Помощ при избор на доставчик.

Eragon

New Member
Добър ден. Търся си хостинг, на който да мога да пусна няколко симулации, които изискват много натоварване на процесора и то за доста дълго време. Прегледах по-известните хостинг провайдери, но те искат безбожни цени или имат някакви страни ограничения на това, колко време можеш да натоварваш процесора, което мен не ме устройва. Преди два месеца, когато си правих моят сървър си взех raiser-и от MaxCloudOn и забелязах, че те предлагат наети сървъри. Те твърдят, че нямат ограничения, но какво се твърди и какво е истина са две различни неща. Въпросът ми е дали, някой от тук ги е ползвал, понеже видях, че са българи и си мисля, че има по-голям шанс някой тук да ги е ползвал от колкотo, ако питам в чуждите сайтове. И ако не сте, някакви препоръки?
 
DOMAIN NAME:maxcloudon.bg
(maxcloudon.bg)
registration status: busy, active

requested on: 15-12-2021 13:38:01 EET
processing from: 15-12-2021 13:38:01 EET
initially activated on: 16-12-2021 13:59:03 EET
activated on: 16-12-2021 13:59:03 EET
expires on: 15-12-2026 23:59:59 EET
Кога почнаха, кога ги намери, кога ги тества?!
Съмнителна работа :rolleyes:
 
И сайта им изглежда скалъпен за 1 ден. :)

DOMAIN NAME:maxcloudon.bg
(maxcloudon.bg)
registration status: busy, active

requested on: 15-12-2021 13:38:01 EET
processing from: 15-12-2021 13:38:01 EET
initially activated on: 16-12-2021 13:59:03 EET
activated on: 16-12-2021 13:59:03 EET
expires on: 15-12-2026 23:59:59 EET
Кога почнаха, кога ги намери, кога ги тества?!
Съмнителна работа :rolleyes:
Както се вика, направо да пуска линка и да не ни занимава с обеснения. :)
 
maxcloudon.com
Expires On
2027-11-13
Registered On
2018-11-13
Updated On
2021-08-28

1. Аз обикновено не гледам кога хората са си регистрирали сайтовете.(но може и да трябва да почна)
2. Не съм ги тествал, затова питам.
3. Ако Ви се е налагало да си търсите raisers е доста вероятно да сте се натъквали на тях. Под домейна е riser.maxcloudon.com --- няма да го линкна директно, че да не кажете, че пак за линк го правя. :)

Мерси за отделеното време.
 
И как точно привлякоха вниманието ти? И какво точно търсиш? Не ми става ясно. Или просто да се разпишем за нещо, което не сме засичали никога, поне аз де.
 
Както казах, трябва ми нает сървър, на който да пускам симулации (мисли Prime95 като натоварване). Аз имам малък GPU server , но за съжаление някой от програмите не са оптимизирани за GPU изчисления и трябва да се ползва CPU, което ми блокира целия компютър и реших да си наема един сървър за това. Както казах по-горе ги намерих, като си купувах GPU riser, и аз поне като видя поддомейн обикновено проверявам и главният домейн. Какво ме привлече - цените им изглеждат добри в сравнение например с Hetzner или OVHcloud, но най-вече твърдението "Неограничено процесорно време". Защото повечето твърдят това, но в условията за ползване има някакви ограничения. Тук само пише, че не може да се ползва за добив на крипто валута. Та въпросът ми беше и си остава дали някой ги е ползвал и дали това твърдение е вярно. И ако ги е ползвал дали машините се държат стабилно.
Така като гледам първите реакции очевидно не сте. И все пак благодаря за отделеното време.
 

Горе