Премахване на nofollow от подписите

Линковете в подписите да бъдат без nofollow


  • Общо гласове
    15

nsevimov

Well-Known Member
В момента подписите на екипа са без nofollow атрибут който позволява линковете в подписа да имат SEO стойност.

Би било готино и за нас потребителите да бъде валидна тази опция защото според мен ние като потребители допринасяме за развитието на форума и би било окей ако може да извлечем някакви ползи от това че сме били активни през годините.

П.С. това е само предложение и по никакъв начин не ангажирам никого.
 
Против, само това ни липсва и форума ще бъде засран от пишман сеотата. Даже давам предложение подписите да се премахнат изцяло.
ахахаха див си братле. :D 🍻
 
@nsevimov Исках да видя https://rankcheckr.com от подписа , но не го отваря. Проблем със сайта или е грешен адреса?
При мен така линковете, както са в подписа ти, дори и дофоллол, нямат търсения ефект. По-добре линка да е в ключовите думи!
 
@nsevimov Исках да видя https://rankcheckr.com от подписа , но не го отваря. Проблем със сайта или е грешен адреса?
При мен така линковете, както са в подписа ти, дори и дофоллол, нямат търсения ефект. По-добре линка да е в ключовите думи!
Сега го отваря, нещо моментно е било!
 

Объркан съм, кое е верно ?​

Линковете в подписите да бъдат без nofollow​

  • Да- да не са follow
  • Не- да са follow

ИЛИ

Линковете в подписите да бъдат без nofollow​

  • Да- да са follow
  • Не - да не са follow
 
Двойното отрицание често предизвиква мозъчни блокажи :D

Второто трябва да е.
 
Въпроса за анкетата е зададен странно и подвеждащо за отговор с ДА и НЕ.
Въпроса на анкетата е:

Линковете в подписите да бъдат без nofollow​

Като следователно отговорите са
1. Да (Което ще рече че си съгласен линковете да бъдат без nofollow което автоматично гугъл ще ги приема като dofollow)
2. Не (Което ще рече че не си съгласен линковете да бъдат без nofollow т.е стоят си както сега)

Въпреки всичко не пропускай факта че съм турчин и напълно вероятно Българският език да не ми е силна страна общо взето 50-50 sometimes good sometimes shit 🍻 🇧🇬 .

Сега го отваря, нещо моментно е било!
Rankcheckr и Count.bg се обслужват на един web сървър и 2 сървъра за база данни (Data redundancy)
Като Count.bg за момент си беше напълнил лимитите които съм му задал в Docker и се наложи да оптимизирам на бързо и рестартирам контейнерите.

Screenshot 2024-02-08 at 16.57.35.png

35.3GB база с данни която е оптимизирана почти на макс + кеширане.
Което на неправилно оптимизиран сървър може да е фатално.

Downtime на Rankcheckr беше за около 30 секунди (толкова отнема рестартирането на Docker) и то защото му вдигнах и неговите лимити за да имам аванс за натоварване.

@nsevimov Исках да видя https://rankcheckr.com от подписа
Сайта не е нищо по специално от безплатните алтернативи даже препоръчвам ако SEO не ти е основна фикс идея да използваш само безплатни инструменти като:

и още поне 10 такива... (кликай на воля не са афилейт линкове)

Rankcheckr си го създадох специално за мен защото нямам време всеки ден да проверявам и да си водя записки на кой ден на коя позиция съм бил.
Идеята е:
- да ми проверява автоматично ключовите думи.
- да ми води отчет за няколко месеца назад за позициите.
- да ми праща имейл с позицията за да погледна мейла за 2 секунди и да премина към следващите daily tasks.


-------------

Но иначе като цяло идеята на темата не е да клатя кораба на @Blinky избора си е изцяло негов дали ще позволи и на нас да дръпнем по някой линк от форума.

Еха тоя пост стана еб*ти фермана :D🍻
 
Момци и пичоси! Пиша ви го на чист български език!

dofollow означава, и де-факто и де-юре, че сайтот - придпридириемач, ВИ препоръчва горещо и сака да ВИ предложи като особено стабилни, супер яки и готини, а и ГАРАНТИРВА за ВАС с целото си реноме. Ривейки и клечейки пред Гошо, Блинки реално настоява "ама те наистина са толкова полезни"..

Сещи се??

Ами малко дръзко, нале?, па и кат се има надпредвид, а и се знае и види за све - що за "полезен" матриал има овдека.. :)

Освен това, и с дУит-дуИт бре мамка ти..инжинска, или с о-нее-не оо-не-не-НЕ дуит плиийс, ако не е турнал noopener и noreferrer, то придпридиририп-мачот, кажи-речи мъкне същата така скандална отговорност ;)
 
Сайта не е нищо по специално от безплатните алтернативи даже препоръчвам ако SEO не ти е основна фикс идея да използваш само безплатни инструменти като:
От много време ползвам само сърч козолата и count.bg. Даже на основните ми сайтове съм забранил всички ботове, освен тези на търсачките. Исках да го пробвам този чекър, но пак имам проблем - дава ми, че имейла се ползва от друг потребител, но нямам опция за възтановяване на паролата, как да си резетна паролата?
 
Да си останат както са сега. Който иска хубави линкове да си плаща са публикации в разни сайтове. Този форум е безплатен и не виждам защо трябва да се очаква да дава линкове на всеки.
 
Да се включа и аз. Тъй като реално за момента е опция при staff member:


Нямало друга опция за момента за сингичърите, както и за пост контент, освен да се добави във въпросната група, самата система са преценили, че не е добра идея от гледан точка на SEO причини. И не е толкова до това дали някой имат читави или не чак толкова читави сайтове, а до момента, в който някой със свободно направена регистрация сложи нещо гадно - както в контента, така в подписа си.

Ще видим за нещо компромисно, но честно казано има някои теми, които адски много ме притесняват за dofollow линкове от потребителите, да не говорим, че често ми се налага и да чистя такива към торент сайтове или адулт. И всичко това в комбинация ще доведе своите последствия. За това, нещо се прави, ще е при определени потребители сигурно на база техния авторитет и полезност тук. За жалост всичко друго ще доведе до големи проблеми от към SEO и наказания.
 
Да се включа и аз. Тъй като реално за момента е опция при staff member:


Нямало друга опция за момента за сингичърите, както и за пост контент, освен да се добави във въпросната група, самата система са преценили, че не е добра идея от гледан точка на SEO причини. И не е толкова до това дали някой имат читави или не чак толкова читави сайтове, а до момента, в който някой със свободно направена регистрация сложи нещо гадно - както в контента, така в подписа си.

Ще видим за нещо компромисно, но честно казано има някои теми, които адски много ме притесняват за dofollow линкове от потребителите, да не говорим, че често ми се налага и да чистя такива към торент сайтове или адулт. И всичко това в комбинация ще доведе своите последствия. За това, нещо се прави, ще е при определени потребители сигурно на база техния авторитет и полезност тук. За жалост всичко друго ще доведе до големи проблеми от към SEO и наказания.
Това е главната идея.
Потребители с авторитет да могат да си сложат по един линк в подписа.

В searchengines.bg това е възможно по default но от там можеш да прецениш дали е опасно.

П.С. Защото иначе ако е възможно за нови потребители то ще започнат да се регистрират само за да си пляснат линка.
 
Това е главната идея.
Потребители с авторитет да могат да си сложат по един линк в подписа.

В searchengines.bg това е възможно по default но от там можеш да прецениш дали е опасно.

П.С. Защото иначе ако е възможно за нови потребители то ще започнат да се регистрират само за да си пляснат линка.
Searchengines.bg форумът е слабо посещаван от години и такива неща сме ги мислили, още като сме ги пуснали (по-скоро позволили в системата за всички). С напредването на ботовете, които вече отварят и теми, нещата тук стават много сложни за следене. В searchengines.bg е опасно до момента, в който нещата станат непроследими поради по-голяма активност, която имаме тук.

Това ни е топ притеснението - взимането на линк без абсолютно никаква полезност. Абе като цяло вреда.
 
Ей го е:


След няколко такива "реални", ще имаме вече и линкове.
 
Твърдо съм ПРОТИВ.
Това е перфектния начин да дадеш на хората тук да правят мизерии. Сигурен съм, че ще навреди повече, а потребителите ще се възползват на маск и ще видим подписи от по 4 линка, май това беше макса да имаш в подписа. А гледайки полезността, как точно адмните ще дават тези права? В смисъл, че дебнат на всеки постовете му, за да преценят колко са допринесли тук, за да ги "наградят" с тези dofollow. Малко странно ми звучи. Явно освен темите, които се пускат с офертите на потребителите не са достатъчни, та да се иска още. Не го пипа, защото няма какво на си набия в подписа, или да продам, а защото ще отвори и пазар за такива с подписи „Продавам линк в подписа - 30 лв. на месец", и свинщината ще е завършена. ;) Вече съм го виждал в Digitalpoint форума. ;)
 
Твърдо съм ПРОТИВ.
Това е перфектния начин да дадеш на хората тук да правят мизерии. Сигурен съм, че ще навреди повече, а потребителите ще се възползват на маск и ще видим подписи от по 4 линка, май това беше макса да имаш в подписа. А гледайки полезността, как точно адмните ще дават тези права? В смисъл, че дебнат на всеки постовете му, за да преценят колко са допринесли тук, за да ги "наградят" с тези dofollow. Малко странно ми звучи. Явно освен темите, които се пускат с офертите на потребителите не са достатъчни, та да се иска още. Не го пипа, защото няма какво на си набия в подписа, или да продам, а защото ще отвори и пазар за такива с подписи „Продавам линк в подписа - 30 лв. на месец", и свинщината ще е завършена. ;) Вече съм го виждал в Digitalpoint форума. ;)
Може да се ограничи до 1 линк в подписа - и без това няма нужда от километрични подписи под всеки пост. И също така правата за do-follow линк може да се дават на база дата на регистрация. Примерно 2+ години или 1+ година. Така автоматично отпадат спамерите, които ще се регнат само за линк, както и търговците. Така че аз съм за.
 
Може да се ограничи до 1 линк в подписа - и без това няма нужда от километрични подписи под всеки пост. И също така правата за do-follow линк може да се дават на база дата на регистрация. Примерно 2+ години или 1+ година. Така автоматично отпадат спамерите, които ще се регнат само за линк, както и търговците. Така че аз съм за.
Това не съм сигурен, че в голяма степен ще спре или търговията или шляпането на някакви криви неща. ;)
Ще е нужно пак някакъв контрол, както писа, а такъв автоматично от системата според мен не знам дали се предлага, менюал, от админите явно. ;)
 

Горе