Предложение.

spirosi

Active Member
Рейтинг - 100%
6   0   0
Тук има доста хора който се опитват да изкарат по някой лев, пишейки, превеждайки или разказвайки статии. Някой от вас са доста сериозни други не. Сега няма да се спирам на това.
Моето предложение е към сериозните от вас: ако не спадате към тая ниша не четете повече.


Хора като вас пишат за други хора и не почват собствени разработки, било то заради липса на пари или липса на знание.

Аз ви предлагам да елиминирам тези проблеми. По ваша идея ще направя купя домейн, ще направя сайт и ще го стопанисвам изцяло. От вас се иска да изберете тематика (която ви е на сърце) и да бълвате контент в сайта и да го развивате както сметнете за добре.

За моята работа аз ще получавам 30% от печалбата на сайта. Няма да ви се бъркам в ръководните дейности по какъвто и да е било начин.

За да няма проблеми, преди да почнем да работим подписваме договор. Така всяка страна може да е спокойна за себе си.
Като основни точки в договора ще бъдат посочени нещата споменати до тук, както и "сигурна сума".
Сигурната сума е такова число което ще гарантира на мен, че няма да загубя инвестицията си в вас. Демек вие ще ми гарантирате, че печалбите ме от проекта ви, ще надхвърлят сумата която аз ще вложа. При неуспех на проекта вие ще трябва да възстановите средствата от тази сигурна сума.

Предимствата за вас са, че моментално почвате да работите за себе си, един вид си инвестирате в бъдещето. Също така ако проекта се развие добре, ще имате шанса да откупите моята част и да станете едноличен собственик на труда си, след което сте свободни да покорявате всякакви върхове.


Ако имате идея и желание пишете ми по скайпа, не тук. Скайпа ми е добавен към профила ми.

П.П. за да получите спонсориране трябва да обедите мен, и моя екип в надежноста и възможностите на вашето начинание.
 
Последно редактирано:
От: Предложение.

Здр, аз нещо не разбрах

АЗ:
пиша съдържание

ТИ
купуваш домейн и хостинг

КОЙ
прави линковете и популяризира сайта?

АКО
1. тоя КОЙ съм аз излиза, че ме кредитираш с цената да домейна и хостинга? т..е кажи го 50 лева при хостинг за една година от хостбългария примерно. В същото време ти имаш 45 поста, 0 репичка и 0 итдейдър, а притежаваш домейна?
2. Ако тоя кой си ти и е твоя грижа да трупаш линкове и да влачиш трафик до края на тая седмица имаш три - четири сайта с домейните, хостинга, маркет рисърч, оптимизация и натъпкани със съдържание за пет-шест години напред, ти само бичи линковете и привличай трафик имаш твоите 50% стига да докараш първите ПРИХОДИ в рамките на месец, 40% до два месеца и до три месеца - 30%

По принцип не съм с лоши впечатления от твоите постове обаче аз ли много съм пил тая вечер или офертата ти издиша някъде?

ПП - и не се кахъри - и рисърча ще е като хората и съдържанието ще е уникално - 200-300-1000-5000 публикации по 400-500 думи колкото кажеш
 
  • Like
Реакции: Brad
От: Предложение.

Ще направя няколко оточнения, мисля че критиката ти е на място, просто не съм обяснил съвсем точно всичко.

Целта ми не е толкова да вадя приходи от това а да помогна на хората да направят първата крачка напред.

Освен закупуването на доменйн и хостинг, от мен идва и направата на сайта като цяло ( по идеята на човека). След което и поддръжката на сайта. От човека се иска сам да си прави контента, да си рекламира и всичко. Дефакто кредитирам ( Давам примерни цени, който нямат връзка с реалноста) 50 лева за хостинг и домейн (както ти каза) 300 лева за сайт, 50 лева за лого. и до тук станаха 400 лева. (това са примерни цени) цените реално зависят от идеята и какво точно трябва да има за изпълнение, това е просто схемата на работа.

Сигурната сума представлява, моите разходи за периода в който ще си възвърна ивестицията + 10%. Което в дадения горе пример значи 440лв. В момента в който аз получа тази "сигурна сума" вие получавате правото да закупите тези 30% от мен, на реалната текуща цена.За целта има оценители, има и сайтове който оценяват по трафик и прочие.

Така човек без или с лимитирани средства и/или знания получава свой собствен бизнес. Какво ще прави и как с него, мен не ме интересува.

Целта ми не е толкова печалба колкото да подам ръка хора с желание но без възможности. Нямам скрити мотиви в предложението си, просто преди години на мен ми беше подадена ръка по този начин. Това е моя начин да "предам нататък" добрината.
 
От: Предложение.

Направа на какъвто и да е било не мисля, че е проблем. Аз самият почти не правя сайтове, имам си хора който правят за мен. Дори те да са заети с нещо друго, има външни хора на който плащам и правят каквото им се каже. Ако успееш да ми гарантираш, че проекта ще заработи и ще бъде конкурентен, и 2ри гугъл ще направим :D

П.П. правописа ми е унищожен от многото години маймуница по мирки и други чатове. Въпреки усилията ми, и спелчека който ползвам, винаги остават грешки. За което аз самият съжалявам много.
 
От: Предложение.

Не пишеш за колко време очакваш възвращаемост на средствата ... Има доста ниши за печалба в БГ., но за да започне да изкарва пари на един нов сайт се иска минимум 2 г.
 
От: Предложение.

Това е пропуснато с цел отсяване на сериозни кандидати. Не съм луд и не искам да си хвърлям парите ей така, понеже нямам какво да правя.

Преди да отпусна и 1 стотинка от човека ще се иска, нещо като " бизнес план" в него трябва да е описано как и за колко време ще докара печалбите който са нужни. Съответно в договора ни ще бъде записан конкретен срок в който аз трябва да е възстановена "сигурната сума" , след изтичането на конкретния срок, лицето носи отговорност с лични средства за парите.

За съжаление има много лентиаи който се чудят какво да правят. Трябва да има начин за отсяване от такива, моя начин е в това.
 
От: Предложение.

Хубаво, не е зле и двамата да си опичате акъла обаче

1. Никой не знае какво може да се крие в "по идея на човека" дори и самия "човек" (всъщност особено той)
2. Експерт оценители на сайтове няма, ако намериш някой който да го направи той няма да си мръдне пръста за 10-20 лв т.е. имате още един мощен разход.

И за двама ви има възмного рискове:
- за теб да "кредитираш" разни лукови глави до безкрай и в края на краищата да останеш с един кух домейн "goljampotenicjal.com"
- за съдружника да се окаже вътре с двата крака с една гигантска инвестиция - 400 лв за сайт + 40 лв лихва + ХХ лв оценител + ХХХ лв 30% дял по реална пазарна цена (ако правилно разбирам това е цената НАД направените разходи)

На един начинаещ просто няма нужда да се кредитира толкова много:
1. сори ама за кво му е сайт със собствен дизайн?!? един wordpress дори twentten с половин час барване ще стане кукла и напълно ще удовлетвори нуждите на начинаещия
2. лого?!?! чакай бе, той начинаещия още не знае на кой свят се намира и де е Publish бутона ти лого. Лого и дизайн има смисъл като налагаш някакъв бранд 99 на сто от тези, които ще те потърсят изобщо няма да имат хабер дори за какво да пишат (да не говорим, че едва ли някой, който наистина може да пише ще се хвърли с ентусиазъм)
3. всички допълнителни разходи свързани с оценителя са абсолютно излишни - още в самото начало приемете, че цената на сайта е 12*(приходи/месециотсъществуването) + твоите разходи за инвестицията както си ги описал.
4. някъде мярнах договор, дори и пропаднал и пропил се юрисконсулт от бившето БКС дето продава краставици на пазара от зората на демокрацията няма да ви напише договор за под 50 кинта. Съвсем друг е въпросът тоя юридически пасквил за къв ви е след като за 50 кинта ще получите просто сбирщина от малко правни термини с доволно количество правописни грешки.

Според мен губещия в цялата схема си основно ти - нямаш идея какво количество "милионери" ще се изсипе като се разчуе за "dalaverata kinti ot neta sas gotov site". Обяви поне тест за грамотност за да не ти пълнят сайта със шльокавица и елементарен тест по СЕО - все пак от новия ти съдружник се очаква да популяризира сайта. В противен случай си играете на шикалки ама "правно обвързани"

Да не ме разбереш криво - решил си, предлагай, "предай нататък" (във филма е безвъзмездно ама у нази алтруизмът не се харчи по-добре от вкиснали домати) просто отрочетата ви са мъртво родени, генетично увредени изродчета с малформации без шансове за съществуване

Като търсиш съдружник търси равностоен съдружник/ци, с който/които да можете да затворите пълния цикъл или пак се връщам на първите си въпроси
- изработка на сайт - ТИ
- съдържание - АЗ
- линк билдинг - КОЙ?

За мен липсва третото звено.

ЕДИТ: постът е пуснат преди да прочета последното мнение на spirosi - има някаква светлина в тунела
 
От: Предложение.

BullBlogger

Отново си прав. Нямам намерението да описвам всичко тук директно и прочие. Пропуснал съм да добавя ( ще го направя веднага след този пост) ЧЕ ЗА ДА ПОЛУЧИ СВЕТЛИНА ДАДЕН ПРОЕКТ, желаещото лице трябва да обеди мен и моите експерти, че проекта има бъдеще представяйки бизнес план. Пари срещу голи обещания не давам.

Дали сайта ще е просто инсталиране на готова CMS с някой безплатна кожа + инсталиране на необходими добавки ( да кажем за 50 лева) или изцяло изработен сайт с професионална изработка и лого ( за 400 лева) или друг тип сайт ( с цена 5000 лева) зависи изцяло от идеята която представи съответния кандидат.

Линк билдинга също остава за човека който ще прави контента. Моята работа е да осигуря работеща сайт, и да платя за него. От там на сетне всеки си носи отговорностите.
Относно договора - това е мое задължение.
Относно опасността да се опаря от измамници ми е напълно известна. В най лошия случай ще прекратя спонсорирането и до там.
 
От: Предложение.

А какво ти пречи да ти представя бизнес план, с идея с голям потенциал, а ти да решиш че може да се оправиш сам и да няма нужда да делиш с мен?
 
От: Предложение.

А какво ти пречи да ти представя бизнес план, с идея с голям потенциал, а ти да решиш че може да се оправиш сам и да няма нужда да делиш с мен?

Имам си мой бизнес планове, а ако ти имаш чак толкова велик план да си теглил заем от банка и да си го направил, няма да си опрял до мен. Целта ми е да подпомогна начинаещите, не корпорацийте с милиони печалби.
 
От: Предложение.

Имам си мой бизнес планове, а ако ти имаш чак толкова велик план да си теглил заем от банка и да си го направил, няма да си опрял до мен. Целта ми е да подпомогна начинаещите, не корпорацийте с милиони печалби.

То е ясно, че си имаш, всеки си има. Това за банката също е ясно, питах какво ти пречи да ме преебеш след като ти представя идеята си? Освен това защо твои експерти ще оценят идеята? Не става въпрос за опиране...
 
От: Предложение.

То е ясно, че си имаш, всеки си има. Това за банката също е ясно, питах какво ти пречи да ме преебеш след като ти представя идеята си? Освен това защо твои експерти ще оценят идеята? Не става въпрос за опиране...

Ми винаги можеш да докажеш с логовете, че идеята е твоя и аз съм ти я откраднал. Има нещо наречено съд което преглежда доказателствата и да ти възстанови нещата. Това от законова гледна точка.
От моя гледна точка, е въпрос на чест.
Моите експерти ще преценят дали идеята и замисъла имат потенциал, или някой се опитва да ме цака.
 
От: Предложение.

Съд. Ти чуваш ли се какви ги говориш? :) Някой скъсан пролетар-предприемач, който не може да създаде проект сам и има нужда от твоето финансиране, ще тръгне да те съди, че си му откраднал идеята или че си го използвал да развие проекта и след това си му показал вратата. Доста нереално ми звучи :)

Защо направо не наемеш някой да работи за теб и проекта ти? Накрая цялата печалба ще е в твоите ръце, ти ще ръководиш всичко и ще си на далаверка :)
 
От: От: Предложение.

Съд. Ти чуваш ли се какви ги говориш? :) Някой скъсан пролетар-предприемач, който не може да създаде проект сам и има нужда от твоето финансиране, ще тръгне да те съди, че си му откраднал идеята или че си го използвал да развие проекта и след това си му показал вратата. Доста нереално ми звучи :)

Защо направо не наемеш някой да работи за теб и проекта ти? Накрая цялата печалба ще е в твоите ръце, ти ще ръководиш всичко и ще си на далаверка :)

И аз не бих се занимавал да крада идеите на хората който по тоя начин са опрели до мен, но това не го прави невъзможно. Както и обратното.

Но се откъсваме от темата общо взето.
 
От: Предложение.

Едно скромно мнение от човек, който също пише статии. Повечето хора, които се занимават с писане, не са особенно добри с линк билдинг-а, те са повече "погълнати" от самото писане, отколкото от работа по сайтове.
След като имате желание да развивате подобен проект, направете качествен сайт с добра оптимизация и наемете 5-6 писатели, които да пишат качествени статии.Все пак един автор не може да пише статии от туризъм до медицина.
Така ще запазите печалбата за Вас, като разбира се, осигурите качествени заплащане на хората, които работят за Вас.
 

Горе