По 10 000 евро от ЕС за сайт на малка фирма

Дано успят да хвърлят повече светлина върху този проект. Предполагам, най-добре ще бъде, ако някой от програмата успее да драсне няколко изречения тук. Аз мисля, че всяка фирма тук може да намери поне по 5 бизнеса искащи и в същото време нямащи сайт.

Негативното настроение спрямо тези проекти е изцяло такова поради това, че в повечето случаи обикновена фирма не стига до класиране, да не говорим за взимане на проект. Силно се надявам да не е така тук и в бъдеще. За това всякаква информация ще успее да хвърли малко оптимистичен заряд над тази инициатива, а това стане ли, вярвам че и за напред хората ще го помнят, както помнят лошия опит. Нали, изключвам факта, че българина е негативно настроен човек. Взимам себе си, например. Никога не гледам негативно в началото, докато не видя на къде ще задуха вятъра.

@mantaman, хората тук не са упорити магарета, а просто изпатили си очевидци. Да, очевидци, защото нещата се случват, а те седят в страни безпомощни. Това ги е обезверило в голяма степен. Не е защото просто си хейтят за спорта. Веднъж съм кандидатствал за една поръчка и не успях да разбера какво се случва докато не звъннах след 1 месец и сам не разбрах, че друга фирма го е спечелил по по-ниска цена. Нямам проблем с това и никога не съм имал, но от 2-3ма участника, нямаше да е лошо да уведомят участниците какво се случва след одобряването на дадена фирма. Все пак си си направил труда да събираш документи и да ги пускаш. В знак на признание поне това можеха да направят, нали?
 
От: По 10 000 евро от ЕС за сайт на малка фирма

Просто трябва да разбрете кой са координаторите на програмата “Иновации и конкурентоспособност” ....
.. и да проверите имате ли роднини сред тях, и също така какви са им комисионите.

И малко за мантата: След като приключи тоя проект, съм 100% сигурен, че парите ще са обрали близки до партията майка фирми. Голяма част създадени само с тая цел.

Един вид: Нищо ново под слънцето :).
 
От: По 10 000 евро от ЕС за сайт на малка фирма

Блинки аз ги разбирам много добре - Напълно са прави и съм сигурен че и този проект няма да е изключение - Реално много малко хора ще могат да се възползват от него и то сигурно само с връзки или много голям инат.

Обаче е наивно и детинско да се мисли че всеки де що има фирма ще отиде с един фърчащ договор и ще му сипят едни кинти - Такива пари никога не са се взимали лесно и със сигурност риска няма да е оправдан.

Защото преди да стигнеш до заветните кинти задължително ще си се набутал поне 1000лв - И нямаш никаква гаранция че въобще ще се класираш - А в 99% от случаите 1000лв са достатъчни за приличен сайт.
 
От: 10 000 Евро за сайт

може би админа трябва да обедини двете теми.
Лошото в цялата работа е, че реално ще се възползват само подбрани фирми. Които естествено няма да смогнат на цялото количество и ще наемат подизпълнители, въпроса е колко ще им се откъсне от сърцето за да платят на подизпълнителя.
 
От: По 10 000 евро от ЕС за сайт на малка фирма

доста интерестно звучат нещата "координаторите на програмата “Иновации и конкурентоспособност”", "Одобрените фирми са персонални за всеки кандидат съответно тази с най-добра оферта" и разбира се "консултант по европректи"


Кое не ти е ясно: Твоята фирма кандидат за проекта иска оферти от 3 фирми за изработка на сайт, печели най-изгодната оферта. Консултанстки фирми за европропекти в БГ бол има добри има и лоши, но не всеки булгаристанец зане какво бизнес план, оферта, искане за оферта и т.н. необходими документи. Хората които се занимват с одобернеие на тези проекти как да ги наричаме бармани или чистачки?

Да не мислите, че някой ще даде на всяка участвал фима по 10 000 ще има някой с 2 - 3 - 5 хиляди всичко е въпрос на оферти от фирмите изпълнители
 
те питаха за обратното понеже и аз без да съм си пил кафето го разбрах че фирмата ти за дизайн трябва да е удобрена за да вземат оферта от нея и идеята е как се става удобрена фирма
 
Въпросът: По 10 000 евро от ЕС за сайт на малка фирма

те питаха за обратното понеже и аз без да съм си пил кафето го разбрах че фирмата ти за дизайн трябва да е удобрена за да вземат оферта от нея и идеята е как се става удобрена фирма

То това реално е кл. въпрос, който е интересен за всички. ;)
 
От: Re: По 10 000 евро от ЕС за сайт на малка фирма

те питаха за обратното понеже и аз без да съм си пил кафето го разбрах че фирмата ти за дизайн трябва да е удобрена за да вземат оферта от нея и идеята е как се става удобрена фирма

До сега не съм разбрал за програма кояот да работи с точно определена фирма, едва ли е като случая с УникредитБулбанг в Бургас
 
От: По 10 000 евро от ЕС за сайт на малка фирма

От цялата работа ще загубят почти 90% от фирмите, които се занимават с уеб дизайн услуги. Всички ще си направят сайтове по тая програма и за тях няма да има клиенти в следващите месеци, а за някои дори никога повече.
 
От: Re: По 10 000 евро от ЕС за сайт на малка фирма

Да, ето това е хубава новина, но как да стигнем до повече информация. Фирмите да си приготвят "рамковите" оферти и да седят на изчакване. Но е хубаво изпълнителите да се запознаят с тази процедура и всичко, не за друго, а защото това ще е идеален момент да направят хубави сайтове за клиента си. А не някакъв Франкенщайн за 500 лева. :) Хахаха, или за 300 или 100 лева. Хубавите неща струват пари и това си е.

Няма какво честито, това е за всяка фирма, която има история, има клиенти, които могат да минат по тази програма и реално могат да изпълнят това. За жалост, единственото което би отказал клиента или казано по техен език - възложителя е, че схемата ще е на възстановяване на средствата. Демек, дава на изпълнителя 10К евро за сайта, и след протоколи, документи и куп други доказателства, те му възстановяват парите. Не е никак зле. Но логиката е кофти тук. Защо ли? Защото, ако такива фирми имаха 10 000 евро кеш, нямаше да допрат до този проект. Но все пак ги има и такива тарикати, които ще се възползват. Защо ли? Защото това е реално цената на един доста добър сайт.

Сега остава и да се събере повече инфо. Иначе, аз го четох в Мениджър. :)

Ако е с ваучери, би трябвало да е като обучителните програми по "Развитие на човешките ресурси", получваш ваучера, избираш си от списък с фирми, поръчваш си продукта, даваш им ваучера и след това Оперативанта програма осребрява на фирмата изпълнител ваучера, а не ти да трябва да даваш 10 000 евро и да чакаш на теб да ти го осребрят.
 
От: От: Re: По 10 000 евро от ЕС за сайт на малка фирма

До сега не съм разбрал за програма кояот да работи с точно определена фирма, едва ли е като случая с УникредитБулбанг в Бургас

Има... Аз мога и Аз мога повече бяха със списък на фирми изпълнители.
 
От: По 10 000 евро от ЕС за сайт на малка фирма

Помолих хора занимващи се с проекти да проверят и веднага след като получа информацията ще в споделя в темата
 
От: По 10 000 евро от ЕС за сайт на малка фирма

Ми още няма информация :
У нас ваучерите за разработване на сайт вероятно ще се раздават по схеми от новата оперативна програма “Иновации и конкурентоспособност” (2014-2020 г.)

Фирмите, които ще имат права да получават ваучери ("вероятно") ще трябва да кандидатстват по мярка от тази програма. Доста набързо решихте, че всичко е опорочено.
 
От: 10 000 Евро за сайт

Не забравяйте, че при такова финансиране винаги става дума и за "връщане" ;)
 
От: По 10 000 евро от ЕС за сайт на малка фирма

Манта, и това не съм си го помислял, но ако трябва да избирам между двете позиции - парите ще отидат при "определени" фирми или че ще мине честно и всеки ще има възможност, познай на кое ще съм. Всеки друг, който е на другото е или голям оптимист или късопаметен. :)

Тези пари, които ще вземат т.нар. "одобрени" фирми ще бъдат изхарчени в една много ясна посока и това няма да е реинвестрането, може да се обзаложим. Все пак за тях това е и малка далавера. Къде, къде по-големи кражби са се случвали. Чак Мадарския конник проплака от логото и портала. А Витоша изригна от кеф, че 2 профила се търгуват за по 50К. :)

Не всичко е опорачено, поне не още. Ние само си дрънкаме тук. ;)
 
От: По 10 000 евро от ЕС за сайт на малка фирма

Не всичко е опорачено, поне не още. Ние само си дрънкаме тук. ;)

;) сещаш ли се какво е казала Айше на Манго в онзи виц? "А дано, ама надали"
 

Горе