Проблем със снимките на споделени линкове във FB

https:/.....................2.jpg.crdownload.jpg


Това "crdownload" е незавършен изтеглен файл. По-скоро ФБ не може да изтегли снимката (понеже ги кешират). Според мене ако домейна е от EU. тогава има проблем ( .eu .bg etc. )
.bg е разширението
 
Не, няма смисъл да си играеш с html при уордпреса. Пробвай да пейстнеш адреса на снимката директо в дебъгера. Ако ти я покаже ОК, значи е проблем при лоудването. Щом вече адреса ти е на латиница, не би трябвало да има проблем със самия файл (вади ти същата шльокавица). Единствено остава да си провериш дали случайно не ти е избягал мета тага в хедъра. Също в йоаста да махнеш рестрикцията за пермалинк, ама ти май вече си го изключвал...🤔
За мен и при положение, че ти лоудне снимката с директен адрес (пейст в дебъгера), значи проблема е при тях.
И остава някаква много малка вероятност да се мръщи на сървъра ти.
 
хаха сетих се ако е местен и на новото място ако се е прецакал нещо пермишъна на папката. Чекни за се всеки случай, да се изключи като проблем. Виж дали е 775 на upload и надолу до снимката, може да тестваш един път и с 777 хей така за теста и после си го върни.
 
За мен и при положение, че ти лоудне снимката с директен адрес (пейст в дебъгера), значи проблема е при тях.
И остава някаква много малка вероятност да се мръщи на сървъра ти.
В дебъгера като поставя линк към снимката дава само The following required properties are missing: og:description, fb:app_id, но не я визуализира! Това е със rank math!

Без rank math ми дава - Provided og:image URL, https://.......bg/wp-content/uploads/2024/02/bogomil-nikolov-mobilnite-operatori-sa-globavani-68-pati-za-neloalni-targovski-praktiki-no-bez-efekt-1.webp could not be processed due to EU news domain license restriction. For Details: https://www.facebook.com/help/533727544131571

На същия сървър има още два идентични сайта, без такъв проблем!
 
хаха сетих се ако е местен и на новото място ако се е прецакал нещо пермишъна на папката. Чекни за се всеки случай, да се изключи като проблем. Виж дали е 775 на upload и надолу до снимката, може да тестваш един път и с 777 хей така за теста и после си го върни.
На уплодс е 755, на снимките е 644, ще ги тествам по-късно!
 
Навсякъде до снимката трябва да е 775, ама тва "EU news domain license restriction" нещо ме притеснява, а тук нямам никаква идея, щото и не ползвам фейсбук хах
Иначе, и на другите сайтове ли си конвертирал в webp и там няма грижи?
И виж за всеки случай дали ти е правилен тага
Код:
<meta data-n-head="ssr" data-hid="og:image:type" property="og:image:type" content="image/png">
И остава да гледаме към небето ахаха
 
Файловете са си ОК, по скоро фейсбук спря да публикува снимки за новинарските сайтове и затова всички почнаха да слагат линка в коментарите.
Това го правят, заради рийча, но е много тъпо. Иначе много хора плачат за проблеми със снимките, но според мен всичко е от настройките :)
 
  • Like
Реакции: ST-1
Навсякъде до снимката трябва да е 775, ама тва "EU news domain license restriction" нещо ме притеснява, а тук нямам никаква идея, щото и не ползвам фейсбук хах
Иначе, и на другите сайтове ли си конвертирал в webp и там няма грижи?
И виж за всеки случай дали ти е правилен тага
Код:
<meta data-n-head="ssr" data-hid="og:image:type" property="og:image:type" content="image/png">
И остава да гледаме към небето ахаха
Промених ъплоадс и всчко в нея на 775, но пак не става. Да и другите са са в webp. Таго го гледах няколко пъти, отговаря на документацията на фб, няма само
meta data-n-head и data-hid
това не видях да го искат.

Продължава с грешката Provided og:image URL, https://...../wp-content/uploads/2024/02/nova-sgrada-obu-p-beron-yambol-1.jpg could not be processed due to EU news domain license restriction. For Details: https://www.facebook.com/help/533727544131571

Остана само да гледам небето :)
 
Да, мисля да закача този домейн за друг сайт, който няма проблеми с фб и ако пак не става - ще пробвам с друг домейн.
 
Това го правят, заради рийча, но е много тъпо. Иначе много хора плачат за проблеми със снимките, но според мен всичко е от настройките :)
Да тва с ли к в коментарите е ,за да се постава снимка или текст за по-добър рийч уж.

Преди доста време имах проблем и аз със визуализацията на снимките, но може това да ти е от темата на сайта. Сложи си плъгина jetpack и споделяй от неговите бутони за социални мрежи. Би трябвало да стане (Тва към автора на темата)
 
Да тва с ли к в коментарите е ,за да се постава снимка или текст за по-добър рийч уж.

Преди доста време имах проблем и аз със визуализацията на снимките, но може това да ти е от темата на сайта. Сложи си плъгина jetpack и споделяй от неговите бутони за социални мрежи. Би трябвало да стане (Тва към автора на темата)
Пробвах с jetpacka, с него споделям и автоматично, но не става. Дефолт тема и всички плъгини изключени - пак не става.
 
Те го блокират, това вече се доказа и с теста през конзолата, виж как хубаво си вади адреса...ама 😕

Не са много вариантите, зависи защо блокират, заради още нещо тънко при теб или си си блокиран по принцип, като за второто може нещо да си пропуснал: я да се съгласиш с някоя условие, я нещо с мета акаунта, кой знае. При второто съмнение, може да се наложи и да им пишеш. Първо чекни всички възможни там джамчета, съглашения и тн, и аз не ги знам честно.
За първото май пробвахме всичко, освен да сме се уверили със сигурност дали са ти ОК ог-метите, да не би това да блокира тия така наречени - ЕУ рестрикции..
Виж си сорса на страницата и направо пейстни тук сичките ог-мети, макар и празни, щото там има и изискване за image width/height
Като изключиме и тия метили, тогава вече може да гледаме към слънцето ахаха щото верно то друго и не остана.
А и другите ли два домейна са .bg или изобщо ЕУ някакви? Мамка им, да земем да сложим на енга на дока един <html lang="br"> 😆😆😆
 
А ти фючър снимката ли шерваш или която и да е? За всеки случай пусни дефаут вп тема. Виж, щото има много от старите теми, след ъпдейти на вп, фючъра им е толко неадекватен вече, че хич няма да се учуда, да се наложи и тема да сменяш :)
 

Горе