Разлика между силиконова и силикон-силикатна мазилка?

GeorgeG

Active Member
Здравейте, предстои ми финишна мазилка на къщата, която се намира до морето. Гледам, че между силиконовата и силикат-силиконовата примерно на една марка има доста голяма разлика в цената. От какво идва тя? Ще имам ли проблем със силион-силикатната или обезателно да купувам силиконова?

Доста квадрати са и естествено цената има значение, но примерно ако едната почва да се рони след 3 години, другата след 10, бих предпочел да дам повече пари но за по-качествената. Та, въпроса ми е, като съотношение цена/качество, какво да избера? Благодаря предварително за съветите.

А да, и кои марки са качествени. Спрял съм се на Церезит и Капарол, тия ок ли са?
 
От: Разлика между силиконова и силикон-силикатна мазилка?

Намерил си къде да питаш :cry: :cry:
пиши във форума на НаправиСам или мисия моя дом (в случай, че е активен) ако искаш да получиш компетентни съвети.
 
От: Разлика между силиконова и силикон-силикатна мазилка?

Намерил си къде да питаш :cry: :cry:
пиши във форума на НаправиСам или мисия моя дом (в случай, че е активен) ако искаш да получиш компетентни съвети.

писал съм и там. все пак от толкова предприемачи, все някой може да е мазал къща, знам ли :D
 
От: Разлика между силиконова и силикон-силикатна мазилка?

Здрасти, разликата между двете мазилки е в свързващото вещество. Сега не ми се разтягат локуми, мога да ти кажа че силиконовата си заслужава и ще изтъкна няколко нейни плюса.
- Два - три пъти по издръжлива във времето.
- По-устойчиви цветове.
- По нея не вирее мухъл плесен или друго.
- Самопочистваща се - силиконовите частици които са в мазилката са невидими за човешкото око, но когато се намокрят (от дъжда) увеличават обема си и образуват една плътна маса недопускайки преминаване на вода към стената, дъждът се стича по мазилката и така я почиства.

Друго което искам да те посъветвам е щом като къщата е до морето и както знаем там въздухът е влажен и солен, а това е най-големият враг на мазилките - не би трябва да правиш компромис с качеството за 10-ина лв разлика в цената.

Ако трябва да те посъветвам като човек от бранша със шест години стаж и продадени над 5000 баки силиконова мазилка и около 1000 акрилни и акрилатни - избери силиконовата на Капарол, ако тя ти се струва скъпа има компромисно решение което го предлагаме ние, нарича се Бетек и се произвежда в Турция по лиценз на Капарол Германия.
Ако майсторите не са работили с нея съм склонен да ти изпратя мостра (примерно 5 кг) и каталог с 224 цвята за наша сметка, ако имаш интерес пиши ми на лично.
 

Горе