Извинявам се че се намесвам в темата, но мисля че имам право на отговор след направените нападки и копирания текст от друга по стара тема.
Разбира се всеки има право лично мнение, но нека е подкрепено с факти.
Надявам се ще ми позволите да се обоснова и аргументирам от името на компанията, за която работя - ICN.Bg
1. Поддържаме сайтове с доста по голяма натовареност от 1000 уникални посещение на ден. С удоволствие бих Ви предоставил такива, но нямам позволение от страна на собствениците им. Това разбира се може всеки да провери в различни сайтове, които правят lookup на DNS-ите на даден сървър. Ето и един от тях:
http://whois.webhosting.info/91.215.216.38 като тук може да се постави IP адреса на всеки доставчик и да се прегледат сайтовете, които хоста.
Може да се намерят десетки примери за сайтове с над 2-3 хил. посещения, че и повече.
2. Относно registrator.bg и "изтичането на пароли" аз мога да подам доста информация, разбира такава, която не е конфиденциална. Аз лично съм подавал информация на собственика за пробива с POST заявка на приложението, което използва. Още през времето през, което се получи този пробив в приложението на registrator.bg се появиха разни теми по разни форуми, но не очаквах, че в този форум може да се гледа толкова наивно на нещата. По никакъв начин не проблема не идва от сървър на
ICN.Bg или въпросните mod_basedir. Ако се допитате до самите registrator.bg, както и до самите им разработчици вероятно, може ще споделят, за пропуски в кода, които са довели до изчитане на hash и md5 суми на пароли, както чрез декодирането им се получава не оторизиран достъп от трети лица до панела за управление на на домейни. Също могат да споменат и това, че нашият екип им предостави информация за това как да защитят приложението си максимално бързо.
Тук е момента да спомена че
ICN.BG е единствената фирма в България(без да съм напълно сигурен), която си плаща на Американски компании за Одит на сървърното оборудване, както и за стрес тестове. Всеки сървър преминава подобни тестове, за което се издава сертификат за сигурност.
3. Относно overselling-а, прилагам отново горния линк
http://whois.webhosting.info/91.215.216.38, в който може да се провери колко активни сайта има на всеки отделен сървър, на всяка хостинг компания. Това е публична информация и всеки може да провери колко още сайта има на сървъра, който го обслужва (разбира се ако не ползва Dedicated IP). Ако се направи съпоставка, може да се забележи, че на сървърите, поддържани от ICN.Bg има доста по-малко сайтове при използването на идентичен хардуер, което води до доста по-голям резерв и буферинг.
Всичката подадена от мен информация е лесно проверима и напълно публична. Извинявам се за дългия отговор, но бях длъжен да дам такъв на цитирания от мен пост.