Продавам работещ онлайн магазин

От: Продавам работещ онлайн магазин

Обяснявам:
1. Брутна печалба = Продажна стойност на стоките минус покупната им
2. Магазинът има потенциал за сериозно развитие, защото все още не оперира в две много сериозни ниши стоки - тоест реализиране на потенциал, чрез увеличаване на асортимент и съответно класиране напред в Гугъл.
 
От: Продавам работещ онлайн магазин

Благодаря ти за съветите, но ако нямаш интерес за покупка моля те да не пишеш в темата.
Забелязах молбата ти още при предишните коментари. Съответно взел съм я предвид преди да напиша ценното си и компетентно мнение.
Дефакто в случая съм я игнорирал или просто ми доставя удоволствие да дразня целевата си аудитория - върви че разбери...
 
От: Продавам работещ онлайн магазин

Ми то....според условията, по темата няма кой знае какво за обсъждане, остава да си коментираме мненията....
т.е. да си лафим :)
 
Последно редактирано:
От: Продавам работещ онлайн магазин

Аз нямаше да се обаждам и по принцип не коментирам в пазара ама ще оспамя к'во да се прави.

Кажи колко ти е чистата печалба на месец. Това ги интересува купувачите. С бруто, нето и счетоводни схеми има да си шикалкавите още 5 страници.

Сори за спама. :)
 
От: Продавам работещ онлайн магазин

Едно време когато учех икономика мисля че беше друго определението за брутна печалба ама може вече и да се е променило. Реално от това което си написал би трябвало да означава че магазина е приключил без печалба и всъщност ти му продаваш потенциала.
За времето което съм прекарал в този форум съм забелязал че трудно се продава потенциал, предполагам че ще е доста по лесно ако го реализираш.
 
От: Продавам работещ онлайн магазин

Колега ходи на доктор като ти е лошо вместо да спамиш в темата.

защо на лекар? за кое не съм прав? или не разбирам? или няма 30к ? или не съм достоен за темата?

БРУТО -ЦЕЛИЯ САЛАМ
НЕТО - ОБЕЛЕН И БЕЗ ДУПЕТА
ТАРА - ОБЕЛКИТЕ И ДУПЕТАТА

ЦЕЛИЯ САЛАМ - Е 24% ОТ ОБОРОТА
ТАРА - РАЗХОДИТЕ
НЕТО ЧИСТА ПЕЧАЛБА

ФОРМУЛАТА Е
БРУТО - ТАРА = НЕТО

или при теб няма ТАРА?
 
Последно редактирано:
От: Продавам работещ онлайн магазин

mantaman не е потенциал, ами "сегмент" ... ама няма кой да обясни :)
 
От: Продавам работещ онлайн магазин

Абе що не вземете да си пуснете една тема: "Догадките на любопитковците" и да си пишете в нея колкото си искате.
 
Re: От: Продавам работещ онлайн магазин

Ми то....според условията, по темата няма кой знае какво за обсъждане, остава да си коментираме мненията....
т.е. да си лафим :)
Тая тема, както и повечето подобни със споменати в нея повече от 3 цифри една до друга, твърде рано мръдна в посока "КОЙ КОЛКО ПАРИ МОЖЕ ДА ИЗВАДИ?!".

Което си е класика отдето и да го погледнеш и ще продължи живо да вълнува българина още доста време.
 
От: Продавам работещ онлайн магазин

Абе що не вземете да си пуснете една тема: "Догадките на любопитковците" и да си пишете в нея колкото си искате.

Ебати келешарското отношение! :mad:
 
  • Like
Реакции: adi
От: От: Продавам работещ онлайн магазин

Ебати келешарското отношение! :mad:

Каквото повикало - туй се обадило!

Нямам против никой, но явно тук хората не разбират от добра дума и постоянно се опитват да провокират и едва ли не да наказват, да се надсмиват, да се правят на интересни, и знаещи, и вещи.
Не разбрахте ли, че не желая да давам повече информация на всеки любопитен, защото не я дължа?

Аз съм сериозен човек и тези, които имат истински интерес към сайта ще го разберат.
Нямам и намерения да се обяснявам като ученичка в 7 клас на някакви анонимни КЛАВИАТУРНИ ГЕРОИ като повечето изказващи мнение в темата за това колко ми била печалбата.

Като демонстрация на ограниченото бизнес мислене и лаишки финансови познания на същите тези КЛАВИАТУРНИ ГЕРОИ ще задам следните въпроси, на които да си отговорят сами:

Може ли оборота да е 58,000 лв. за 2010, обаче 47,000 лв да е реализиран през втората половина на годината?

В резултат на горното - колко става годишния оборот при анюализиране на резултатите?

А каква цифра се получава при добавяне на асортимент и подобряване на класирането в Гугъл?

Аз имам 3 онлайн магазина с два и половина пъти по-голям оборот и трудно избиват разходите. Плащам подобни като споменатите цифри за заплати на двама човека (плащам и осигуровки), а за офис ползвам собствен апартамент. При повече от пет поръчки на ден един човек сам трудно може да се оправи да снабдява стока, асемблира, да се обажда на всички клиенти, да организира куриери, да качва нови продукти, да оправя цени и т.н. При десет поръчки дневно, особено ако средно са по 7-10 артикула направо блокира и затова се принудих да сложа втори човек. Така, че дори да има съществуващ офис и персонал това не увеличава драстично печалбата.

Финансите започват да работят ако се стигне по-сериозно ниво на поръчки, където служителите са специализирани, условията от куриерите са други и ценовите отстъпки от доставчиците са други. Дори на ниво като Сторе.бг с 150-200 поръчки дневно, собственикът казва, че след всички разходи отстават 5% норма на печалба (а книгите ги взима поне с 40% отстъпка).

Само от един магазин с пет поръчки дневно и подобен оборот според мен няма как да се изкарат пари. Има смисъл само ако се разраства вече съществуващ онлайн бизнес или човек има подобен офлайн бизнес, а няма онлайн магазин.

Аз също смятам, че това би била знакова сделка и с интерес ще следя какво ще се случи. Успех на продавача!


УРОК по М&А (за справка виж: http://en.wikipedia.org/wiki/M&A )

Точно хора като mobi би трябвало да са най-заинтересовани от подобна сделка! Вероятно се питате: Защо, чи нали той си има магазини?

ОТГОВОР: Защото с наличния капацитет от хора може да изкара допълнителни приходи и реално брутната печалба от магазина да се явява за него чиста такава. Тоест казано с малко повече обяснения - разхода за хора и офис е фиксиран и реално контрибюшъна (допълнителния приход) от новия магазин ще се явява почти чиста печалба (изключвам разхода за телефони, който е променлив в зависимост от броя на поръчките и прозвъняванията)

За без пари - толкова!

Спирам да пиша и да ви доказвам! Обявил съм начина на връзка с мен така, че който е истински заинтересован да звънка!
 
От: Продавам работещ онлайн магазин

Братле ти ни вземаш тук за потребители на бг-мамма?

не му трябва много капацитет на човек от този форум да намери кой е магазина който продаваш
Фърлям боб и ми излиза първа буква C...
24% СА СИ 13 000 ЛЕВА КАКТО И ДА ГИ ПОГЛЕДНЕШ!
айде да не ми казваш че не си давал пари за реклама...
И ПАРИ ДА ТИ КАЧВАТ ПРОДУКТИТЕ :)
а има и други разходи...
сега недей така
тук има хора които годишния ти оборот го правят за месец с онлайн магазини :)

ти скачаш на нож отначало с негативно отношение...
както виждаш замълчах си две страници...
викам ок човека е написал всичко както трябва, даже и цената за която го продава
Висока е ама няма да му се меся...
ама като се види отношението ти, как да не напише човек някой ред :)

30 000 лева
имаш ли си понятие с 30 000 лева какъв магазин ще се отвори
и колко може да се рекламира и популяризира,
че и пари за стока ще остане даже да си продаваш собствена :)
недей така

Аз /примерно казвам/ ако имам магазини който прави над 100 000 чиста годишна печалба колко пари да му искам в този случай ?

п.п. и без лоши чувства сега... евалата направил си магазин реализирал си печалба, дано тази година да я утроиш поне - ще се радвам много.
Колкото повече - толкова повече!
 
От: Продавам работещ онлайн магазин

И аз хвърлих боб и ми излезе, че втората буква е "а".
 
Третата да не е R ?
 
От: Продавам работещ онлайн магазин

E не ... как няма да извадите 30 бона за такъв "сегмент, в който работи магазина":)
Иначе на мен ми беше любопитно защо точно у този форум е обявата. :)
 
Последно редактирано:

Горе