Регистриране на фирма, оперираща в сферата на онлайн услугите

Davila

New Member
Надявам се да има такива сред вас , които да споделят опита и знанията си по темата. Интересувам се силно от най-подходящата фирма за предлагане на уеб услуги. Попрегледах голяма част от сайтовете на подобни фирми и ми направи впечатление, че повечето от тях са избрали дружество с ограничена отговорност. Не съм сигурна дали мога да си обясня причините за решението им.
Ще ви бъда благодарна, ако отбележите какви са предимствата и недостатъците на ООД в ситуация, в която двама души решават да открият фирма за изработване на уебсйтове да речем. :oops:
 
От: Регистриране на фирма, оперираща в сферата на онлайн услугите

Еми и ние сме ООД. Другия вариант е да сме АД ?!
ама нямаме А :)
Ако сте двама ако много искате може и ЕТ да си отворите, не знам дали съществува още


_______________________
Web Design Bulgaria Group
 
От: Регистриране на фирма, оперираща в сферата на онлайн услугите

ЕТ-то предимството му е че се регистрира по-евтино, но е ЕДНОЛИЧЕН търговец. Освен това собственика отговаря за задълженията му с цялото имущество което притежава. Кофти е.

За ООД трябва 5000 лв първоначален капитал които по-късно се изтеглят когато набирателната сметка се преобразува в разплащателна. Но тук може да имаш повече от един собственика, всеки с някакъв процент собственост и цял от приходите. Регистрацията на ООД е малко по-скъпа, в момента мисля че е около 400 лв ако ти я прави адвокат.
 
От: Регистриране на фирма, оперираща в сферата на онлайн услугите

най-евтино е да се регистрира Дружество по ЗЗД има функциите на ООД гъвкаво е като холдингова структура. Потърси си тази книга http://www.book.store.bg/c/p-p/m-88...in-nachin-da-registrirate-firma-za-8-lv-.html
 
От: Регистриране на фирма, оперираща в сферата на онлайн услугите

За предпочитане е ЕООД(Еднолично Дружество с Ограничена Отговорност) или ООД(Дружество с Ограничена Отговорност).Както колегата горе спомена,едноличния търговец(ЕТ) отговаря като физическо лице.
Това ще рече,че при някакви искове към тебе,могат да проявят претенции към всичко,което е на твое име-движима(кола) и недвижима собственост(апартамент).Има заеми за регистриране на такъв тип дружества,потърси,ако те интересува във "моите пари"-мисля,че така беше сайта.
За ДДС-то вече го направиха за оборот над 75 хил.лева на година,но там има тънкости дали печалбата ти го надвишава и т.н.
 
От: Регистриране на фирма, оперираща в сферата на онлайн услугите

Прегледай първи брой на NewBusiness (http://newbusiness.bg/) безплатен е, сваля се от сайта.
 
От: Регистриране на фирма, оперираща в сферата на онлайн услугите

М.. тоя оборот 75к доскоро не беше ли 50к лимита?

Доколкото знам и в момента е до 50к
 
От: Регистриране на фирма, оперираща в сферата на онлайн услугите

50 000лв за предходните 12 месеца е оборотът.

Но, ако предлагате или получавате услуги в рамките на ЕС, сте задължени да се регистрирате по ЗДДС без значение от оборота. (справка: чл. 97А).
 

Горе