Проблем с Blogger и Internet Explorer

rtrtrt

Member
Имам един блог в Блогър, който си ползвам. От няколко дена се появи странен за мен проблем.
Във Файърфокс и Хром се вижда ОК. Обаче в ИЕ се вижда само хедъра и надолу не.
А посетителите, нали се сещате повечето са с ИЕ.
Какво може да е?
 
От: Проблем в Блогър

А посетителите, нали се сещате повечето са с ИЕ.

Това не е вярно, не мога да се съглася с теб. Според моята статистика от всички сайтове посещенията направени от ИЕ са в границите на 20 до 30%. От материали които съм чел - статии, дискусии съм останал с убеждението, че това е нормално и навсякъде ползването на ИЕ е в тези граници.

Така на сляпо никой не може да ти каже какъв е проблема - ние не сме ясновидци! Все едно аз да направя дискусия: в един от сайтовете които правя имам проблем - не се вижда добре, помогнете! И като не напиша кой е сайта - иди че прави догадки? Несериозно е отношението ти - покажи сайта за който става въпрос.

Гугъл следи излючително за правилния код и не допуска грешен код - каквото и да правиш не можеш да "счупиш" блог в Блогспот. Единствено може да му промениш визията, но за това ти сам си отговорен ако си играеш с CSS и не знаеш какво правиш! Ако си правил някакви промени винаги може да се върнеш назад и да активираш резервното копие.
 
Re: Проблем в Блогър

В повечето случай за повечето хора е по лесно да си изберът друг темплейт отколкото да си пренапишат версият на цсс за ИЕ

затова съвета ми е да смени темплейта :)
 
От: Проблем в Блогър

Имам един блог в Блогър, който си ползвам. От няколко дена се появи странен за мен проблем.
Във Файърфокс и Хром се вижда ОК. Обаче в ИЕ се вижда само хедъра и надолу не.
А посетителите, нали се сещате повечето са с ИЕ.
Какво може да е?
Спомни си какво си променял преди да се появи проблема и ревизирай промените. По принцип можеш да върнеш бекъпа от преди появяването на проблема. Ако не знаеш как става направи справка в Гугъл. По принцип можеш да поискаш от съпорта на хостинг копанията ти да ти го направи това, ако не знаеш как.

Относно ИЕ. Не съм съгласен, че повечето трафик идва от ИЕ. Всъщност хората, които ползват този браузър постоянно не са особено в час с интернет и си го карат по дефаулт - инсталирват им windows с дефаултския браузър и дотам. Ако блога ти е за онлайн продажби, афилиейт примерно, тези потребители (ползващи ИЕ) не са ти приоритет.
Лично мнение.
 
Може да от самият тамплейт, и най-вероятно е от това. Аз лично не се мъча, а сменям, независимо колко много ми харесва сегашния. Все пак говорим за нещо много сериозно, като липса на визуализация. :)

П.П: Пишете, моля Ви, по-описателни теми. Оправих тази. ;)
 
Re: От: Re: Проблем с Blogger и Internet Explorer

Тенкс! Май ще сменям темплейта.
Най-добре ще направиш. Виж пак някакви, които ще ти допаднат. Тази явно не е читава. И един съвет от мен - свали си я като .zip, защото след време оня може да реши да я разкарва, а ти да продължаваш да зареждаш от него някои елементи. Един приятел не го направи и сега търси друга, защото сегашната е с липсващи елементи от дизайна. Много е важно да го направиш, пък дано да седи вечно на дадения хостинг.

Мисля, че ще намериш нещо много читаво и в някои случаи и по-добро. :)
 
От: Проблем с Blogger и Internet Explorer

Ей този код беше попаднал в притурката за хтмл/джава скрипт - махнах го и нещата се оправиха.


<!--[if gte mso 9]><xml> <w:worddocument> <w:view>Normal</w:View> <w:zoom>0</w:Zoom> <w:hyphenationzone>21</w:HyphenationZone> <w:punctuationkerning/> <w:validateagainstschemas/> <w:saveifxmlinvalid>false</w:SaveIfXMLInvalid> <w:ignoremixedcontent>false</w:IgnoreMixedContent> <w:alwaysshowplaceholdertext>false</w:AlwaysShowPlaceholderText> <w:compatibility> <w:breakwrappedtables/> <w:snaptogridincell/> <w:wraptextwithpunct/> <w:useasianbreakrules/> <w:dontgrowautofit/> </w:Compatibility> <w:browserlevel>MicrosoftInternetExplorer4</w:BrowserLevel> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><!--[if gte mso 9]><xml> <w:latentstyles deflockedstate="false" latentstylecount="156"> </w:LatentStyles> </xml><![endif]--><!--[if gte mso 10]> <style> /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;} </style> <![en-->
 

Горе