Продавам работещ онлайн магазин

BuddyLove

Member
Рейтинг - 0%
0   0   0
Продавам работещ онлайн магазин.

Дата на старт: ноември 2009
Домейн: xxxxxxx.bg (7 буквен generic)
Софтуер: писан (не е готова платформа)
Активна SEO оптимизиция от юни 2010 - с добри позиции в Гугъл
Оборот за 2010: 58,000 лева
Брутна печалба: 24% от оборота
Дневни посещения: 1000

Разходи:
Сървър: 100 лв. на година
СЕО - колкото се договорите със специалист, защото се извършва вътрешно
Обслужване на магазина - зависи от новия собственик
Сайтът се продава заедно с връзки с доставчици и бизнес план.


Ориентировъчна продажна цена: 30,000 лева

Защо се продава: Поради нужда от пари

ПОВЕЧЕ ИНФОРМАЦИЯ САМО НА ТЕЛЕФОН: 0885698841 вечер след 17ч.
 
Последно редактирано:
От: Продавам работещ онлайн магазин

Може ли да кажеш сегмента, в който работи магазина?
 
От: Продавам работещ онлайн магазин

Изпратих ти лично още вчера...
 
От: Продавам работещ онлайн магазин

Buddy,

според мен тази сделка ще буде знакова. Ако се осъществи при показаните параметри и на исканата цена, то значи икономиката ни върви нагоре. Направих леки "бакалски сметки, които не претендират да са изчерпателни:

Приходи
Оборот - 58 000лв
Бр. печалба - 13 920лв
Разходи
1 човек Обслужване - 700лв месечно х 12 = 8400лв (не си споменал сегмента от икономиката ни, но ако една поръчка е средно 50лв, то имаме поне 5 поръчки на ден, за да достигнем този оборот- т.е. трябва ни 1 човече, което да опакова, вика куриер, отговаря на питания на клиенти и др. дейности) Знам че това е ниска заплата, но е криза така че.. толкова.

Разходи за топло, вода, телефон, сч. услуга, 10кв.м. офис - 250лв месечно х 12= 3000лв. Знам, скрънза съм, пък и разчитам човека дето обслужва магазина да чисти работното си място и да си купува кафето от автомата пред сградата.

Разходи за SEO и всякаква реклама - да не е, ама едни 200лв на месец си хвръкват, колкото и да се пазариш, значи 2400лв на година

Всичко Разходи = 8400+3000+2400=13 800лв

Чиста Годишна Печалба = 13 920 - 13 800= 120лв (преди облагане с данък печалба, плащане на лихви по оборотните средства и т.н.)

При чиста (доколкото това е чиста) печалба - 120лв, ти искаш цена от 30 000лв, което прави 250 години необходими за възстановяване на първоначалната инвестиция. Ето на това му казвам стратегическа инвестиция:)

Ще наблюдавам развитието на тази сделка с изключителен интерес, тъй като и аз имам магазин с подобни параметри. Отдавна се опитвам да се оттърва, ама ...

Ти си моята надежда! Искрено ти пожелавам успех и те моля да споделиш с нас, каква е цената на която ще се сключи сделката. Това би отговорило на много въпроси, които ни терзаята, като:
Има ли в този форум човек, който може да извади 30 000лв?

Какъв е коефициента на възвращаемост на инвестицията в българския интернет бизнес?

Успех!
 
Абе не, че искам да се меша в темата, ама брутната печалба не беше ли Приходи - (минус) Разходи = БП?
Защо вадиш разходите за пореден път от печалбата не мога да разбера?
 
От: Продавам работещ онлайн магазин

Брутна печалба = Приходи - Разходи за придобиване на продавания актив. Ако говорим за стока, в най-общия случай е:
продажна цена - (покупна цена + разходи за транспорт до мястото, където се съхранява)
 
От: От: Продавам работещ онлайн магазин

Много интересно мнение на HappyPixel. За някой неща съм съгласен, за други сякаш не.

Buddy,
1 човек Обслужване - 700лв месечно х 12 = 8400лв (не си споменал сегмента от икономиката ни, но ако една поръчка е средно 50лв, то имаме поне 5 поръчки на ден, за да достигнем този оборот- т.е. трябва ни 1 човече, което да опакова, вика куриер, отговаря на питания на клиенти и др. дейности) Знам че това е ниска заплата, но е криза така че.. толкова.
Принципно е така, но ако купувача има служители, това променя доста нещата. Или пък, ако извършва тази дейност сам.


Разходи за топло, вода, телефон, сч. услуга, 10кв.м. офис - 250лв месечно х 12= 3000лв. Знам, скрънза съм, пък и разчитам човека дето обслужва магазина да чисти работното си място и да си купува кафето от автомата пред сградата.
Ако говорим за един служител, въпроса е има ли нужда от специален офис? Ако купувача вече няма офис разбира се.


Чиста Годишна Печалба = 13 920 - 13 800= 120лв (преди облагане с данък печалба, плащане на лихви по оборотните средства и т.н.)
Ако някой тръгне да вади 30,000 лева за бизнес, с идеята да му запази приходите, гарантирам ти на 100%, че ще се провали. Виждал съм го.

Има ли в този форум човек, който може да извади 30 000лв?

Има. Друг е въпросът дали бих го направил. Някой от доводите ти по-горе звучат разумно.

Какъв е коефициента на възвращаемост на инвестицията в българския интернет бизнес?
Зависи от задклавиатурното устройство :)
 
От: Продавам работещ онлайн магазин

Аз имам 3 онлайн магазина с два и половина пъти по-голям оборот и трудно избиват разходите. Плащам подобни като споменатите цифри за заплати на двама човека (плащам и осигуровки), а за офис ползвам собствен апартамент. При повече от пет поръчки на ден един човек сам трудно може да се оправи да снабдява стока, асемблира, да се обажда на всички клиенти, да организира куриери, да качва нови продукти, да оправя цени и т.н. При десет поръчки дневно, особено ако средно са по 7-10 артикула направо блокира и затова се принудих да сложа втори човек. Така, че дори да има съществуващ офис и персонал това не увеличава драстично печалбата.

Финансите започват да работят ако се стигне по-сериозно ниво на поръчки, където служителите са специализирани, условията от куриерите са други и ценовите отстъпки от доставчиците са други. Дори на ниво като Сторе.бг с 150-200 поръчки дневно, собственикът казва, че след всички разходи отстават 5% норма на печалба (а книгите ги взима поне с 40% отстъпка).

Само от един магазин с пет поръчки дневно и подобен оборот според мен няма как да се изкарат пари. Има смисъл само ако се разраства вече съществуващ онлайн бизнес или човек има подобен офлайн бизнес, а няма онлайн магазин.

Аз също смятам, че това би била знакова сделка и с интерес ще следя какво ще се случи. Успех на продавача!
 
От: От: Продавам работещ онлайн магазин

Изчисленията ти са разумни и логични, но това може да го направи всеки учил алгебра в училище и със сигурност не означава бизнес познание.
Направи сметките с удвоен и очетворен оборот и тогава ще видиш, защо исканата цена е 30к. - все пак това е магазин на 1 година.
В допълнение не знаеш нищо за самия бизнес, как се прави, кои са му силните страни и конкурентни предимства, какви функционалности има самия сайт - тоест предположенията и допусканията ти са изключително повърхностни и лимитирани до информацията, която съм предоставил до момента.

Според мен много малко са хората във форума, които могат да извадят 30,000 лв., да не кажа хич.
Като гледам другите обяви тук са за "сайтове" от по 100 лв., но въпреки това реших да пусна обявата.
Всъщност хората, които могат да извадят 30,000 лв. за сайт в БГ са малко и извън форума, но това не означава, че не трябва да се опиташ да ги потърсиш.

Нека хората с интерес към покупка да ми звънят на телефона: 0885698841 след 17ч. Ако имате истински интерес - звъннете, ще се срещнем и ще говорим.

Ако нямате истински интерес към сайта моля да не пишете в темата. Има теми за оценки на сайтове и вътре можете да си излагате теориите.


Buddy,

според мен тази сделка ще буде знакова. Ако се осъществи при показаните параметри и на исканата цена, то значи икономиката ни върви нагоре. Направих леки "бакалски сметки, които не претендират да са изчерпателни:

Приходи
Оборот - 58 000лв
Бр. печалба - 13 920лв
Разходи
1 човек Обслужване - 700лв месечно х 12 = 8400лв (не си споменал сегмента от икономиката ни, но ако една поръчка е средно 50лв, то имаме поне 5 поръчки на ден, за да достигнем този оборот- т.е. трябва ни 1 човече, което да опакова, вика куриер, отговаря на питания на клиенти и др. дейности) Знам че това е ниска заплата, но е криза така че.. толкова.

Разходи за топло, вода, телефон, сч. услуга, 10кв.м. офис - 250лв месечно х 12= 3000лв. Знам, скрънза съм, пък и разчитам човека дето обслужва магазина да чисти работното си място и да си купува кафето от автомата пред сградата.

Разходи за SEO и всякаква реклама - да не е, ама едни 200лв на месец си хвръкват, колкото и да се пазариш, значи 2400лв на година

Всичко Разходи = 8400+3000+2400=13 800лв

Чиста Годишна Печалба = 13 920 - 13 800= 120лв (преди облагане с данък печалба, плащане на лихви по оборотните средства и т.н.)

При чиста (доколкото това е чиста) печалба - 120лв, ти искаш цена от 30 000лв, което прави 250 години необходими за възстановяване на първоначалната инвестиция. Ето на това му казвам стратегическа инвестиция:)

Ще наблюдавам развитието на тази сделка с изключителен интерес, тъй като и аз имам магазин с подобни параметри. Отдавна се опитвам да се оттърва, ама ...

Ти си моята надежда! Искрено ти пожелавам успех и те моля да споделиш с нас, каква е цената на която ще се сключи сделката. Това би отговорило на много въпроси, които ни терзаята, като:
Има ли в този форум човек, който може да извади 30 000лв?

Какъв е коефициента на възвращаемост на инвестицията в българския интернет бизнес?

Успех!
 
Последно редактирано:
От: Продавам работещ онлайн магазин

Продава се онлайн бизнес, а искаш да си говорим по телефона? И за какво, за да ти кажа мейл на който да продължим ли?
Имам интерес, но при така представени нещата ...
И темата ми се струва като - продавам потенциал. Ако имал 5 пъти по-голям трафик, ами докарай го и печели 5 пъти повече или не ти се занимава. Пиша ти л.с. с имейл на който да продължим комуникацията.
 
От: Продавам работещ онлайн магазин

Ще се изненадаш колко от хората наоколо могат да извадят 30К. Но първо трябва да ги убедиш, че това което продаваш си заслужава.

Изпратих ти лично още преди 2 дни. Изпрати ми URL-то на spy"маймунка"spy.bg, а после може да се чуем и по телефона. Искам преди телефонния разговор да добия представа какво продаваш.
 
От: Продавам работещ онлайн магазин

Честно казано и аз се зачудих... ама не исках да повдигам въпроса, защото загубих интерес при цената и печалбата....
но брутна печалба за година 20 % от 60 000
при положение че е бруто...
това са 1000 лева на месец... БРУТО!

ам реклама? ам счетоводство? ам данъци...
ам пирсонал? и то ми призля:)
и като сложим разправията с недоволни клиенти
и изкукали такива... няколко върнати ... и само хапчетата за нервата не мой да избием :)

един вид магазина е на минус 1000 на месец :)
и да дам 30 000 лева... нищъ :)
 
От: Продавам работещ онлайн магазин

Колега ходи на доктор като ти е лошо вместо да спамиш в темата.

Честно казано и аз се зачудих... ама не исках да повдигам въпроса, защото загубих интерес при цената и печалбата....
но брутна печалба за година 20 % от 60 000
при положение че е бруто...
това са 1000 лева на месец... БРУТО!

ам реклама? ам счетоводство? ам данъци...
ам пирсонал? и то ми призля:)
и като сложим разправията с недоволни клиенти
и изкукали такива... няколко върнати ... и само хапчетата за нервата не мой да избием :)

един вид магазина е на минус 1000 на месец :)
и да дам 30 000 лева... нищъ :)
 
От: Продавам работещ онлайн магазин

Написах нещо, но реших да го променя, защото предполагам, че и други хора си задават въпроси относно условието: връзка по телефон.
До момента съм получил над 10 съобщения в пощата си от различни хора. Обзалагам се, че 80% са просто любопитни.
С цел да отсея несериозните имам желанието да преценя човека и неговия интерес първо по телефона.

Продава се онлайн бизнес, а искаш да си говорим по телефона? И за какво, за да ти кажа мейл на който да продължим ли?
Имам интерес, но при така представени нещата ...
И темата ми се струва като - продавам потенциал. Ако имал 5 пъти по-голям трафик, ами докарай го и печели 5 пъти повече или не ти се занимава. Пиша ти л.с. с имейл на който да продължим комуникацията.
 
Последно редактирано:
От: Продавам работещ онлайн магазин

Нали се сещаш че хората, дето биха дали 30К за сайт, обикновено си ценят времето и предпочитат да видят какво се предлага преди да се впуснат в несъществени (те ще се обадят да питат за урл-то и без тва) разговори с някой, който 'иска да ги прецени тях и интереса им'.

.. Още повече че декларираш не особено впечатляващ за онлайн магазин оборот/печалба и се надяваш да продадеш скъпо нереализирания потенциал на сайта.

Сигурно ще искаш и срещичка да си чукнете и кафенце да пийнете, та белким се меракландисаш да кажеш урл-то?
 
От: Продавам работещ онлайн магазин

Хората дето биха дали 30к за сайт си ценят още повече парите и няма да ги дадат без среща :)
Аз ако купувах сайт за 30 бона, последния ми проблем би бил телефонно обаждане или кафенце.

Понякога се чудя на хората в този форум. Правят едни сделки за по 2 до 50 лева тук, но иначе при по-сериозни оферти са първи пушки по мнения и коментари :) Не визирам никого конкретно в темата, защото познавам част от хората в нея и знам, че могат да извадят 30к.
 
От: Продавам работещ онлайн магазин

Благодаря ти за съветите, но ако нямаш интерес за покупка моля те да не пишеш в темата.

Нали се сещаш че хората, дето биха дали 30К за сайт, обикновено си ценят времето и предпочитат да видят какво се предлага преди да се впуснат в несъществени (те ще се обадят да питат за урл-то и без тва) разговори с някой, който 'иска да ги прецени тях и интереса им'.

.. Още повече че декларираш не особено впечатляващ за онлайн магазин оборот/печалба и се надяваш да продадеш скъпо нереализирания потенциал на сайта.

Сигурно ще искаш и срещичка да си чукнете и кафенце да пийнете, та белким се меракландисаш да кажеш урл-то?
 
От: Продавам работещ онлайн магазин

Абе хора спрете със спама!
Нека модераторите или админите позачистят малко темата.

Хората дето биха дали 30к за сайт си ценят още повече парите и няма да ги дадат без среща :)
Аз ако купувах сайт за 30 бона, последния ми проблем би бил телефонно обаждане или кафенце.

Понякога се чудя на хората в този форум. Правят едни сделки за по 2 до 50 лева тук, но иначе при по-сериозни оферти са първи пушки по мнения и коментари :) Не визирам никого конкретно в темата, защото познавам част от хората в нея и знам, че могат да извадят 30к.
 
От: Продавам работещ онлайн магазин

Бъди за добро или за лошо правилата в този форум позволяват да се коментира на воля в темите за продажба за разлика от доста други сайтове.
Аз съм един от хората които поискаха подробности за сайта и съм доволен от комуникацията с продавача.
Спама в темата няма да спре дори и да обявиш че спираш продажбата на сайта, но не това е важното - важното е да успееш да убедиш пишещите в темата че това което продаваш си заслужава парите. За целта вместо да им казваш да спрат е по добре да внесеш повече яснота относно това под бруто печалба какво имаш в предвид - наистина чиста печалба която си си прибрал в джоба или само разлика между покупна и продажна цена.
Също така е важно относно потенциала на магазина да се знае имали наистина потенциал да се утроят продажбите или не защото ако по важните ти ключови думи си на първите места на първа страница то е ясно че няма много мегдан за растеж и обратно ако си на втора страница значи има на къде да се развива.
 

Горе