Проблем със снимките на споделени линкове във FB

hardlemm

Active Member
От известно време се боря с проблем - при споделени линкове в страници и групи от новинарски сайт изображенията не се визуализират. В дебъгера ми даваше Provided og:image URL, https:/.....................2.jpg.crdownload.jpg could not be processed due to EU news domain license restriction. For Details: https://www.facebook.com/help/533727544131571 . Верифицирах домейна в бизнес мениджъра за съответната страница и тази грешка почти не я дава( от време на време пак я дава).

Сега във ФБ дебъгера ми дава
"Warnings That Should Be Fixed

Corrupted Image
Provided og:image URL, https://......../wp-content/uploads/2021/03/d0bcd0b0d182d0b5d0bcd0b0d182d0b8d0bad18ad182-d0bbd18ad187d0b5d0b7d0b0d180-d182d0bed0bcd0bed0b2-d0bdd0b0d0b4-250-d0bfd0bed187d0b8d0bd-1.jpg could not be processed as an image. It may be corrupted or may have an invalid format."

Пробвах със и без сео плъгини, дебъг, формати, размери, кешове и всичко каквото има изписано в интернет. При инспекция в браузъра на публикацията og:image и останалите мета дани са в началото на кода и всичко изглежда ок. При редакция на публикацията и превю на социалните настройки се показва изображението и всичко изглежда ок. Но при споделяне във ФБ няма снимка и в дебъгера на ФБ няма таг og:image!

Идеи от какво може да е проблема. Ако някой може да помогне срещу заплащане също е опция!
 
И аз четох по доста места. И като възможен проблем пишат, че би могло да е несъвместимост на плъгини и най-вече Yoast WordPress SEO Plugin с някой друг. Нали, тестовете са ясни как протичат - изключваш и тестваш. Но преди това, аз бих направил сравнение между това дали имаш някакви подобни конфигурации и дали имат същия проблем. Кеш плъгина и този за оog graph може би са лоша комбинация.

Така е нужно да изглежда всичко:


Доста тагове сигурно си ги намира. И като инспекнеш елемента в браузъра, там си е картината?
 
Така е нужно да изглежда всичко:
Точно така изглежда при инспекция! Пробвах без кеш, с друг сео плъгин, изключвах всички плъгини, дефалт тема и мн други неща, но все греда! Имам доста идентични конфигурации, при които няма проблеми. Сега се сещам, че има код за гугъл адс някъде и ще пробвам без него да видя дали не от там проблема.
 
Точно така изглежда при инспекция! Пробвах без кеш, с друг сео плъгин, изключвах всички плъгини, дефалт тема и мн други неща, но все греда! Имам доста идентични конфигурации, при които няма проблеми. Сега се сещам, че има код за гугъл адс някъде и ще пробвам без него да видя дали не от там проблема.
Не и без гугъл адс проблема е налице. Няма идея вече къде да търся!
 
Фейса от 100 години имат трабъл с кирилица, снимки, линкове, трябваше да почнете от там първо ;)
 
Махна ли кеша, включително и от htaccess-а, ако реално е пипал плъгина там.

И след махнат кеш, да не кашира картинката, да си е с оригиналното url, не кеш таг адрес.
Сега го пробвах, но и така не става!
 
Чей, че не само не уведомява, ами и са подскачат едни какички с едни шкембелии, че чак яд ме фаща 😆
Това най-често става кат се мести от хост на хост. Винаги проверявай след местенето, ама само чрез фтп клинт адреса/името на снимките (в случая) Което е маймуница, директо го трий/ринеймвай. Ако е уърдпресс, може и в библиотеката да риплейснеш всичките прецакани, ама е занимавка. Ако е елементор или друг билдер, пак така, сичко се риплейсва. В случая (ако съм го разбрал) и ако е от статиите, тествай като промениш дадена снимка, на латиница, от снимка-снимка, го направи snimka-snimka и виж как ще се визуализира във фейса. Плъгин https://wordpress.org/plugins/cyr2lat/ ще спести много работа за многото и линкове и имена на всичко, което е кирилица, и ще го обърне в латиница, ще го прави и за всички нововъвеждащи матриали. Ако има html файлове, задълже се конвертират в utf +boom. Друго има също, снимките само .png и .jpg, без такива JPEG, JPG и подобни. Трее да стане така, освен ако не съм се объркал по същество 😀
 
Чей, че не само не уведомява, ами и са подскачат едни какички с едни шкембелии, че чак яд ме фаща 😆
Това най-често става кат се мести от хост на хост. Винаги проверявай след местенето, ама само чрез фтп клинт адреса/името на снимките (в случая) Което е маймуница, директо го трий/ринеймвай. Ако е уърдпресс, може и в библиотеката да риплейснеш всичките прецакани, ама е занимавка. Ако е елементор или друг билдер, пак така, сичко се риплейсва. В случая (ако съм го разбрал) и ако е от статиите, тествай като промениш дадена снимка, на латиница, от снимка-снимка, го направи snimka-snimka и виж как ще се визуализира във фейса. Плъгин https://wordpress.org/plugins/cyr2lat/ ще спести много работа за многото и линкове и имена на всичко, което е кирилица, и ще го обърне в латиница, ще го прави и за всички нововъвеждащи матриали. Ако има html файлове, задълже се конвертират в utf +boom. Друго има също, снимките само .png и .jpg, без такива JPEG, JPG и подобни. Трее да стане така, освен ако не съм се объркал по същество 😀
Мерси! Почвам ги!
 
Файловете са си ОК, по скоро фейсбук спря да публикува снимки за новинарските сайтове и затова всички почнаха да слагат линка в коментарите.
 
Де да ги знам гадовете :) Принципно филтрират с цел превенция, още повече след войната, адреси на кирилица, най-вече за снимките. Един вид се считат за "character sequences" и директно блокира снимката. А урито може да мине, ама на маймуница както знаем.
Тествахте ли със снимка на латиница дали ще я пусне?
 
Тествахте ли със снимка на латиница дали ще я пусне?
Да, пробвах не става. Пробвах почти всичко от предния пост, остана само да конвертирам html файловете, което ще направя малко по-късно днес.
 
Файловете са си ОК, по скоро фейсбук спря да публикува снимки за новинарските сайтове и затова всички почнаха да слагат линка в коментарите.
Това е най-вероятно! Тия дни ще пробвам да закача домейна за друг сайт, който публикува във ФБ без проблем, за да видя домейна ли проблема.
ПС: линкът в коментара е за по-голям риич на публикацията. Публикации с линк са с орязан риич, затова ги слагат в коментарите.
 
Тоест, вече не дава грешка в дебъгера, а продължава да не визуализира снимката?
Тогава, единствено остава, според мен, че ти я блокираш. Виж си рестрикциите в секюрити плъгин ако има, ако не най-добре изчисти хтаксеса до дефоут за уърдпреса.
Това с домейна е супер малко вероятно.
 
https:/.....................2.jpg.crdownload.jpg


Това "crdownload" е незавършен изтеглен файл. По-скоро ФБ не може да изтегли снимката (понеже ги кешират). Според мене ако домейна е от EU. тогава има проблем ( .eu .bg etc. )
 
Тоест, вече не дава грешка в дебъгера, а продължава да не визуализира снимката?
Тогава, единствено остава, според мен, че ти я блокираш. Виж си рестрикциите в секюрити плъгин ако има, ако не най-добре изчисти хтаксеса до дефоут за уърдпреса.
Това с домейна е супер малко вероятно.
Продължава да дава същата грешка Provided og:image URL, https://......../wp-content/uploads/2021/03/d0bcd0b0d182d0b5d0bcd0b0d182d0b8d0bad18ad182-d0bbd18ad187d0b5d0b7d0b0d180-d182d0bed0bcd0bed0b2-d0bdd0b0d0b4-250-d0bfd0bed187d0b8d0bd-1.jpg could not be processed as an image. It may be corrupted or may have an invalid format." Нямам секюрити плъгин. Това със дефолт .htaccess вече го направих по препоръка на Блинки. Във вайъбър и в други социалки си визуализира линковете, само във ФБ не! Пробвам формата на html файловете и ако не стане, ще закача домейна за друг сайт да тествам!
 

Горе