Преместване на сайт(ново IP на сървър)

combi

New Member
Привет, налага ми се преместване на сървъра на ново IP от друга мрежа.
Дали ще имам някакви последствия при google, и ако има какви може да са те? по ниско класиране, и други спадове?
Надявам се до 2 дни доставчиците да си опреснят DNS-ите.
 
От: Преместване на сайт(ново IP на сървър)

Зависи. Един път за кой Google се позиционираш и второ колко е уникално IP-то. Предполагам, че ако тези параметри са Ок няма да има голямо усещане в позициите, но ако пък си в много динамична ниша, може и да се усети.
 
Никой не може да каже със сигурност. Имало е случаи, когато всичко е минавало гладко. Друг път се е случвало да се загубят позиции в Google. По принцип (ако слушаш Google) не би трябвало да има проблеми, но докато сам не пробваш, няма да разбереш. Затова подобни рокади се правят само в краен случай.
 
От: Преместване на сайт(ново IP на сървър)

Само гледай да смениш гео таргетинга от Google Webmaster Tools, мисля че ще мине без проблеми ;)
 
От: Преместване на сайт(ново IP на сървър)

ако повечето ти линкове са от това ИП ще има загуби
 
От: Преместване на сайт(ново IP на сървър)

Аз съм сменял няколко пъти IP адреса на сървъра си и дори скоро отново ще има смяна. Проблем в това не виждам. Google както всички си опреснява домейн данните и намира на същия домейн същия сайт. Проблем може да възникне при самото опресняване когато известно време може Google да не може да индексира сайта ти, което вече става проблем, но според мен несъществен. Иначе най-сигурно е след като си вързан в новата мрежа да останеш и в старата мрежа докато се опреснят домейн данните (т.е. две IP-та и два Gateway едновременно за 2-4 дена).
 
От: Преместване на сайт(ново IP на сървър)

Чел съм само, че като смениш IP-то би могло да те изкара от сандбокса.
Но дали е така не знам.

поздрави, айбиемчо
 
От: Преместване на сайт(ново IP на сървър)

Чел съм само, че като смениш IP-то би могло да те изкара от сандбокса.
Но дали е така не знам.

поздрави, айбиемчо
 
От: Преместване на сайт(ново IP на сървър)

До колкото ми е известно в sandbox-а отиват домейни, а не IP-та.
 
От: Преместване на сайт(ново IP на сървър)

Ами да, но може би така може да се "излъже", че това вече е нов сайт с друг собственик.
Предполагам само.

поздрави, айбиемчо
 

Горе