Професия покер играч.

От: Професия покер играч.

Като стар комарджия ще ви кажа една система за рулетка "Еврофутбол", или какво там се сетите още.
Математически 100% издържана на практика ...
Та системата залог 1:3 на резон с прогресивно увеличаващ се залог. Например избираш залог а един мач с коефициент 3 залагаш 1 лв. губиш. Правиш следващ залог пак на мач с коефициент 3 залог 2 лв. - губиш. Следващ залог пак коефициент 3 с 4 лв. ... следващ 8 ... следващ 16 следващ 32 ...следващ 164 и така докато познаеш въпросния мач. Когато това се случи си връщаш вложените пари и си на печалба. Става и с рулетка като играеш на 1 и съща дузина... Единственият проблем на системата е субективния фактор. НЕ СЕ ПОДЛЪГВАЙТЕ ДА ИГРАЕТЕ КОМАР - ШАНСОВЕТЕ ВИ ЗА ПЕЧАЛБА СА НИЩОЖНИ . Клонящи към 0. Ако играете играйте за удоволствие..
 
От: Професия покер играч.

до колегата, който си мисли, че е хазарт това , а не е покер-
давам ти елементарен пример

според теб ръката КК влиза алл-ин след 3бет и губи от АА - ти ще кажеш , че това е късмет нали?
А аз ще ти кажа, че това е +EV(estimated value), т.е тази ръка е огромен фаворит срещу почти всички ръце и ако се набиваш префлоп ол-ин с нея ще ти носи като цяло печалба в дългосрочен план
Та това е покера правене на обмислени ходове, с пресмятане на шансовете на ръката ни и играене оптимално. Виждал съм ръце за по хиляди долари, които губят след като са 80-90 фаворит преди да излезне търна и ривъра. Това ти ще кажеш , че е хазарт, а то си е просто малък семпъл
Не говори за неща, които не разбираш , моля те.

Не аз ти давам елементарен пример. Влизаш all in префлоп с АА и някой ти плаща с АК и удря флоп QJT. Ко прайм? Не е хазарт ли? Ами ти с АА, някой с КК пак all in и му излиза поп? Не е хазарт ли? Отделно самото влизане all in префлоп без рейзове преди теб е изключително тъпо. Ако играеш за някакви мижави блиндове ...

Я кажи ако си с 200 лева на 2/5 лева, имаш АJ suited (да речем кари), влезнали сте в играта 6 човека и пота е 20 лева. Идва Флопа К(купа) Q(каро) 8(каро) с в думи имаш и флъш и стрейт дрол и някой преди теб влезне all in ще платиш ли? Понеже ако платиш си е 100% игра на късмет, а много хора плащат при това положение, включително и аз.
 
От: Професия покер играч.

Аз откога викам едно клубче някъде на предприемача да си спретнем.. хем и покер ще си играем без да трошим нерви в ходене до перник :)
и да бързаш оглеждайки се :)
 
От: Професия покер играч.

Не аз ти давам елементарен пример. Влизаш all in префлоп с АА и някой ти плаща с АК и удря флоп QJT. Ко прайм? Не е хазарт ли? Ами ти с АА, някой с КК пак all in и му излиза поп? Не е хазарт ли? Отделно самото влизане all in префлоп без рейзове преди теб е изключително тъпо. Ако играеш за някакви мижави блиндове ...

Я кажи ако си с 200 лева на 2/5 лева, имаш АJ suited (да речем кари), влезнали сте в играта 6 човека и пота е 20 лева. Идва Флопа К(купа) Q(каро) 8(каро) с в думи имаш и флъш и стрейт дрол и някой преди теб влезне all in ще платиш ли? Понеже ако платиш си е 100% игра на късмет, а много хора плащат при това положение, включително и аз.

Не говорим за ол-ин директно, писал съм след 3-бет!!!!! т.е 4-бет ол ин е това! Първата ти ситуация се нарича cooler, правилно изиграна е, това е важно.
Втората ситуация си с 20 BB на масата и си short-stack. Това вече е тотално друга игра, в която не съм компетентен. Иначе ако си с нормални стакове смяташ- имаш 9 аута за флъш и още два за стрейт (веднъж броихме едната десетка във флъш дроу) . Т.е общо 11 аута - или към 44 % на двете улици. Смяташ сега колко трябва да платиш, и колко ще вземеш, ако излезне дроу и ако е над 44 % - ходът ти е +EV и влизаш. Както и да е.

Идеята на онлайн-покера е да играеш поне на 4 маси едновременно, за да убиеш вариацията , която ти наричаш късмет
 
От: Професия покер играч.

Изводът от темата е, че няма абсолютно никакъв смисъл да се играе покер професионално. Аз никога не съм играл, и вероятно никога няма да играя. Факт е, че има хора изкарващи пари, но процентът на реално печелещите е жалък. Доколкото разбрах, трябва да се изгърбиш от учене и играене за да изкараш 2 минимални? Ако целта беше да си изкарват някакви пари с денонощно висене пред компа, то по-добре да играя някакво мморпг. И с Lineage 2 и с WoW могат да се докарат тия пари, но там е работата, че ще трябва да се счупиш от игра.

Ако времето прекарано в учене на стратегии и тренировки се инвестира в нещо по-разумно, парите могат да бъдат доста повече от 2 минимални и шансът за успех много по-голям. Сега да не вземе някой нов да прочете темата и да реши, че ще става професионален покер играч и ще се изхранва от покер. Няма да стане. Ще изкараш/изгубиш $100-$200, ще си напълниш главата с безполезна информация и ще продължиш да работиш от 8 до 5 като некфалифициран персонал.

Има толкова много, ама ТОЛКОВА много супер интересни, полезни и доходоносни неща, които човек може да научи. Следващите 10 години няма да ми стигнат да науча всичко, което искам за да се нарека успешен. А вие се занимавате да учите покер стратегии? Препоръчвам на всички да се придържат към основната цел на IM - пасивен доход. Целта е да си правят големи суми пари с минимални действия, а не да се пулите в некви карти денонощно, надявайки се, че може би, някои ден, ще се доберете до някакъв си турнир, който теоретично може и да спечелите.

Играйте си там покера оффлайн с приятели и забравете за онлайн покера. Той е машина за пари, само че играчите не влизат в сметката.
 
От: Професия покер играч.

съгласен донякъде с теб, дори покер играчи са ми го казвали, че търсят нещо и те да инвестират, не им се играе покер цял живот. защото те изцежда и изхабява. Не е като да притежаваш 10 хотела на френската ривиера и само да чекваш сметките онлайн дали се пълнят:)))
 
От: Професия покер играч.

Изводът от темата е, че няма абсолютно никакъв смисъл да се играе покер професионално. Аз никога не съм играл, и вероятно никога няма да играя. Факт е, че има хора изкарващи пари, но процентът на реално печелещите е жалък. Доколкото разбрах, трябва да се изгърбиш от учене и играене за да изкараш 2 минимални? Ако целта беше да си изкарват някакви пари с денонощно висене пред компа, то по-добре да играя някакво мморпг. И с Lineage 2 и с WoW могат да се докарат тия пари, но там е работата, че ще трябва да се счупиш от игра.

Ако времето прекарано в учене на стратегии и тренировки се инвестира в нещо по-разумно, парите могат да бъдат доста повече от 2 минимални и шансът за успех много по-голям. Сега да не вземе някой нов да прочете темата и да реши, че ще става професионален покер играч и ще се изхранва от покер. Няма да стане. Ще изкараш/изгубиш $100-$200, ще си напълниш главата с безполезна информация и ще продължиш да работиш от 8 до 5 като некфалифициран персонал.

Има толкова много, ама ТОЛКОВА много супер интересни, полезни и доходоносни неща, които човек може да научи. Следващите 10 години няма да ми стигнат да науча всичко, което искам за да се нарека успешен. А вие се занимавате да учите покер стратегии? Препоръчвам на всички да се придържат към основната цел на IM - пасивен доход. Целта е да си правят големи суми пари с минимални действия, а не да се пулите в некви карти денонощно, надявайки се, че може би, някои ден, ще се доберете до някакъв си турнир, който теоретично може и да спечелите.

Играйте си там покера оффлайн с приятели и забравете за онлайн покера. Той е машина за пари, само че играчите не влизат в сметката.
По тази логика, всеки трябва да стане предприемач или Webmaster, и да трупа пари.. А пък другото се тая..
Нали трябва да има хора, които да играят покер, които да ходят на работа всеки ден в 7, които да се гърбят по цял ден за минималната..
Еми... не става така ;)

Аз лично съм играл МНОГО офлайн покер... (онлайн, не толкова много, не и там съм джиткал, нямам тръпка онлайн като играя)
ДОСТА пъти съм печелил, но тогава гледах постоянно клипчета, и серий от разни The Big Game, Full Tilt Night и т.н..
Когато почнеш да играеш покера, след като си ги гледал тея неща, след като си играл в нета, почва да ти става всичко пределно ясно..
Седнеш ли на масата да играеш на живо, разбираш всичко..
Като видиш как реагират хората след флопа, на търна, на ривъра, веднага може да подразбереш горе долу за какво става на въпрос.
Също така е, много важно да се следят залозите и т.н. Raise-овете и т.н..

Тва си е цяла религия.. Толкова много има да се учи, че пак няма да се научи..
Покера ми беше основния източник на пари, като не се занимавах с IT.. Правих си добри парички, не мога да се оплача.. Предимно печелих, рядко губех.. Знаех си мярката.. Кога да спра.. кога да се хвърля.. Никога алчността не ме е превземала..
Естествено, че съм правил глупави Fold-ове... всички сме ги правили..

Най-важното в покера Е ДА НЕ ТИ ПУКА! Да можеш да поемаш риска! Да имаш топки да приемеш залога! Да платиш на Raise, когато трябва.. И т.н..
НЕ ТРЯБВА ДА ТИ ПУКА...
Защото, ако ти пука нищо няма да стане..

И най-важното е 'НЕ СИ ПОЗВОЛЯВАЙ ДА ИГРАЕШ С ПАРИ, КОИТО НЕ МОЖЕШ ДА ЗАГУБИШ!'
 
От: Професия покер играч.

И в крайна сметка, след 2 страници се разбра че без голяма доза късмет не можеш да станеш богат от покер => покера си е хазарт :)
 
От: Професия покер играч.

И в крайна сметка, след 2 страници се разбра че без голяма доза късмет не можеш да станеш богат от покер => покера си е хазарт :)
По тази логика, всеки бизнес е хазарт.
Защото без късмет, за никъде не си нали така ?

Давам ти прост пример..

Пускаш си сайт.. Правиш рекламна кампания във фейсбук страница от 1 милион души.. 50 лева на линк.. пускаш линка, и в същото време, хостинг компанията имат проблем, и целият трафик, от сайта отива на кино..
И хоп.. 50 кинта вътреееее..

Ето ти и друг пример..
Ти си супер добър и талантлив футболист.. Играеш мач, пред скаути, които са изпратени от Manchester United(да кажем).. И ти в този мач, трябва да дадеш ВСИЧКО от себе си, защото от там ще се промени живота ти, ако те харесат.. И какво става.. излизаш на терена.. играеш 5 минути, удрят те и си чупиш ръката (ПРИМЕРНО).. Не ме падайте.. случват се и такива неща.. Това се нарича КЪСМЕТ пак..

ЕДНО Е УМЕНИЕ, ДРУГО Е КЪСМЕТ... Двете вървят ръка за ръка(в повечето ситуации)
А и също така..

Тва са пълни глупости дето пишеш.. Обмисли малко нещата които си написал, и ще разбереш, че си в огромна грешка! ;)
Игри които изцяло разчиташ на късмет > Еврошанс/Бинго/Ролетки/Ротативки и кви ли още не прищявки.., НО ПОКЕРА НИКОГА не е била игра ИЗЦЯЛО на късмета, има малка доза късмет, и ГОЛЯМА доза умение!
 
От: Професия покер играч.

Някои от коментарите в тази тема са наистина булшит. Нямат нищо общо с реалността. Не исках да навлизам по-дълбоко в тази тема, защото всяка издадена информация намалява броя на потенциалните риби, но ще споделя още някои неща.
Относно онлайн покерът - там се изполват помощни програми, които предлагат освен анализ на ръцете, следене на противниците Ви в реано време. Играта без тези програми е "игра на сляпо" и определино е -EV(което означава Expected value, не Estimated value). Относно късмета, мисля, че правилното му наименование е вариация. Варията онлайн е в пъти по-малка в тази от играта на живо, защото Вие играете стотици, дори хиляди пъти повече ръце. Вариацията може да окаже влияние за малък брой ръце, но в дългосрочен план, ако играчът е по-добър от противниците си, вариацията ще се изравни и всичко ще си дойде на мястото.
Офлайн играта е значително по-различна. Тя е на доста по-ниско в повечето случай, с малки изключения разбира се, и вариацията там е огромна, защото се играят значително по-малко ръце.
В отговор на един от коментарите, нямам абсолютно никакви намерения да се занимавам с афилиейт сайт.
Друго много важно разяснение, статията е за кеш игра на покер. Докато в турнирите вариацията наистина е огромна, толкова огромна, че може да отнеме на един топ професионалист години за де спечели голям турнир.
Относно краставичарите и краставиците - мисля, че писането на недостоверни и лъжовни статии те прави всичко друго, но не е краставичар.
За предприемачите - както е известно, това е бизнес за милиарди. За отваряне на онлайн покер зала са необходими ужасно много пари, а това според мен е непосилно за един дори среден предприемач. Нека помислим реално - историята с релаксиращият предприемач е наистина страхотна, но е леко нереална.
По въпроса за пикаещият в шише грайндър - и това е доста пресилено. Ако един човек наистина играе по толкова време на какъвто и да е лимит, то той ще печели доста минимално работни заплати, не 1 и 2, както съм посочил в примера.
И накрая, усетих накакво негативно отношение към играта, към мен и към моята професия. Не мисля, че да живееш от покер е престъпно.
 
От: Професия покер играч.

Ще го кажа така. Познавам доста от "големите" покер играчи които се издържат само от това ( от Пловдив - Чушката и компания, от Сливен - Десис от InnerFire и още няколко средна класа играчи с които пием кафе заедно). Ами чиста проба късмет си е над 51% от играта. Не може в един месец да имаш пари и да оставяш по 500 лв. и нагоре на вечер в дискотеките, а другия месец заради тоя същия покер да нямаш 5 лв. в джоба (имаш банкрол който не бараш и реално нямаш 5 лв. в джоба). Покера специално за България не е професия и няма да бъде скоро. Предпочитам докато спя и си бръмча по кафета и т.н. да получавам смс-и (препраща ми се всичко от пощата на гсм-а), че съм направил продажба в магазина ми или в ебей или, че имам преведени пари в пейпал от други дейности. Да съгласен съм, че нямам 500 лв. да хвърля в дискотека за вечер (не, че ги нямам но не бих го направил), но си пия кафето а парите сами идват в сметката ми.... Има една поговорка - "Лесно дошли пари, лесно си отишли". Това за покера важи на 100%. И при мен идват "лесно" парите, но съм положил труд за да започнат да идват и от там нататък всичко е автоматизирано.
 
От: Професия покер играч.

Разликата между онлайн и офлайн покер е огромна. От онлайн покер смисъл няма, но ако някой си мисли, че става за играч, има си офлайн турнир с входна такса - отива и вижда колко са му силите.
 
От: Професия покер играч.

Ей го пък и тоя- и как реши, че няма смисъл от онлайн покера? А точно оффлайн покера е с доста повече вариация. В смисъл може да те изхвърли от турнира някой с малко повече късмет, защото става въпрос само за една ръка
 
От: Професия покер играч.

В онлайн покера никога не можеш да си сигурен дали срещу теб седи реален играч или виртуален. А нали се сещаш каква е разликата между тях? Ама кво да ти обяснявам, играй си където искаш.
 
От: Професия покер играч.

Покерът все повече се развива в България дори наскоро имахме финалист на EPT (Европейския Покер Тур) след 8 часа игра нашето момче стана втори и стана милионер :)
 
От: Професия покер играч.

А знаеш ли това момче колко е набило преди това по монако и лас вегас, аз бих могъл да предположа, че поне 100-200 к
така че не мислете, че взел 600 к евро и айде готово, той преди това е набил яко, а може и след това да донабие още
 
От: Професия покер играч.

няма такава професия или ако си на работа няма да е за дълго :)
 
От: Професия покер играч.

Аз имам познат който се издържа така... вечер за по 2-3 часа си докарва на месец 1500-2000лв на месец. Не знам преди да стане толкова добър колко е загубил.
 

Горе