Превод на Wordpress тема

nikolai.mt

Well-Known Member
Здравейте предприемачи,

Моля за съвет, как най-лесно да преведа една тема на български език. В папката на самата тема няма езиков файл, няма директория "languages" или "localization". Следва ли да създам такава папка в директорията на темата, или главната директория на WP където има папка "languages" да работя с .ПО файла? Моля за малко насоки и настъвления, превеждал съм преди, но сега нещо ми се губи нишката. Мерси предварително на отзовалите си :rolleyes:
 
От: Превод на Wordpress тема

Здравейте предприемачи,

Моля за съвет, как най-лесно да преведа една тема на български език. В папката на самата тема няма езиков файл, няма директория "languages" или "localization". Следва ли да създам такава папка в директорията на темата, или главната директория на WP където има папка "languages" да работя с .ПО файла? Моля за малко насоки и настъвления, превеждал съм преди, но сега нещо ми се губи нишката. Мерси предварително на отзовалите си :rolleyes:
Пусни един grep на директорията с темата за __(, _e(, load_theme_textdomain. Ако няма темата е шит и не е правена с идея за локализация.
 
От: Превод на Wordpress тема

Не разбрах има ли .по файл някъде. Ако има го превеждай и си го пази на компютъра и при всеки ъпдет просто си го сменяй. Ако няма зарязвай темата и търси друга.


Може да пробваш да създадеш БГ-бг папка с превод, но едва ли ще го захване ако няма Ен папка.
 
От: Re: Превод на Wordpress тема

Има, как да няма - http://bg.wordpress.org/docs/bulgarisation/

En папката си е дефолтна - по подразбиране.

Кое точно искаш да се преведе? Бутони, уиджити?
До колкото разбрах иска да си преведе темата :D
 
Искам да преведа бутони, уиджети и т.н. Дори в контрол панела на темата има опция за превод, но не сработва. По принцип си превеждам темите досега, ровейки из кода, но с тази тема имам проблем и не мога да открия местата. С по файла ще стане ли със сигурност? Темата е тая htt p:/ /templatic.com/magazine-themes/ magazine-wordpress-theme
 
От: Re: Превод на Wordpress тема

Искам да преведа бутони, уиджети и т.н. Дори в контрол панела на темата има опция за превод, но не сработва.
Няма как да я разгледам, а без да видя акъл не мога да дам. Ама щом си броил 35$

Excellent Support
If you are in need of help, then just create a support ticket by logging in to your member area.

Точно това не трябва да правиш
По принцип си превеждам темите досега, ровейки из кода, но с тази тема имам проблем и не мога да открия местата. С по файла ще стане ли със сигурност? Темата е тая htt p:/ /templatic.com/magazine-themes/ magazine-wordpress-theme
 
От: Превод на Wordpress тема

Ако съпорта не помогне драсни 1 лс с .po файла да ти гопреведа, ако нещо не можеш да се оправиш.

Иначе теми не се превеждат от кода, понеже при ъпдейт всичко замиава. Трябва да има .pot файл от който да създадеш bg-BG.po и bg-BG.mo в тях ти е самия превод - в него са записани българските имена и променливите с които се свързват в кода. Превежда се със специална програмка - poedit има я в интерент напълно безплатна е. Ако няма .пот и папка за езикови пакети, а в самата папка има един .po файл просто го преведи с poedit и си го запази на компютъра и при ъпдейт го качвай наново. Мисля че няма да има ъпдейти по тази тема, понеже е доста старичка, въпреки че изглежда добре. Ако имаш въпроси, пиши тук.
 
Сега им пиша, ще споделя какво се с случило, а ако не се получи kamentk ще ти пиша за помощ, но мисля че ще се справя с поедит. Мерси за отговорите!
 
От: Re: Превод на Wordpress тема

nikolai.mt каза:
Здравей, заповядай линк за сваляне ..., писах на съпорта и ми пуснаха да прочета това (http://templatic.com/docs/how-to-localize-templatics-wordpress-themes/), което нещо не ми се получава. Дали трябва да направя папка "език" в темата и там да сложа по и мо файлове, или в основната папка на самия Уордпрес?? Нещо не мога да се справя.
Отговарям ти направо в темата

Не знам защо е е това мазало и не ми се търси. Просто ти направих един .po файл
Свали го, преведи си нещата с PoEdit и го качи получения bg_BG.mo в поддиректория lang на темата
Във functions.php на ред 7 замени
PHP:
load_theme_textdomain('default');
с това
PHP:
load_textdomain( 'default', TEMPLATEPATH.'/lang/bg_BG.mo' );

PS: доста дърводелско като изпълнение е това, което дават като указания и е далече от правилния начин да се прави. Основно май си правят реклама на тотално безполезния плъгин за преводи, от който може да има нужда само при некадърно направени теми
 
Привет, но самата тема няма директория lang? Да създам ли такава директория и точно как да я кръстя?
 
От: Re: Превод на Wordpress тема

Привет, но самата тема няма директория lang? Да създам ли такава директория и точно как да я кръстя?
Да, знам че няма. Създай си я.
 
Ок, сега ще направя опит и ще пиша. Между другото опитах нещо подобно, но не стана, вероятно във functions не съм направил стъпката. Сега ще видя какво ще се получи, мерси!
 
От: Re: Превод на Wordpress тема

Ок, сега ще направя опит и ще пиша. Между другото опитах нещо подобно, но не стана, вероятно във functions не съм направил стъпката. Сега ще видя какво ще се получи, мерси!
Не знам какво си пробвал и с какво, ама тоя .po файл аз го генерирах като парснах темата.
 
Re: От: Re: Превод на Wordpress тема

Сега справих се донякъде, но не стана да добавя директория "език" в директорията на темата, а в главната директория на Уордпреса. Просто като добавих директория и по файла и замених във функшънс, не се промени нищо. След това изтрих .по и .мо файловете от директорията "език" на Уордпрес, добавих този .по файл преведен от Torbalan Trolski и се получи. Сега ми остава проблема, че не всички думи са налични в този .по файл. Гледам в поедит не мога да добавям редове, и някой неща ми остават непреведени? Може ли да се добави по някакъв начин ред в програмата или?
 
От: Re: От: Re: Превод на Wordpress тема

Сега справих се донякъде, но не стана да добавя директория "език" в директорията на темата, а в главната директория на Уордпреса. Просто като добавих директория и по файла и замених във функшънс, не се промени нищо. След това изтрих .по и .мо файловете от директорията "език" на Уордпрес, добавих този .по файл преведен от Torbalan Trolski и се получи. Сега ми остава проблема, че не всички думи са налични в този .по файл. Гледам в поедит не мога да добавям редове, и някой неща ми остават непреведени? Може ли да се добави по някакъв начин ред в програмата или?
Ти си си изтрил локализацията на WP по този начин. PO файла, който съм ти дал съдържа само локализациите на темата, защото е генериран чрез парсване на файловете на темата.
 
Re: От: Re: От: Re: Превод на Wordpress тема

Добре де и какво е решението сега? Локализацията на WP не съдържа тези думи, които искам да преведа от темата, а в този .по файл и в него ги няма?
 
От: Re: От: Re: От: Re: Превод на Wordpress тема

Добре де и какво е решението сега? Локализацията на WP не съдържа тези думи, които искам да преведа от темата, а в този .по файл и в него ги няма?
По дърводелска локализация на тема не съм виждал. И тия пари вземат!!!
Пробвай с

PHP:
load_theme_textdomain( 'default', TEMPLATEPATH.'/lang/bg_BG.mo' );

Edit :
Сега справих се донякъде, но не стана да добавя директория "език" в директорията на темата, а в главната директория на Уордпреса. Просто като добавих директория и по файла и замених във функшънс, не се промени нищо. След това изтрих .по и .мо файловете от директорията "език" на Уордпрес, добавих този .по файл преведен от Torbalan Trolski и се получи.
.po не ти трябва, а .mo
 

Горе