Проблем със снимките на споделени линкове във FB

А ти фючър снимката ли шерваш или която и да е? За всеки случай пусни дефаут вп тема. Виж, щото има много от старите теми, след ъпдейти на вп, фючъра им е толко неадекватен вече, че хич няма да се учуда, да се наложи и тема да сменяш :)
Фючър снимка е, първо пробвах с няколко дефалт теми
 
Аз се си мислим, че ще си тръгнат сами, след чека на сайта, от който там чеква..ако наистина това е фърст тайм фаулт, щото тая верификация не значи нищо реално, верифицирано, не не е проверено. А изглежда, че се проверяват нови новинарски сайтове, по разбираеми причини.
 
Днес и аз се сблъсках с този проблем. Към два от сайтовете ми имам ФБ група за популяризиране на статиите. Пуснах нова ФБ публикация с линк към статия - изображението не се зареди, но... не се зарежда само на десктоп машината ми с WIN 7. Когато отворих ФБ публикацията чрез телефона и таблета (андроид) - всичко се визуализира нормално...
 
Днес и аз се сблъсках с този проблем. Към два от сайтовете ми имам ФБ група за популяризиране на статиите. Пуснах нова ФБ публикация с линк към статия - изображението не се зареди, но... не се зарежда само на десктоп машината ми с WIN 7. Когато отворих ФБ публикацията чрез телефона и таблета (андроид) - всичко се визуализира нормално...
Това е нов бъг и при мен се появи преди няколко дни на няколко wp сайта - блогове и магазин В дебъгера не показва никаква грешка и дава, че зарежда снимката без проблем, а при споделяне е като счупена. Предполагам, че от последния ъпдейт на wp, ама нямам време да тествам сега.
 
При мен също не се показва снимка на публикация. Някой знае ли точно какво става
 
Интересното беше че, някои стари шернати страници излизат със снимките си във фб, което леко ме насочи и към решението. Както и на мобилната версия от chrome developer tools, както и през телефон няма проблем с никоя снимка.

Цяла седмица се борих с този проблем. И не мога да му хвана спатиите. С и БЕЗ yoast/seo, кеш плъджин и т.н......и няма и няма. И накрая установих най-баналното нещо като проблем - имената на файловете на снимките бяха на кирилица. Транслитерирах ги на латиница и проблемът изчезна.
 
Интересното беше че, някои стари шернати страници излизат със снимките си във фб, което леко ме насочи и към решението. Както и на мобилната версия от chrome developer tools, както и през телефон няма проблем с никоя снимка.

Цяла седмица се борих с този проблем. И не мога да му хвана спатиите. С и БЕЗ yoast/seo, кеш плъджин и т.н......и няма и няма. И накрая установих най-баналното нещо като проблем - имената на файловете на снимките бяха на кирилица. Транслитерирах ги на латиница и проблемът изчезна.

Бях писал преди няколко дни, явно не си попаднал на темата. Но точно това е проблема и точно това е решението. "
Транслитерирах ги на латиница и проблемът изчезна.
 
Това решение на проблема, беше дадено още в началото на темата. Но както се вижда от хронологията, при автора - не работи.
Сега, мен друго ме интересува... Действително ли не работи при автора или просто поредната гаргара с неясна цел?! Защото не е много ОК подобни постъпки..а май има и интервенция, така сега като се замислям 🤔
 
Това решение на проблема, беше дадено още в началото на темата. Но както се вижда от хронологията, при автора - не работи.
Сега, мен друго ме интересува... Действително ли не работи при автора или просто поредната гаргара с неясна цел?! Защото не е много ОК подобни постъпки..а май има и интервенция, така сега като се замислям 🤔
Не работи при мен, поне за новинарския сайт, за който питах.
 
Ако е кирилишки, може пак да е от това. Иначе остава само варианта с ръчна проверка, видях някъде в нета спешъл линк точно за този доклад "невизуализиращи се снимки", потърси го в тая лудница "developers.facebook", ако не го намериш свиркай да го разровя пак, че не съм го букнал.
Отървавайте се от кирилишките домейни. Има умишлена тенденция да се порязват, а според мен до 5г. ще ги има само "колкото да ги има", а до 10г ще ги разкарат и от рега. Имате много време да ги пренасочите към друг читав домейн и да спасите положението.
 
Ако е кирилишки, може пак да е от това. Иначе остава само варианта с ръчна проверка, видях някъде в нета спешъл линк точно за този доклад "невизуализиращи се снимки", потърси го в тая лудница "developers.facebook", ако не го намериш свиркай да го разровя пак, че не съм го букнал.
Отървавайте се от кирилишките домейни. Има умишлена тенденция да се порязват, а според мен до 5г. ще ги има само "колкото да ги има", а до 10г ще ги разкарат и от рега. Имате много време да ги пренасочите към друг читав домейн и да спасите положението.
Не е кирилишки домейна, но е .bg! За каква ръчна проверка става на въпрос, това ли имаш впредвид https://developers.facebook.com/tools/debug ?
 
Код:
/help/contact/191435726167388

Не мога да го чекна по разбираеми причини, но се фалеха, че тук си пускат трабъла, че не им лоудва снимките. Във формата попълваш и телефон, и една част бяха доволни, че вече им лоудва (след една-три седмици), други чакат, трети недочакват 😄

Да зема си регна един акаунт за хранене, ако ще изкара една седмица има смисъл да научат доста нови думички 😆
 
Код:
/help/contact/191435726167388

Не мога да го чекна по разбираеми причини, но се фалеха, че тук си пускат трабъла, че не им лоудва снимките. Във формата попълваш и телефон, и една част бяха доволни, че вече им лоудва (след една-три седмици), други чакат, трети недочакват 😄

Да зема си регна един акаунт за хранене, ако ще изкара една седмица има смисъл да научат доста нови думички 😆
Мерси ще го пробвам
 
И при мен премахването на кирилицата оправи проблема. А има ли начин да се променят на латиница всички стари файлове? Магичен плъгин, нещо?
 
Има, кир-ту-лат, в началото има линк. Може да не свърши 100% от работата, но така или иначе е най-доброто решение за сайтове с голям контент. Ако за вп говорим.
 
За тая глупост действително се премина през абсолютно всичко възможно 😆
Вече не вервах, че ще има решение, но след като вече е факт, остава само да си турнем обица, че човек никога не трябва да се отказва :)
ЧерпаФката е да има по-малко изрудшини (поне в необходимите теми), за да има хора, които да имат изобщо някакво желание за хелп ;)
 

Горе