Прехвърляне на сайт в основната директория

cloc

Member
Въпросът ми е следният...имам един HTML сайт в основната директория на сайта www.site. com, сега си направих същият сайт но на Уорлдпрес в отделна папка www.site.com/test.
Сега искам да махна HTML сайта и там да кача Уорлдпрес сайта, но всичко в Уорлдпрес е с адрес www.site.com/test. Как да стане миграцията от папка test към основната директория на домейна.
 
Селектираш ги и им даваш Move, ако ще ползваш File Manager-а на самия контрол панел. Ако не, през FTP - сваляш и наливаш в главната папка на домейна. Преди това, ако искаш, може да изтриеш стария HTML сайт, за да няма някакви грешки, но преди това да си го бекъпнеш локално. И задължително ползвай след това редиректи, старите адреси към новите в htaccess-а. Лесна работа е това, въпрос на време е само да се случи. ;)
 
Селектираш ги и им даваш Move, ако ще ползваш File Manager-а на самия контрол панел. Ако не, през FTP - сваляш и наливаш в главната папка на домейна. Преди това, ако искаш, може да изтриеш стария HTML сайт, за да няма някакви грешки, но преди това да си го бекъпнеш локално. И задължително ползвай след това редиректи, старите адреси към новите в htaccess-а. Лесна работа е това, въпрос на време е само да се случи. ;)
И имаш прекрасно неработещ WP :D

PHP:
define('WP_SITEURL', 'https://www.xxx.com');
define('WP_HOME', 'https://www.xxx.com');
 
  • Haha
Реакции: Sky
И имаш прекрасно неработещ WP :D

PHP:
define('WP_SITEURL', 'https://www.xxx.com');
define('WP_HOME', 'https://www.xxx.com');
Странно, при мен се получава. Това с кода е ако не ти сработи в таблицата wp_options. Рядко ми се налага да стигам до там. Ясно е, че ще е нужно да смени УРЛ адреса.
 
Странно, при мен се получава. Това с кода е ако не ти сработи в таблицата wp_options. Рядко ми се налага да стигам до там. Ясно е, че ще е нужно да смени УРЛ адреса.
Да го беше споменал де :D
 
towa e wazmovno naj-gre[niq na4in
Я господин корифей ми обясни тогава кой е възможно най-правилният начин. Както и да го направиш ефектът е един и същ, въпросът е само на приоритет.
 
Я господин корифей ми обясни тогава кой е възможно най-правилният начин. Както и да го направиш ефектът е един и същ, въпросът е само на приоритет.
ne e edin i sa6t za6toto ima6 linkowe w bazata. Pravilno sarch and repleys na ws4ko w bazata.
 
ne e edin i sa6t za6toto ima6 linkowe w bazata. Pravilno sarch and repleys na ws4ko w bazata.
Линкове в базата имаш само ако си ги набивал абсолютни, релативните нямат проблем
 
Линкове в базата имаш само ако си ги набивал абсолютни, релативните нямат проблем
ако ползваш гол WP може, ама всеки плъгин отгоре носи опасност да пише линкове и да имаш проблеми.
За това и не харесвам замазването на проблема с добавянето хард коре в кода
 
ако ползваш гол WP може, ама всеки плъгин отгоре носи опасност да пише линкове и да имаш проблеми.
За това и не харесвам замазването на проблема с добавянето хард коре в кода
Дали ще направиш в конфига или в във WP_options е въпрос на приоритет. И изобщо примерът беше за Банко, че по неговата схема ще има счупена инсталация. Ама нали си на всяко гърне мерудия
 
Явно не си си имал работа с темите от Енвато елементс.
Там в темплейт файл можеш да видиш do_shortcode('целия код със шорткодве на страница правена с рандом компосер балабар с ид-та на файлове');
и всеки бутон, линк записва линка в базата..

Но дано не ти се и налага
 
В средата на спора да попитам, аз ли съм единствения, който ползва wp-cli, защото мрази шаренко и цъкане?!?
 
В средата на спора да попитам, аз ли съм единствения, който ползва wp-cli, защото мрази шаренко и цъкане?!?
Естеството ти на работа е такова.
Отделно 90% от вп сайтовете дето се ръчкат са на споделен хостинг а там такава екстра нема.
Хвърлих му едно око сега и е безпрецедентен победител в спора за мне.
 
В средата на спора да попитам, аз ли съм единствения, който ползва wp-cli, защото мрази шаренко и цъкане?!?
Използвам го от години.

В случая дискусията е безпредметна. Както казах това го шляпнах само да подсетя Банко защо ще след неговата операция ще има един счупен сайт и се започна.
 
Използвам го от години.

В случая дискусията е безпредметна. Както казах това го шляпнах само да подсетя Банко защо ще след неговата операция ще има един счупен сайт и се започна.
Така е. Все трябва да е ясно, че трябва да смени в базата, нали? ;) Не сменя хостинг, сменя сайт.
 

Горе