват и работят добре? В България може и една такава да ми дадеш, че не се сещам.
 
Именно. На хартия е едно, а на практика може да е доста по-различно.


Аз когато размишлявам по такива въпроси, целта ми е просто да разбера механиката на нещата, а това кой за какво е виновен е съвсем друга тема. Ако мога да дам сравнение, ако гледаш някой лъв да напада и убива сърна, обвиняваш ли лъва за това, смяташ ли го за виновен? Най-вероятно не, защото знаеш че природата е такава, има си природни закони и това е неизбежно. Е, когато събереш на едно място малка група от хора, пари и власт, по едни други природни закони произхождат едни други добре познати последствия. По някаква (отново природна) причина обаче ние хората предпочитаме да си затваряме очите и да вярваме, че тези последствия са невъзможни... за нашия избранник.

Не смятам, че хората са виновни за това, не би трябвало да им е работа да се занимават с политика. Все едно да се питаме дали шофьорите са виновни за дупките по пътищата. Проблеми с властта ще продължава да има, докато е възможно тази власт да се концентрира в малки групи от хора. И е по-добре хората от народа да знаят и да очакват това, за да няма наивни надежди за промяна и неприятни изненади всеки път.

А как да се решат проблемите с властта... не знам точно, но по пътя на логиката би било по-добре да няма възможност властта да се централизира в единици хора. Липсата на власт пък най-вероятно ще означава безцелност и самотек. Истината ще е някъде по средата. Трябват повече защитни механизми и със сигурност прозрачност.
Прости ми че няма да се съглася с примера ти за лъва и сърната, но тук не говорим за природа. В природата нещата са прости и ясни, там всеки спазва законите на природата. Докато при нас човешкото общество, ние си създаваме правилата и не си ги спазваме. Защото както се съгласихме на хартия всичко е приказка, но на яве не точно! Всички вкупом сме си виновни, че позволяваме шепа народ на ни манипулират, и да създават законите така, че те да просперират на наш гръб. Но съм съгласен, че не ние сме хората които можем да решим този проблем с постовете си в този форум. Но можем да ги набележим, и по-умните от нас да намерят изход от ситуацията! Определено съм съгласен, че трябва някой да управлява, защото безвластието е равносилно на анархия. От анархията никой не печели. Прозрачността е в основата на всичко! Защото "прекрасната госпожа " е сключвала договори чиято секретност изтича чак след 2060 г. А тогава тя едва ли ще може да понесе отговорност. Но прозрачността, отново трябва ние да си я изискваме...
 
Би ли ми дал пример с 5 големи държавни компании, които се развиват и работят добре? В България може и една такава да ми дадеш, че не се сещам.
За Български енергиен холдинг чувал ли си :)
 
За Български енергиен холдинг чувал ли си :)
остави го Графикса незнае на кой свят живее, аз мога да му изредя поне 20 БГ големи държавни компании които просперират като почнеш от хранително вкусовата промишленост , енергетика , язовири и каскади за поливане и т.н.
 
Прости ми че няма да се съглася с примера ти за лъва и сърната, но тук не говорим за природа. В природата нещата са прости и ясни, там всеки спазва законите на природата. Докато при нас човешкото общество, ние си създаваме правилата и не си ги спазваме.
Ние си създаваме правила, но ни е в природата да не ги спазваме. Хората може да сме малко по-интелигентни от животните, но ние всички се раждаме с този базов софтуер, който ни кара при определени ситуации да реагираме по един и същи начин. Така че най-общо ние сме точно като животните в природата - движим се от някакви страсти и емоции, постоянно правим грешки, и това е напълно нормално и очаквано, защото е част от софтуера.

Товята реакция на отказ също е част от софтуера, част от нашата природа. Не искаш да приемеш някаква идея, която наранява чувствата ти, затова упорстваш. Нормално. Сигурно си мислиш "Хората които не следват правилата, те са ненормални, мозъка им е повреден, не са част от човешката природа.". Но понякога хората не следват правилата и това е напълно нормално и част от природата.

Хората крадат, нараняват и убиват. И отново, колкото и далече да ти се виждат такива неща от твоите правила, те са част от човешката природа. Така сме направени, че при определени условия крадем, нараняваме и убиваме. Ти като човек също имаш заложени тези характеристики. Ти си напълно способен да крадеш, нараняваш и убиваш. Може в момента да не са отключени и да не правиш такива неща, но хипотетично при определени условия и достатъчно ниво на психопатия биха се отключили.

Та колкото и да не ти се иска, хората са способни да злоупотребяват с власт. Ама толкова са способни, че злоупотребата е default-ното ни състояние. Странното ще бъде ако дадеш на някой власт и той не злоупотреби, тогава имаш извънредна ситуация. Правилата кучета ги яли.

...на хартия всичко е приказка, но на яве не точно!
Именно. "на хартия" = правилата, "на яве" = човешката природа.
 
Определено съм съгласен, че трябва някой да управлява, защото безвластието е равносилно на анархия. От анархията никой не печели. Прозрачността е в основата на всичко!
От Уикипедия: Анархията (на гръцки: αναρχία, „без владетели“, „безвластие“) (αναρχίζοντας, „без начало“) е форма на обществено устройство, в която отсъстват институции на властта.

По дефиниция анархията е безвластие. Обикновено схващането е, че анархията означава безредици, едва ли не зомби апокалипсис, май и ти така го разбираш. Но анархията означава просто безвластие.
 
За Български енергиен холдинг чувал ли си
За енергийните дружества е ясно, даже подкрепям да са държавни въпреки че и там, някои от дружествата отчитаха големи загуби през годините - НЕК, Мариците, другите са малко или много монополисти на БГ пазара, остава и те да са на загуба. Да видим дереджето в държавните болници, БДЖ, Пощи, ВИК, ГУСВ, София Тех Парк, ДП "ПРИСТАНИЩНА ИНФРАСТРУКТУРА", БРР, Столичен автотранспорт, Автобусни превози и тн.





 
Последно редактирано:
От Уикипедия: Анархията (на гръцки: αναρχία, „без владетели“, „безвластие“) (αναρχίζοντας, „без начало“) е форма на обществено устройство, в която отсъстват институции на властта.

По дефиниция анархията е безвластие. Обикновено схващането е, че анархията означава безредици, едва ли не зомби апокалипсис, май и ти така го разбираш. Но анархията означава просто безвластие.
Напротив, знам какво значи. И се старая да използвам този контекст!
Ние си създаваме правила, но ни е в природата да не ги спазваме. Хората може да сме малко по-интелигентни от животните, но ние всички се раждаме с този базов софтуер, който ни кара при определени ситуации да реагираме по един и същи начин. Така че най-общо ние сме точно като животните в природата - движим се от някакви страсти и емоции, постоянно правим грешки, и това е напълно нормално и очаквано, защото е част от софтуера.

Товята реакция на отказ също е част от софтуера, част от нашата природа. Не искаш да приемеш някаква идея, която наранява чувствата ти, затова упорстваш. Нормално. Сигурно си мислиш "Хората които не следват правилата, те са ненормални, мозъка им е повреден, не са част от човешката природа.". Но понякога хората не следват правилата и това е напълно нормално и част от природата.

Хората крадат, нараняват и убиват. И отново, колкото и далече да ти се виждат такива неща от твоите правила, те са част от човешката природа. Така сме направени, че при определени условия крадем, нараняваме и убиваме. Ти като човек също имаш заложени тези характеристики. Ти си напълно способен да крадеш, нараняваш и убиваш. Може в момента да не са отключени и да не правиш такива неща, но хипотетично при определени условия и достатъчно ниво на психопатия биха се отключили.

Та колкото и да не ти се иска, хората са способни да злоупотребяват с власт. Ама толкова са способни, че злоупотребата е default-ното ни състояние. Странното ще бъде ако дадеш на някой власт и той не злоупотреби, тогава имаш извънредна ситуация. Правилата кучета ги яли.


Именно. "на хартия" = правилата, "на яве" = човешката природа.
За човешката природа, на където отива разговора е много по-тежка и обхватна тема. Тъй като ние хората изначално сме си бунтари и не обичаме правила и окови! Въпреки че в последните години все повече се превръщаме в бройлери. Защото почваме да гледам да минаваме между капките ако може но да се докопаме до нашето си. Или казано направо на сме сити и задоволени, пък това правата ни кучета ги яли! Но това да си бунтар и да се противиш и това да крадеш и убиваш за пари са коренно различни неща. Съгласен съм, че всеки го има заложено това да краде и убива, но това не го оправдава да го права. Особено в ситуацията която обсъждаме. Все пак ти каза, че ние хората сме по-виша форма на живот от животните! А, тук ставаше въпрос за това как една жена еврокомисар се облагодетелствала за сметка на здравето ни, на всички хора в ЕС. Няма оправдание за това да си играеш с човешки животи, а в случая даже и на деца!
Не съм наивник, известно ми е как се случва всичко, но ми се иска поне мъничко политиците да са по-човечни!
 
Все пак ти каза, че ние хората сме по-виша форма на живот от животните!

Пример от тази сутрин: мангалите, дето минават да сметосъбират, си качиха в камиона един якичък пън от дървата на комшията. Докато изляза да ги видя какво правят, те се намятаха на камиона и забрулиха по пътя.

Проблемът обаче не е мангалите, а в комшията и такива като него. След като му казах какво е станало, той поцъка с език, вдигна рамене и си се прибра у дома. В този случай трябва да пусне жалба до общината, за да уволнят циганите. Следващите назначени на тяхно място, щат - не щат, ще внимават. Поне така мисля...
 
А, тук ставаше въпрос за това как една жена еврокомисар се облагодетелствала за сметка на здравето ни, на всички хора в ЕС. Няма оправдание за това да си играеш с човешки животи, а в случая даже и на деца!
Не съм наивник, известно ми е как се случва всичко, но ми се иска поне мъничко политиците да са по-човечни!
Идеята на всичките ми предишни постове е да кажа, че има обяснение на това защо госпожата еврокомисар е способна да прави това и защо го прави. Накратко - госпожата е психопат и е само видимата част от група психопати с власт и контрол над правителства, медии и т.н. Разбира се, това звучи твърде конспиративно и казано толкова директно наранява крехките чувства на тези, които смятат че такъв вид организация с толкова много власт е невъзможно да съществува. Затова за тях остава другото ми обяснение - госпожата е психопат, но е толкова яка, доминантна и секси, че тия които нормално биха критикували поведението й толкова много й се кефят, че не смеят да се противопоставят. Ако и това обяснение не е достатъчно добро, всеки може да си измисли друго, но в края на краищата фактите са си факти и поражения са нанесени.

Госпожата и другите като нея няма да бъдат наказани, колкото и да ти се иска да бъдат. Ако си направиш проучване, след края на 2 световна, повечето SS нацисти са минали между капките и са продължили живота си. Така че аз поне вярвам повече в превенцията, отколкото в наказанията. Но все пак политиката е пълна с психопати, а да искаш от огромно гнездо психопати да се държат по-човечно е леко нереалистично. Според мен обаче те въпреки всичко се очовечават с времето, само че мноооого бавно и несигурно. Засега народа им е най-големия потенциален коректив, обаче народа (в глобален мащаб, не само бг) е глупав и търпи, така че ще минат още доста години в такава политико-народна борба. Евентуално някога в далечното бъдеще очаквам народите да намерят по-добър начин на управление. Но както виждаш по себе си, в момента дори мисълта за нещо по-различно от стандартното психопатско управление е невъзможна. Затова политиците ще продължат да си психопатстват, народите ще продължат да си мрънкат и чат пат да разтоварват напрежението с разни протести, а в най-добрия случай нещата ще се подобряват мноооого бавно във времето.

Цялата работа е като една токсична връзка между слаба жена и насилник. Жената се надява той да се промени и не вижда друго решение, той разбира се не ще да се променя, а страданията си продължават.
 
Последно редактирано:
Пример от тази сутрин: мангалите, дето минават да сметосъбират, си качиха в камиона един якичък пън от дървата на комшията. Докато изляза да ги видя какво правят, те се намятаха на камиона и забрулиха по пътя.

Проблемът обаче не е мангалите, а в комшията и такива като него. След като му казах какво е станало, той поцъка с език, вдигна рамене и си се прибра у дома. В този случай трябва да пусне жалба до общината, за да уволнят циганите. Следващите назначени на тяхно място, щат - не щат, ще внимават. Поне така мисля...
Ами българите сме си такива, за съжаление имаме голяма степен на търпимост! А трябва наистина да пусне жалба, защото бездействието също е подсъдно. Така насърчаваме крадците!
 
В този случай трябва да пусне жалба до общината, за да уволнят циганите.
Ами българите сме си такива, за съжаление имаме голяма степен на търпимост! А трябва наистина да пусне жалба, защото бездействието също е подсъдно. Така насърчаваме крадците!
Значи комшията отива в районното, там казва "Комшийката видяла как някакви мангали гепили един мой пън", при което викат Нанди да обясни как изглеждат тия мангали, тя вдига рамене и вика "Не знам, изглеждаха като мангали", после и тия от районното вдигат рамене, защото е ясно че в съда от "тоя чул, оня видял" само адвокатите ще спечелят... обаче какъв удобен случай да изкритикуваме целия български народ, че бездейства! Така променяме ли нещо наистина, или само ни става по-хубаво от това че сме намерили още една възможност да измрънкаме?
 
Идеята на всичките ми предишни постове е да кажа, че има обяснение на това защо госпожата еврокомисар е способна да прави това и защо го прави. Накратко - госпожата е психопат и е само видимата част от група психопати с власт и контрол над правителства, медии и т.н.
Тук ми харесва как мислиш! Но чак психопати? Това е вид заболяване, и оправдание за действието. Аз не бих оправдал тази жена с заболяване, а с алчност. Но да, колкото и да навлизаме в конспиративните теории според мен също е така! Има шепа хора които дърпат конците, ако не беше така нямаше да има множество парадокси както в ЕС, така и тука, така и навсякъде по света! Според мен са малко държавите които не са засегнати от тези задкулисници!
другото ми обяснение - госпожата е психопат, но е толкова яка, доминантна и секси, че тия които нормално биха критикували поведението й толкова много й се кефят, че не смеят да се противопоставят.
ур.jpg
Вярваш ли си? Ха-ха-ха!
 

Горе