Предизвикателство: @Rabin, @errorme VS uni-web

От: От: От: Предизвикателство: @Rabin, @errorme VS uni-web

Нимой, ша удари страницата 100-200к. на ден и нимои издържи php, че трябва да го сменяме с жаба. :p
Ей ся си е*а майката вече
 
От: От: От: От: Предизвикателство: @Rabin, @errorme VS uni-web

Нимой, ша удари страницата 100-200к. на ден и нимои издържи php, че трябва да го сменяме с жаба. :p

да знаеш, че цените започват от 3000 лв/10 реда код + минимум две години за изпълнението...
 
От: От: От: От: От: Предизвикателство: @Rabin, @errorme VS uni-web

Недей сега, ще подбиеш далаверата, ама аз, ако са толкоз парите ще си карам на php, само ще дигна сървъра. :)
да знаеш, че цените започват от 3000 лв/10 реда код + минимум две години за изпълнението...
 
От: От: От: От: Предизвикателство: @Rabin, @errorme VS uni-web

Нимой, ша удари страницата 100-200к. на ден и нимои издържи php, че трябва да го сменяме с жаба. :p
Лошото е, че ако идеята бъде харесана и натоварването скочи - вече ще е късно да се сменя технология, миграцията към нов формат база данни е трудна до невъзможна. Не само Java е високопродуктивна. Няма скриптов език, който дори да се доближава до оптимизацията на трите езика, дето са добри в натоварени WEB сървъри. А вий ще си останете с червените точки само, щото фактите са над теб и мен. Това не е мода - "харесвам - не харесвам". Сложни технологии, със скучна и безпристрастна математика зад тях.
 
От: От: От: От: От: Предизвикателство: @Rabin, @errorme VS uni-web

Дай-боже, ако идеята стигне това количество то не само възложителя ще черпи, ами няма и да му е никакъв проблем да си дигне сървъра, а и php не товари чак-толкова колкото си мислиш. ;)
Лошото е, че ако идеята бъде харесана и натоварването скочи - вече ще е късно да се сменя технология, миграцията към нов формат база данни е трудна до невъзможна. Не само Java е високопродуктивна. Няма скриптов език, който дори да се доближава до оптимизацията на трите езика, дето са добри в натоварени WEB сървъри. А вий ще си останете с червените точки само, щото фактите са над теб и мен. Това не е мода - "харесвам - не харесвам". Сложни технологии, със скучна и безпристрастна математика зад тях.
 
От: От: От: От: От: От: Предизвикателство: @Rabin, @errorme VS uni-web

Дай-боже, ако идеята стигне това количество то не само възложителя ще черпи, ами няма и да му е никакъв проблем да си дигне сървъра, а и php не товари чак-толкова колкото си мислиш. ;)
Не си прочел горното ми мнение. Няма как (или е зверски трудно) да се мигрира базата към нов формат на форум, освен това аз не си мисля колко е бързо PHP, щото не съм врачка. Чета официални бенчмаркове, и гледам как бОзи на собствения ми комп. Някоя и друга секунда за обработка не ми се види бързо, аз съм свикнал сървърът да ми отговаря почти веднага. Вече писах какво тествах на php, да не се повтарям постоянно.
 
От: От: От: От: От: От: От: Предизвикателство: @Rabin, @errorme VS uni-web

Не ми обръщай много внимание, напоследък съм малко...
Не си прочел горното ми мнение. Няма как (или е зверски трудно) да се мигрира базата към нов формат на форум, освен това аз не си мисля колко е бързо PHP, щото не съм врачка. Чета официални бенчмаркове, и гледам как бОзи на собствения ми комп. Някоя и друга секунда за обработка не ми се види бързо, аз съм свикнал сървърът да ми отговаря почти веднага. Вече писах какво тествах на php, да не се повтарям постоянно.
 
От: От: Предизвикателство: @Rabin, @errorme VS uni-web

Aко си подредиш приоритетите в живота - петък няма да е различен от другите дни. Точно почивните дни са ми най-натоварени. Това рекох.

Какво общо имат тук почивните дни ?!??!!
Аз мразя петък защото съм роден в четвътак ....
Примерно!
 
От: Предизвикателство: @Rabin, @errorme VS uni-web

Абре, оти дигате ретро вещерски теми :D
 
От: Предизвикателство: @Rabin, @errorme VS uni-web

Защо направо не си покажете извлечения от банковите сметки?

"Ако си толкова умен, защо не си богат?"
 
От: Предизвикателство: @Rabin, @errorme VS uni-web

Ама изобщо не уточнихте на какъв език, по какъв критерий ще се оценява и т.н.Както и да е ето една задачка от мен.

Знаете за така наречените short url.Задачата е следната:

Потребител въвежда едно от тези short url праска един ENTER и му се показва към какъв адрес води даденото short url. Може и без да натиска ENTER с Ajax да го изиграете зависи от вас.

Елементарно нали ;)
 
От: Предизвикателство: @Rabin, @errorme VS uni-web

...
Потребител въвежда едно от тези short url праска един ENTER и му се показва към какъв адрес води даденото short url. Може и без да натиска ENTER с Ajax да го изиграете зависи от вас.
Елементарно нали ;)
Елементарно, ама кога ще ги видя тия бомби от аватара наживо - това ме вълнува мен лично.
 
От: От: Предизвикателство: @Rabin, @errorme VS uni-web

Елементарно, ама кога ще ги видя тия бомби от аватара наживо - това ме вълнува мен лично.

Аре бе пишман програмист, 2 реда код неможе да напише гърди тръгнал да гледа.
 
От: От: От: Предизвикателство: @Rabin, @errorme VS uni-web

Аре бе пишман програмист, 2 реда код неможе да напише гърди тръгнал да гледа.
Toва е именно, защото не мога да напиша 2 реда код. В останалото нямам грешка 8)
 

Горе