Проблем с микроформати

gioiello

New Member
Сложил съм микроформати на schema Product. В предварителния преглед изкарва всичко добре.
Показва ми звездички отзиви цена и наличност. Но към момента в гугъл не са ми показани.
В Уебмастър тулса в Структурни данни са индексирани от гугъл въпросните формати, но при търсенето не ми изкарва рейтинга.
Някой може ли да помогне с този проблем.

Review формата не съм го сложил, а в Product формата рейтинга съм го закачил към рейтинг % от 5 от % ревюта .
 
От: Проблем с микроформати

Значение има самия ти сайт. До колко Г го възприема като доверен, голям, надежден и тн.
Така че работи по самия си сайт, развивай го и в един момент ще ти показва микроформатите в резултатите.
 
От: Проблем с микроформати

Преди това ги изкарваше на data-vocabulary.org и на schema
след това ги смених всички типове и направих нови на schema за product и Breadcrumb и махнах изцяло data-vocabulary ...
На мен ми ги изкарва нали ги гледам в Тулса. само рейтинга не ми изкарва в резултатите му..
Питам дали това зависи от формата Review , да го слагам ли и него?

Ето тук http://www.google.com/webmasters/tools/richsnippets?url=http%3A%2F%2Fwww.gioielli-swarovski.com%2Fproducts%2FAnello-con-cristalli-Swarovski-amethyst-nuziale.html&html=
 
От: Проблем с микроформати

Значи на тебе в тула нормално да ти ги показва.
Нали говорим за СЕРПА, че там не ти ги показва. Там ще почне да ти ги показва като си развиеш самият сайт, да станеш от топ сайтовете в нишата си. И тогава не е сигурно че ще те показва в СЕРПА с микроформатите.
 
От: Проблем с микроформати

Не разбирам Ако ги сменя с vocabulary ми ги изкарва веднага след 4 дена. Но на schema не ги изкарва. Пак си мисля че проблема е нещо от мен..
Щом в туулса ми индексира структурните данни това означава че в СЕРПА трябва да ги изкара.
В крайна сметка залагам на това, че нещо се е прецакала пак schema.
Ще изчакам още 1 седмица и ако няма резултат ще ги върна обратно на vocabulary
 
От: Проблем с микроформати

В Тулса се тестват самите микроформати дали работят коректно.
Дали ще се показват в СЕРП-а не зависи пряко от теб. От Гошо имат някакви изисквания, за да се показват микроформатите.
Щом преди това ти ги е показвало, значи е нужно време, за да захапе новите, според мен.
 

Горе