Проблем с препокриване на adsense реклама

kuzmanin

Member
Напоследък забелязах увеличаване в статистиката за рекламни импресии в секцията "AdSense for Search" и ми стана много странно какъв е източника.
Попаднах на много неприятно нещо наречено: yontoo layers runtime

Програмка, която се инсталира, като плъгин от потребителите и прикрепя към всички browser-и

Целта и е да 'хване' първата adsense реклама и да я подмени с някакъв флаш: http://i.stack.imgur.com/hCrjf.png

Така сайта ти 'окуцява' с първата ти срещната adsesen реклама и естественно губиш приходи.
Това чудо подменя само големите правоъгълни реклами: 336 на 280 и 300 на 250

Някакво решенеи за момента: да се сменят рекламите с 250 по 250
Някои хора казват че друго решение е да сложиш един adsense unit в невидим div, но аз не можах да го подкарам това решение.

Проверете си статистиката за нарастнали импресии в секциятя: AdSense for Search
Ако не ви е проблем поребителите да се пренасочват към adsense for search няма нуйда да правите нищо.
 
От: Проблем с препокриване на adsense реклама

Това с дива къде го чете? Имам 1 МНС прави по 50 УВ на ден, от които само 2 клика и повишен адсенс сърч
 
От: Проблем с препокриване на adsense реклама

Това с дива къде го чете? Имам 1 МНС прави по 50 УВ на ден, от които само 2 клика и повишен адсенс сърч
В този случай див-а няма да ти помогне
Идеята на дива е само да подмамиш това плъгинче yontoo да се разположи върху невидим adsense unit и да не береш грижи, че рекламите не се показват на крайните потребители
 

Горе